reklama

Na Lotyše s Bartošákem. Faksa vytlačil Chytila, zapsaný je i Zámorský

Robert Reichel, Dominik Simon, Michael Frolík Robert Reichel, Dominik Simon, Michael Frolík autor: Milan Kammermayer
Čeští hokejisté půjdou do čtvrtečního klání proti Lotyšsku v novém složení. Posila Radek Faksa dnes na tréninku řídil druhý útok místo Filipa Chytila.

Bratislava (od našeho zpravodaje) - Faksa spolu s obráncem Petrem Zámorským rozšíří českou soupisku na mistrovství světa. Poslední volné místo obsadí překvapivě povolaný Milan Gulaš nebo čekající mladík David Tomášek. Ten dnes na ledě chyběl, ale s týmem pořád je.

Reprezentace už nebude čekat na posily z NHL, o nichž kouč Miloš Říha po zápase s Ruskem mluvil v teoretické rovině. "Do čtvrtka, nejpozději do pátku chceme mít kompletní mužstvo," prohlásil trenérský asistent Robert Reichel.

Novou tvář dostal druhý útok, mezi Ondřejem Palátem a Jakubem Vránou naskočí Faksa. Chytil, jenž ve třech kláních jednou skóroval, trénoval v modrém dresu coby 13. útočník. "Je tady velká konkurence, takže jsme jako trenéři udělali tohle rozhodnutí," vysvětloval Reichel s dodatkem, že už zítra může být všechno jinak.

Gulaš, ve 33 letech nejstarší člen týmu, dělá pokroky při dohánění herní pauzy. Ke konci dubna reprezentační pozvánku odmítl kvůli zdravotním potížím. Teď přece jen dorazil, protože podle Říhy může zvednout chabé české přesilovky.

"Cítil jsem se výborně, fantasticky," komentoval Gulaš první trénink s týmem. Předtím se připravoval individuálně. "Když půjde všechno podle plánu, mohl bych naskočit do zápasu. Ale neřeknu do jakého," doplnila extraligová hvězda.

Útoky na středečním tréninku

Frolík - Simon - Voráček
Palát - Faksa - Vrána
Kubalík - Kovář - Řepík
H. Zohorna - T. Zohorna - Jaškin

"Sleduju Milana třetí den a pokaždé je lepší," řekl Reichel. "Myslím, že dneska už trénink absolvoval tak, jak měl. Potřebuje ještě jeden dva tréninky, aby mohl nastoupit."

Proti Lotyšsku bude chytat Patrik Bartošák, který už čelil Švédům a Rusům. Posila ze zámořského Colorada Pavel Francouz tak nastoupí nejdřív v pátek proti Itálii. "Na větším hřišti si potřebuje přivyknout na jiné úhly," uvedl Reichel.

"Každý chce hrát co nejvíc a co nejdřív, ale musím říct, že Bárt chytá velice dobře. Stejně jako Šimon," prohlásil Francouz.

Jelikož Lotyšsko podlehlo Švýcarsku, potřebovalo by proti Česku bodovat, aby zvýšilo šanci na postup do čtvrtfinále. Čtvrteční zápas začíná ve 20:15.

reklama