reklama

Clintonová jako Hitler? Greiss dal palec nahoru. A možná přijde o olympiádu

Thomas Greiss Thomas Greiss autor: Reuters
Německý brankář Thomas Greiss na instagramu "lajkoval" příspěvek přirovnávající Hillary Clintonovou k Adolfu Hitlerovi. Teď mu hrozí vyloučení z reprezentace.

Berlín - Německý hokejový brankář Thomas Greiss, který hraje v NHL za New York Islanders, riskuje kvůli nevhodnému příspěvku na instagramu případnou účast na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Greiss "lajkoval" přirovnání americké prezidentské kandidátky Hillary Clintonové k Adolfu Hitlerovi, kde je vedle fotky nacistického vůdce popisek "nezatčen, neodsouzen, stejně nevinný jako Hillary".

Paříží se žene francouzská revoluce, do Kolína míří sovětská obrněná rolba Paříží se žene francouzská revoluce, do Kolína míří sovětská obrněná rolba Čtěte zde

"Každý, kdo takto mluví či jedná, nemůže být členem našeho týmu," reagoval na Greissův post předseda Německého olympijského výboru Alfons Hörmann. "Politický extremismus nemá se sportem nic společného a v našem olympijském týmu má nulovou toleranci," dodal.

Jednatřicetiletý Greiss, který startoval na olympiádách v Turíně a Vancouveru i loňském světovém šampionátu, by se v Pchjongčchangu stejně nejspíš nepředstavil. Vedení zámořské soutěže se totiž postavilo proti startu svých hráčů v Koreji.

reklama