reklama

Češi začnou příští MS proti Británii. A pak je čeká Švédsko

Česká radost v zápase Česko - Británie na MS 2021 Česká radost v zápase Česko - Británie na MS 2021 autor: Reuters
Čeští hokejisté vstoupí do mistrovství světa v příštím roce 14. května v Tampere zápasem proti Británii. O den později nastoupí proti Švédsku. Program turnaje dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace.

Dalšími soupeři svěřenců kouče Filipa Pešána ve skupině B budou Bělorusko (17. května), Lotyšsko (19. května), Norsko (21. května), USA (23. května) a domácí Finsko (24. května), které bude obhajovat stříbrné medaile z letošního šampionátu v Rize.

V Tampere se bude hrát v nové Uros Live Areně pro 13.500 diváků, která bude hostit také dvě čtvrtfinálová utkání, obě semifinále, finále i zápas o 3. místo. Druhým dějištěm šampionátu bude helsinská Hartwall Arena pro 13.506 fanoušků, kde se ve skupině A představí obhájce titulu Kanada, Rusko, Německo, Švýcarsko, Slovensko, Dánsko, Kazachstán a Itálie.

Čtvrtfinále se bude hrát 26. května, o dva dny později přijdou na řadu semifinálové zápasy a den nato závěrečné boje o medaile.

Předprodej vstupenek začne 2. září. O majitelích lístků na zápasy v Tampere bude vzhledem k očekávanému vysokému zájmu rozhodovat los. Podrobnější informace o prodeji vstupenek zveřejní IIHF na svém webu 31. srpna.

reklama