reklama
19:15 • MS v hokeji • Skupina A
2:5
1:1 0:2 1:2
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Švýcarsko - vlajka - Sport 2016
Švýcarsko
  • 15. Chytil (Kovář, Vrána)
  • 55. Smejkal (Chytil, Sklenička)
  • 18. Hofmann (Ambühl, Simion)
  • 25. Meier (Hischier)
  • 39. Scherwey (Praplan)
  • 51. Meier (Corvi, Kurashev)
  • 58. Hofmann (Simion, Ambühl)

Vítejte u online přenosu z utkání mezi Českem a Švýcarskem v rámci základní skupiny MS v hokeji. Utkání se odehraje v sobotu 22. května od 19:15.

Do druhého utkání na MS v lotyšské Rize vstoupí čeští hokejisté v obměněné sestavě. Chytat ovšem bude znovu Šimon Hrubec.

Švýcarsko dnes odehraje první utkání na letošním mistrovství. Největší hrozbu by měl představovat první útok Meier - Hischier - Andrighetto. První dva brázdí ledové plochy NHL, třetí z nich byl za oceánem mezi lety 2011 a 2019.

Čeští hokejisté se dnes pokusí napravit včerejší porážku s Ruskem a zabojuje o velmi důležité body v boji o čtvrtfinále. Bodový zisk byl včera blízko, nicméně utkání v čase 59:41 rozhodl Michail Grigorenko, jenž přisoudil tři body na konto ruského výběru. Branky Fleka, Vrány a Kubalíka tudíž přišly vniveč. Prim hrály bohužel velké chyby českých hokejistů, které Rusové dokonale trestali.

V dnešním utkání budou Češi plnit roli favoritů, nicméně soupeře rozhodně není radno podceňovat. Švýcarsko už několikrát potvrdilo, že patří mezi širší okruh světové elity a navíc skvěle zvládli všechny letošní zápasy. Dvakrát se střetli s Ruskem i Lotyšskem, přičemž si připsali čtyři vítězství. Navíc v těchto utkáních inkasovali Švýcarsko jen dvě branky!

Ve prospěch českého týmu hovoří fakt, že ze sedmi posledních zápasů jej Švýcarsko porazilo jen jednou. Stalo se tak na MS 2017, avšak poslední zápasy nabídly velkou bitvu. V roce 2018 Češi vyhráli až po nájezdech a o rok později rozhodli až gólem do prázdné brány v 59. minutě.

První utkání na MS dnes čeká hned několik českých reprezentantů. Jedná se o Matěje Stránského, Radana Lence a Matěje Blümela. Stránský s Lencem znovu vytvoří extraligovou lajnu se Špačkem, která řádila především na Českých hokejových hrách. Matěj Blümel dnes bude v roli třináctého útočníka. Kromě zmíněných hráčů se v Rize dnes poprvé představí také obránci Šustr s Klokem, kteří měli včera volno.

Čeští hokejisté jsou na ledové ploše. Stejně jako včera se představí v bílých dresech. Švýcarský tým je pochopitelně v červené barvě.

0:00

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

0:11

Velmi brzy se do zajímavé pozice dostal Smejkal, který měl prostor mezi kruhy, ale trefil jen blokujícího soupeře.

0:33

Pozor na druhé straně. Hischier se protáhl podél mantinelu na pravé straně, čímž vytvořil přečíslení. Přihrávka na Andrighetta byla naštěstí trochu nepřesná a Hrubec se dokázal přesunout.

1:05

Jakub Vrána si našel prostor na modré čáře a zaměstnal Genoniho. Oba celky střídají.

1:26

První byl u kotouče Zohorna, který bekhendem okamžitě přihrával před bránu. Chytilovi šel puk pouze za brusle.

2:07

Zajímavé akce na obou stranách. Hronek nabízel kotouč na teč Stránskému, nicméně poté rozjeli rychlou akci Švýcaři. Herzog zakončil jen do Hrubce.

2:46

Velmi dobře odehrané střídání čtvrtého útoku, který k ničemu nepustil elitní formaci Švýcarska. Puk je nyní až za Genonim.

3:21

Nepřesná rozehrávka Švýcarska doputovala až k Hrubcovi, který puk musel přikrýt před dotírajícím soupeřem. Vhazovat se bude po pravici českého brankáře.

4:04

Kubalík chtěl překonat střední pásmo dlouhou přihrávkou na Zadinu. Vyprodukoval ovšem pouze zakázané uvolnění.

4:24

Rychlý přístup Švýcarska teď činil českým hokejistům problémy. Střeleckou příležitost si svěřenci kouče Fischera nepřipravili.

4:59

Krátce nyní Češi kombinovali v útočném pásmu. Teď už ale kotouč vyváží Herzog.

5:33

Výborně to udělal Smejkal, který kličkou obelhal soupeře a poté si před bránou vynutil faul. Na trestnou lavici jde Janis Moser, který se provinil držením.

reklama