reklama

Čeští hokejisté se sešli v Ústí. Bez Pláňka, zato s Gulašem

Martin Pláněk Martin Pláněk autor: Lukáš Caha
Čeští hokejisté se sešli v Ústí nad Labem na startu třetího týdne přípravy na květnové mistrovství světa v Rusku bez Martina Pláňka. Obránce Hradce Králové se kvůli očekávání narození potomka nezúčastnil už minulý týden kempu ve Velkých Popovicích a k reprezentaci se nepřipojí.

Ústí nad Labem - Čeští hokejisté se sešli v Ústí nad Labem na startu třetího týdne přípravy na květnové mistrovství světa v Rusku bez Martina Pláňka. Obránce Hradce Králové se kvůli očekávání narození potomka nezúčastnil už minulý týden kempu ve Velkých Popovicích a k reprezentaci se nepřipojí. Nově se tak dnes hlásil z již dříve nominovaných hráčů útočník Milan Gulaš ze švédského Färjestadu.

"Pláněk se omluvil z rodinných důvodů," řekl trenér českých hokejistů Vladimír Vůjtek novinářům na dnešním srazu. Jeho svěřenci sehrají na severu Čech ve středu a v pátek první duely v rámci Euro Hockey Challenge s Německem. V sedmadvacetičlenném kádru zůstalo devět obránců. "Budeme mít v podstatě k dispozici jen osm beků, protože Kolář je zraněný. Jen bruslí a nemůže jít plně do hry," doplnil Vůjtek.

Stavitelé národního týmu stále čekají na vývoj zranění centra Vladimíra Sobotky z Omsku, který po skončení klubové sezony zůstal v Omsku a Avangard nebyl ochoten jej pustit. "Je pořád v Rusku, už jsme dostali zprávu, že bude každou chvíli uvolněný. Jenže zdravotně to nevypadá moc dobře," naznačil Vůjtek, že start plánované opory na šampionátu je silně ohrožený.

Konečně začínáme hrát

Kouč vítá, že ve třetím týdnu přípravy už přijdou na řadu první dva z celkem devíti duelů před šampionátem. "Konečně začínáme hrát, protože hodně těch kluků tady sedm týdnů nehrálo. Potřebujeme hráče také dostat do zápasového rytmu," prohlásil Vůjtek. "Chceme už trénovat v pětkách a systém, který chceme hrát pak i na mistrovství světa. Už jsme to hráčům ukazovali poslední dva dny a i nějaké video jsme měli."

Dnes trénovali hráči ve složení Kundrátek, Kempný, Rutta, M. Doudera, Zámorský, Krejčík, Jank, Hrabal, Kolář - Radil, Koukal, Vincour - P. Holík, Červenka, T. Zohorna - Kašpar, Kousal, Zaťovič - Gulaš, Horák, Červený - Dočekal, J. Hruška, J. Káňa II.

Kouč plánuje, že se v duelech s Německem dostanou do hry všichni hráči v poli. "Mám nějakou myšlenku, ale jsou ještě dva tréninky a všechno se může změnit. Vždycky jedna ta formace bude sedět," doplnil Vůjtek a neprozradil zatím ani plánované nasazení brankářů.

Kapitánem bude Červenka

Podle Vůjtka je zatím předčasné odhadovat, kolik hráčů ze současného kádru má šanci objevit se na šampionátu v Rusku. "Nevím, kdo přijede z NHL. Problémy mají Frolík a Hanzal, můžou nastat i s jinými hráči. Nevíme, jak to bude vypadat v naší soutěži. Zápasy v semifinále a finále se hrají nadoraz. Je dost zraněných, podle toho se bude vše odvíjet," řekl Vůjtek.

Kapitánem týmu bude v duelech s Německem Roman Červenka, jeho asistenty Petr Koukal a Michal Kempný. "Je to vždycky čest být kapitánem národního týmu, na druhou stranu se pro mě nic nemění. Je to dané tím, že už člověk má nějaké ty zápasy odehrané. Vážím si toho a doufám, že pod tím mým kapitánstvím vyhrajeme nějaké zápasy," řekl Červenka.

Mistr světa z Německa z roku 2010 se do Ústí vrátil poprvé od sezony 2005/06, kdy v tamním prvoligovém klubu působil. "Udělal jsem malou chybičku, když jsem jel na zimák, ale jinak jsem si pamatoval. Od té doby jsem tady nebyl," doplnil účastník pěti mistrovství světa a dvou olympijských turnajů.

Čeští hokejisté nastoupí proti Německu ve středu i v pátek od 18:00. Před šampionátem je pak čeká ještě dalších sedm duelů - představí se ve dvojutkáních ve Švýcarsku, Finsku a doma se Švédskem a generálku obstará souboj v pražské O2 areně s Kanadou.

Kádr české hokejové reprezentace na třetí týden přípravy před MS a duely Euro Hockey Challenge v Ústí nad Labem (6. a 8. dubna):

Brankáři: Dominik Furch (Omsk/KHL), Pavel Francouz (Čeljabinsk/KHL), Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL).

Obránci: Milan Doudera, Josef Hrabal, Bohumil Jank (všichni Třinec), Jakub Krejčík, Petr Zámorský (oba Örebro/Švédsko), Jan Rutta (Chomutov), Michal Kempný (Omsk/KHL), Jan Kolář (Chabarovsk/KHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava/KHL).

Útočníci: Martin Dočekal, Jan Hruška, Jan Káňa (všichni Brno), Roman Červenka (Chomutov), Rudolf Červený (Hradec Králové), Petr Holík (Zlín), Roman Horák (Podolsk/KHL), Milan Gulaš (Färjestad/Švéd.), Lukáš Kašpar (Slovan Bratislava/KHL), Petr Koukal (Jekatěrinburg/KHL), Robert Kousal (Novokuzněck/KHL), Lukáš Radil (Spartak Moskva/KHL), Tomáš Vincour (Novosibirsk/KHL), Martin Zaťovič (Togliatti/KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL).

reklama