Další výhra, hokejisté porazili Slováky na nájezdy

Federální derby: Tvrdé rány, ostré lokty a málo gólů
Karol Sloboda si tak kromě natlučeného nosu odvezl spolu s ostatními slovenskými reprezentanty z jihlavského Horáckého stadionu také porážku 2:3.
Čeští hokejisté tak vyhráli i třetí přípravné utkání před blížícím se domácím mistrovstvím světa.
V sestavě českého týmu se oproti předešlým duelům v Norsku představilo pět nových hráčů, v brance i potřetí nastoupil Jakub Kovář.
V úvodu však moc práce neměl. Domácí se snažili hrát důrazně, šance si však nevytvářeli a v útoku nebyli příliš úspěšní ani hosté.
9. 4. 2015 19:28
Čeští hokejisté v rámci přípravy na domácí světový šampionát dnes v Jihlavě porazili tým Slovenska.3:2 po samostatných nájezdech.

Jihlava - Čeští hokejisté v rámci přípravy na domácí světový šampionát dnes v Jihlavě porazili tým Slovenska.3:2 po samostatných nájezdech. Svěřenci Vladimíra Růžičky tak vyhráli i třetí přípravný duel.

Duel, jenž byl součástí seriálu Euro Hockey Challenge, rozhodl útočník Jan Kovář.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Šance se rodily ztuha

V sestavě českého týmu se oproti předešlým duelům v Norsku představilo pět nových hráčů, v brance i potřetí nastoupil Jakub Kovář. V úvodu však moc práce neměl. Domácí se snažili hrát důrazně, šance si však nevytvářeli a v útoku nebyli příliš úspěšní ani hosté.

Do první větší šance se při přesilové hře dostal Nakládal, gólman Hudáček však jeho pokus se štěstím vyrazil. Skóre pak otevřeli hosté. Při Krejčíkově trestu ještě Jakub Kovář vyrazil Jurčinovu střelu, o pár sekund později jej ale překonal Bartovič. Kovář tak v národním týmu inkasoval po 168 minutách, v obou předešlých duelech udržel čisté konto.

Slováci se však z vedení neradovali dlouho. V 15. minutě při signalizované početní prostřelil Júliuse Hudáčka obránce Kolář. Na začátku druhé třetiny Češi ustáli dvě oslabení, Kovář zlikvidoval Tyborův brejk a následně tým kouče Růžičky převzal iniciativu.

Nájezdy rozhodlo bratrské duo

V polovině zápasu překonal Hudáčka Novotný, rozhodčí Hodek však jeho gól po konzultaci s kolegou u videa neuznal, neboť český útočník dopravil puk za brankovou čáru fotbalovou hlavičkou. V 35. minutě ale už Češi vedli. Premiérovou reprezentační trefu si připsal obránce Pláněk, který se trefil od modré čáry přesně k pravé tyči.

Slovenský tým měl ideální šanci vyrovnat v početních výhodách v úvodu třetí dvacetiminutovky, fauly Kempného a Romana však potrestat nedokázal. Podobně Češi nevyužili vyloučení Sýkory. V 52. minutě se však hostům podařilo vyrovnat, když Bližňákovu přihrávku zpoza branky zužitkoval Bartovič.

Bývalý útočník Liberce mohl v 58. minutě duel rozhodnout, nedokázal však trefit odkrytou branku a zápas se tak musel prodlužovat. Když poté v nastavené pětiminutovce domácí nevyužili další početní výhodu, o vítězi zápasu rozhodly samostatné nájezdy. V těch uspěli po čtyřech sériích domácí, když se dvakrát trefil Jan Kovář. Jeho bratra v brance překonal jen Lušňák.

Utkání Euro Hockey Challenge v Jihlavě:

Česká republika - Slovensko 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Kolář (Novotný), 35. Pláněk (Radil, T. Zohorna), rozhodující nájezd Jan Kovář - 12. Bartovič (Jaroš), 52. Bartovič (Bližňák). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Bláha, D. Jelínek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 3742.

ČR: Jakub Kovář - Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava, Mozík, Kempný, Pláněk, Jank - Martin Růžička, Jan Kovář, Zaťovič - Birner, Novotný, Smoleňák - Pohl, Roman, Svačina - Radil, Filippi, T. Zohorna. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Slovensko: J. Hudáček - Čerešňák, Graňák, Jurčina, Sersen, Sloboda, Baranka, Jaroš, Kozák - L. Hudáček, Lušňák, Nagy - Sýkora, Viedenský, Tybor - Haščák, Bližňák, Bartovič - Vandas, Šťastný, Dej. Trenér: Vladimír Vůjtek st.