reklama

Tajemství odhaleno. Proti Rusům bude chytat Furch

Dominik Furch Dominik Furch autor: Milan Kammermayer
Favorizované Rusko zkusí v úvodním klání českých hokejistů na mistrovství světa zastavit brankář Dominik Furch. Záda mu bude krýt Pavel Francouz.

Moskva (od našeho zpravodaje) – Favorizované Rusko zkusí v úvodním klání českých hokejistů na mistrovství světa zastavit brankář Dominik Furch. Záda mu bude krýt Pavel Francouz.

Ještě po ranním rozbruslení Vladimír Vůjtek novinářům jasně, ale klidně vzkázal: „Gólmana neprozradím. Rozhodli jsme se, že to nebudeme oznamovat dopředu. Po celou dobu mistrovství světa.“

Oficiální soupiska, kterou trenéři musejí před zápasem odevzdat, však mluví jasně. Proti hvězdnému Pavlu Dacjukovi a spol. se postaví Furch. Přednost tudíž dostal gólman, který má letos horší statistiky v reprezentaci, zato se mu více dařilo v klubu.

K tomu je třeba dodat, že opora Omsku nastoupila v současném ročníku proti sborné třikrát, přičemž dvakrát uspěla. Tuzemské fanoušky potěšila zejména prosincová výhra v Moskvě, která Česku zajistila prvenství na Channel One Cupu.

Ačkoliv nastoupí Furch, neznamená to, že dostal roli týmové jedničky. Trenéři hodlají dát na turnaji příležitost oběma gólmanům.

Zbytek české sestavy nenabízí zásadní překvapení, avšak potvrzuje, jak nezkušený Vůjtkův výběr je. V sedmičlenné obraně se ukážou jen dva hráči, kteří někdy hráli na světovém šampionátu.

Sestava, v níž Češi nastoupí proti Rusku:

Furch – Jeřábek, Jordán, Kolář, Šimek, Kempný, Kundrátek, M. Doudera – Pastrňák, Plekanec, Červenka – Řepík, Jan Kovář, Birner – Kašpar, Kousal, T. Zohorna – Jarůšek, Filippi, Koukal – Zaťovič.

reklama