Češi opět s nulou, Nory ale porazili "jen" 1:0

Aktualizováno 4. 4. 2015 22:48
Čeští hokejisté vyhráli i druhý přípravný zápas před blížícím se mistrovství světa, v Lillehammeru porazili Norsko 1:0.
Dominik Simon byl proti Norům jediným přesným střelcem.
Dominik Simon byl proti Norům jediným přesným střelcem. | Foto: ČTK

Lillehammer - Čeští hokejisté vyhráli i druhý přípravný zápas před blížícím se mistrovství světa, v Lillehammeru porazili Norsko 1:0. Duel rozhodl gól Dominika Simona ve 30. minutě. Brankář Jakub Kovář opět udržel čisté konto.

Trenér Vladimír Růžička udělal oproti pátku dvě změny v sestavě, v obraně dostal šanci Zámorský a v útoku Zohorna. Do úvodní šance se již v první minutě dostal Martin Růžička, kterému byl dodatečně připsán druhý český gól v prvním zápase, brankáře Söberga ale nepřekonal.

Hosté tentokrát tolik soupeře nedrtili

Češi si tentokrát nevytvořili takový tlak jako o 24 hodin dříve, šance na otevření skóre ale měli. Jenže Filippi trefil boční tyč a neujaly se ani akce Valského a Radila. V první přesilové hře zápasu poté tečovaná střela Zámorského skončila na brankové konstrukci.

Jakub Kovář měl opět méně práce než jeho protějšek, v 17. minutě ale zlikvidoval velkou šanci Steneho. Při Koukalově vyloučení si brankář Jekatěrinburgu připsal další zákroky, do vedení však soupeře nepustil.

V 27. minutě tečoval Mozíkovu střelu nebezpečně Koukal, bezbrankový stav se ale změnil až o dvě minuty později, kdy po Pláňkově přihrávce překonal Söberga Simon.

Češi v poslední třetině pojistku nepřidali

Český tým následně zvýšil aktivitu a mohl vedení několikrát zvýšit, v největší šanci ale neuspěl osamocený Radil. Norové hrozili prakticky jen v početních výhodách, ani jeden ze dvou trestů Zámorského ale k vyrovnání nevyužili.

Ve 42. minutě byl vyloučen Novák a v následném oslabení si Jakub Kovář připsal zákrok večera, když lapačkou zlikvidoval gólovou šanci Börresenovi. Ještě v oslabení se do brejku dostal Roman, jeho střela se ale odrazila od horní tyčky.

V 48. minutě to individuálně zkusil Kolář, Söberg byl ale připraven. Těsnou výhru v komorním prostředí arény Kristins Hall Češi udrželi i při závěrečné power play domácích.

Utkání Euro Hockey Challenge v Lillehammeru:

Norsko - Česká republika 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka a nahrávky: 30. Simon (Pláněk, Filippi). Rozhodčí: Hansen, Solem - Waldejer, Aasum (všichni Nor.). Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 350.

Norsko: Söberg - Holös, Bryhnisveen, Mats Trygg, Nörstebö, Espeland, Ödegaard, Bull - Röymark, Bastiansen, Dahlström - Fröshaug, Roest, Haga - Valkvae Olsen, Stene, Heier - Börresen, Thoresen. Trenér: Roy Johansen.

ČR: Jakub Kovář - Nakládal, Kolář, Mozík, Krejčík, Zámorský, F. Novák, Pláněk, Jank - Martin Růžička, Jan Kovář, Zaťovič - Radil, Koukal, Valský - Pohl, Roman, Svačina - Simon, Filippi, T. Zohorna. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Další zápasy Euro Hockey Challenge:

Lida: Bělorusko - Lotyšsko 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 7. Džerinš.

Bratislava: Slovensko - Švédsko 3:1 (1:0, 0:2, 1:0)
Branky: 26. Graňák, 29. Haščák, 59. Gríger - 20. Gunnarsson.

Megéve: Francie - Dánsko 4:3 (1:2, 3:1, 0:0)
Branky: 19. Faure, 23. Bertrand, 28. Manavian, 35. Raux - 5. Nielsen, 13. Starkov, 26. Karvinen.