reklama

Chaos v české bráně. Nechtějte vědět, kolik jsem toho naspal, líčil rodič Bartošák

Patrik Bartošák v zápase Česko - Švédsko na MS 2019 Patrik Bartošák v zápase Česko - Švédsko na MS 2019 autor: Milan Kammermayer
V českém brankovišti na hokejovém mistrovství světa zatím panuje chaos. Sobotní hladkou výhru nad Norskem vychytal Šimon Hrubec, jenž byl ještě před pár dny v podstatě týmovou čtyřkou.

Bratislava (od našeho zpravodaje) - O nástupu extraligového mistra rozhodly okolnosti. Jakub Kovář už z Bratislavy odjel, protože nechtěl vysedávat na tribuně, Pavel Francouz naopak ještě nedorazil a Patrik Bartošák noc na sobotu probděl kvůli cestě za rodící snoubenkou.

"Ani nechtějte vědět, kolik jsem toho naspal… Se vším všudy asi dvě a půl hodiny za poslední dva dny," vykládal šťastný 26letý rodič. Sedmigólovou smršť proti outsiderovi sledoval ze střídačky.

Zatímco jeho spoluhráči posléze řešili s médii hlavně hokej, Bartošák popisoval svou noční výpravu. "To je poprvé, co dělám rozhovor, i když jsem nechytal," smál se.

Hektické období pro něj vlastně začalo už zkraje šampionátu, neboť jeho snoubenka Dominika měla rodit v den klání proti Švédsku. Jenže nerodila. Bartošák šel mezi tyče a favorita bez známky nervozity vychytal. Zažil snovou premiéru na světovém šampionátu.

Sotva pak zamhouřil oči, musel vyrazit do další akce. "V půl druhé ráno mi přišel telefonát, že praskla voda," prozradil brankář.

Vstal také kustod Filip Ondráček, jenž noční cestu z Bratislavy do Ostravy odřídil. "Jsem mu hrozně vděčný že nás odvezl," pokračoval Bartošák. "Přijeli jsme do nemocnice a já dal Fildovi klíče od svého bytu, aby se tam trošku prospal. Když jsem mu pak psal, že mám odrozeno a s malým už jsem se pomazlil, vyzvedl mě na zpáteční cestu."

Alespoň dva gólmany tak Češi měli až odpoledne před zápasem, do něhož pochopitelně naskočil nesrovnatelně odpočatější Hrubec. 

Jeho znavený kolega vykukoval ze střídačky, nicméně přiznal, že částí mysli byl ještě v Ostravě: "Mistrovství světa si samozřejmě užíváte a hru sledujete, ale momentální nával emocí je příliš velký na to, abych na rodinu nemyslel."

Bartošákův syn Damian přišel na svět v půl desáté ráno, má 51 centimetrů a váží tři a půl kilogramu. Jakmile informace zazněla v bratislavské hale, publikum začalo burácet.

Bartošák zase aplaudoval své snoubence: "Když jsem ji viděl a ona mě držela za ruku, bylo mi jí líto, protože šlo vidět, že trpí. Za to, jak porod při své tělesné hmotnosti a velikosti zvládla, si zaslouží obrovskou pochvalu. Byla úžasná."

Tak si Finové došli pro zlato a Češi pro bramboru. Projděte si výsledky MS v hokeji Tak si Finové došli pro zlato a Češi pro bramboru. Projděte si výsledky MS v hokeji Prohlédněte zde

"Když jsem měl Damiana poprvé v náručí, pocítil jsem neskutečné štěstí. Takhle to má asi každý rodič. Za nic na světě bych neměnil," pokračoval brankář.

"Patrik dneska zažil svoji největší výhru," pousmál se Hrubec, který při výhře 7:2 zastavil 22 norských pokusů.

Další šanci už ale nejspíš nedostane, protože dnes se k reprezentaci připojí Pavel Francouz, česká jednička z poslední olympiády. "Vůbec nic to nemění," prohlásil Bartošák. "Nasazování gólmanů není naše starost. Na nás je, abychom každý den přišli na trénink a byli připravení na zápas. Se Šimonem jsme nečekali, že tady budeme celý turnaj ve dvou."

Francouz může teoreticky nastoupit už v pondělí proti Rusku, ale záleží, jak se bude cítit. Musí vstřebat časový posun, navíc nechytal dva týdny. Po vyřazení z play off farmářské AHL dělal v Coloradu trojku.

Zhruba stejně dlouhou herní pauzu měl Hrubec, než vyjel na Nory. Přiznal, že absenci pocítil: "Nejdřív jsem byl zapařený jako blázen. Ale pak jsem tu rez ošoupal. Rozdýchal jsem se a začaly mi fungovat nohy. Na konci už jsem se cítil dobře."

Jestliže se do rytmu dostane i Francouz, chaos v českém brankovišti by měl definitivně skončit.

reklama