reklama

Čeští hokejisté se vrátili z MS domů, všichni se těší na odpočinek

Tomáš Plekanec po návratu z MS 2016 Tomáš Plekanec po návratu z MS 2016 autor: ČTK
Bez fanfár, ale se vztyčenými hlavami se dnes vrátili z dějiště světového šampionátu v Rusku čeští hokejisté, které ve čtvrtečním čtvrtfinále po lépe zvládnutých samostatných nájezdech vyřadil tým USA. Hlavní kouč Vladimír Vůjtek, pro něhož šlo o poslední akci na střídačce v pozici trenéra, ale i sami hráči stále cítili velké zklamání z nevyužité příležitosti a zároveň vyhlíželi dny odpočinku.

Praha - Bez fanfár, ale se vztyčenými hlavami se dnes vrátili z dějiště světového šampionátu v Rusku čeští hokejisté, které ve čtvrtečním čtvrtfinále po lépe zvládnutých samostatných nájezdech vyřadil tým USA. Hlavní kouč Vladimír Vůjtek, pro něhož šlo o poslední akci na střídačce v pozici trenéra, ale i sami hráči stále cítili velké zklamání z nevyužité příležitosti a zároveň vyhlíželi dny odpočinku.

"Těším se na odpočinek. V mém věku už to bylo dost únavné," řekl novinářům Vůjtek, jenž během turnaje oslavil devětašedesátiny. "Snažil jsem se tomu dát maximum a stálo mě to hodně sil. Takže teď budu odpočívat. U tenisu, ale také na zahrádce, poseču trávu, mám i pár ovocných stromků, bude dobré se odreagovat," nastínil.

Po smolném čtvrtfinále bylo několik momentů, které si přehrával v hlavě. "Samozřejmě i penalty, kdy si říkáte, že jste tam třeba měl poslat někoho jiného. Ale to je vždycky loterie a kluci, co penalty jeli, tak je umí. A stejně to nevyšlo," uvedl Vůjtek.

Život zcela mimo hokejové prostředí si zatím nedovede představit. A ani ho neplánuje. "Teď samozřejmě dva měsíce ano, ale že by to i pak bylo úplně bez hokeje, to ne. Ani bych z něho úplně odejít nechtěl, ale v pozici trenéra ze střídačky už jsem skončil," potvrdil.

Plekanec: Léto bude krátké

Po dlouhé sezoně se těšil na chvíle odpočinku i kapitán Tomáš Plekanec. "Těším se na rodinu, na kluky (syny) a jak budu odpočívat. Poletím za nimi do Kanady, jen ještě nevím přesně kdy," pousmál se Plekanec. "Hlavně si chci odpočinout, asi tak dva až tři týdny. Léto nebude na přípravu úplně nejdelší a pak už přijde zase čas se připravit na Světový pohár a na další sezonu," připomněl Plekanec očekávanou zářijovou akci v Torontu.

Ze šampionátu má dobrý pocit s ohledem na předváděný hokej. Dlouho pamatovat si bude super partu. "Nechci říct, že jindy byla horší, to v žádném případě. Bylo to asi jen speciální tím, že tady spousta kluků byla poprvé. Byl jsem hrozně rád, že jsem tam mohl být. I spolupráce s panem Vůjtkem byla naprosto parádní," ocenil Plekanec.

"Chyběl jen ten výsledek. Všichni určitě přemýšlí, co jsme mohli udělat lépe. Dát góla... Ten výkon s Amerikou nebyl úplně optimální, je to škoda," dodala opora Montrealu.

Útočník Michal Birner byl rád, že tým se mohl z Moskvy vracet s čistým svědomím. "Kdo ten zápas viděl, může říct, že jsme tam nechali všechno. Měli jsme na to a je strašná škoda, že nejdeme do semifinále. Člověk si to musí nějak urovnat v hlavě, že už je konec sezony. Možná za dva dny, možná za týden, pak člověku dojde, co se v tom zápase stalo, ale zatím jsem nad tím nepřemýšlel," uvedl Birner.

Francouz jede na Maledivy

Nyní chce extraligový šampion s Libercem a zároveň nejproduktivnější český hráč na šampionátu alespoň na deset až 14 dnů úplně vysadit. "Odletím někam pryč. Už je také 20. května a lze říci, že ta nová sezona už je zase za dveřmi a člověk se na to bude muset chystat. Takže si maličko odpočinu a pak už zase budu muset chodit do práce," smál se Birner.

"Prožívali jsme to všichni, od prvního po posledního nás to mrzelo. Ale jinak jsem si to moc užil, bylo to moje první mistrovství světa, jen škoda, že jsme přes Američany nepřešli," uvedl bek Michal Kempný. "Pojedu domů za rodinou, za kamarády, vypnu hlavu a odpočinu si, snad bude i nějaká dovolená," přiblížil své plány Kempný, který by od nové sezony mohl okusit NHL.

Na přítelkyni se těšil gólman Pavel Francouz. "Dlouho jsme se neviděli, tak si odpočinu s ní a myslím, že to je jeden z nejlepších možných relaxů. Poletíme na Maledivy, takže se budeme válet u moře. Určitě také zajedu za rodinou do Plzně," uvedl Francouz.

reklama