Češi překonali trápení a smetli Rakousko. Pavelec má nulu

Kouzelník v brance, čtyři góly a Rakousko zdoláno
I když pouhých 12 zákroků vypadá jako snadná práce, tento snímek ukazuje, jak těžké to Pavelec v duelu s outsiderem měl.
V úvodní třetině působili čeští hráči hodně ospalým dojmem a první náznak šance si vypracovali Rakušané. Komarek se obtočil kolem branky, Pavelec toho příliš neviděl, a když puk projel po ledě těsně kolem jeho pravé tyče, ve vyprodané hale to jen zahučelo.
Přesně v polovině úvodního dějství jeli Voráček s Hertlem dva na jednoho, Hertl však skákavou přihrávku netrefil.
Krátce nato zůstal po Nakládalově bombě ležet puk v rakouském brankovišti, ale bez úspěšné dorážky.
8. 5. 2015 18:19
Čeští hokejisté na MS zvládli další povinný tříbodový zápas. V Praze zdolali Rakousko.

Praha - Čeští hokejisté na světovém šampionátu zvládli druhý povinný tříbodový zápas ve dvou dnech. Po Francii si Růžičkův výběr poradil i s Rakouskem a opět zvítězil o čtyři branky, tentokrát 4:0. Češi se dlouho trápili a první gól dali až těsně po polovině zápasu.

Prvního čistého konta na mistrovství se dočkal brankář Ondřej Pavelec. Branky stříleli Ondřej Němec, Martin Zaťovič, Vladimír Sobotka a Jakub Voráček.

Utkání jsme sledovali živě ZDE

Trvalo to, trvalo, než v den státního svátku oslavující konec druhé světové války dokázali čeští hokejisté zbourat rakouský val. Komplikace naznačila hned první minuta, kdy zamířil na trestnou lavici Voráček a celou úvodní třetinu byli Rakušané soupeři více než vyrovnaným soupeřem.

Pavelec český tým v úvodu podržel

Nebýt bleskurychlého levého betonu Pavelce, mohl velký outsider dokonce vést 2:0, jenže český brankář ukázal klid a udělal přesně to, co se od něj čekalo – chytil něco navíc. Podržel. „Myslím, že si dneska tu nulu vychytal v podstatě sám. Hodně nám pomohl,“ řekl v televizním studiu asistent trenéra Ondřej Weissmann.

„Měl jsem i štěstí, tu jednu situaci jsem už přejel, ale trefil mi beton, jsem za tu nulu rád,“ dodal sám český maskovaný hrdina. Jeho spoluhráči v poli tak mohli od úvodu druhého dějství postupně stupňovat tlak, jenže Starkbaum byl dlouho proti. Jeho zákroky museli Jágra a spol. už přivádět k šílenství, jenže smyčka se nakonec utahovala a utahovala, až definitivně rakouský odpor zaškrtila.

Rozhodl závěr druhé části

Ve 32. minutě propálil krásnou střelou všechno před sebou Němec, zápas pak definitivně zlomila tříminutovka na rozmezí druhé a třetí části hry. Ve 39. minutě jako první Zaťovič neřešil nájezd 2 na 1 přihrávkou, ale střelou a propálil Starkbauma. O necelou minutu později nedal krásným švihem šanci rakouskému brankáři ani Sobotka.

Ten naprosto utavený skončil po druhé třetině v kabině a jeho náhradníka Swetteho už po šesti vteřinách posledního dějství Voráček krásnou střelou mezi betony po ještě pohlednější akci českého týmu ihned po rozehrávce.

Zbytek souboje se de facto již jen dohrával, Češi si tak připsali druhé tříbodové (povinné) vítězství na turnaji, gólman Pavelec pak čtvrtou reprezentační nulu.

Mistrovství světa v hokeji:

Skupina A (Praha): Česká republika - Rakousko 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Němec (Simon), 39. Zaťovič (Hejda, Němec), 40. Sobotka (Červenka, Krejčík), 41. Voráček (Jordán, Hertl). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Bulanov - Lazarev (oba Rus.), McIntyre (USA). Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 17.383 (vyprodáno).

ČR: Pavelec - Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík - Voráček, Sobotka, Hertl - Jágr, Jan Kovář, Červenka - Smoleňák, Novotný, Erat - Simon, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Rakousko: Starkbaum (41. Swette) - Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Mitterdorfer, Altmann, Mühlstein, Peter - Latusa, Komarek, T. Raffl - Herburger, M. Raffl, Lebler - Rotter, Hundertpfund, Ganahl - Petrik, Fischer, Cijan - Woger. Trenér: Daniel Ratushny.

1. Kanada 4 4 0 0 0 28:8 12
2. Švédsko 5 3 1 0 1 28:16 11
3. ČR 5 3 0 1 1 21:15 10
4. Švýcarsko 4 2 0 2 0 8:7 8
5. Německo 4 1 0 0 3 5:16 3
6. Francie 4 1 0 0 3 5:10 3