1:2
USA
16. Zohorna (trestné střílení)
22. Matthews (Vatrano, Wideman), rozhodující nájezd Matthews

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze čtvrtfinále hokejového mistrovství světa. Od 15:15 se v něm utkají čeští hokejisté s Američany.

Český tým postoupil do čtvrtfinále z první pozice, když moskevskou skupinu ovládl nečekaně suverénním způsobem. Češi tak budou v klíčovém boji proti USA favoritem. Spojené státy americké se o postup ze skupiny strachovaly až do posledního utkání a na šampionátu prozatím hrůzu nebudí. V přímém souboji o čtvrtfinále se Slovenskem jim k postupu stačil bod, ten získali, když prohráli v prodloužení.

Strážcem české branky bude ve čtvrtfinálové bitvě proti USA Dominik Furch!

"Je to úleva, že jsme vyhráli skupinu. Chtěli jsme zůstat v Moskvě, je to dost podstatné. Stěhovat se, jet pět hodin vlakem, zabalit se a vybalit se, je to dost komplikace. Pro mužstvo, které zůstává, je to výhoda," viděl důležitost setrvání na čtvrtfinále v Moskvě trenér Vladimír Vůjtek.

Vladimír Vůjtek, Josef Jandač na MS 2016 v Rusku
Vladimír Vůjtek, Josef Jandač na MS 2016 v Rusku | Foto: ČTK

"Proti Slovensku to byl těžký boj. Sice jsme získali bod, který jsme potřebovali, ale nesmíme se nechat tak často vylučovat. Cítím teď z kluků nadšení a těšíme se na duel proti České republice," řekl trenér USA John Hynes. "V posledních zápasech jsme nehráli ten nejlepší hokej, jakého jsme schopni. Věřím, že pro všechny z nás to byl takový budíček a do čtvrtfinále to zlepšíme," doufá útočník Nick Foligno.

MS 2016, USA: Nick Foligno
MS 2016, USA: Nick Foligno | Foto: ČTK

Pohled na plochu Ledového paláce před čtvrtfinálovým zápasem českého týmu s USA.

Sestava Česka

Furch (Francouz) – Jeřábek, Jordán, Kolář, Šimek, Kempný (A), Kundrátek, Doudera – Červenka (A), Plekanec (C), Pastrňák – Birner, Kovář, Řepík – Kašpar, Kousal, Zohorna – Filippi, Faksa, Zaťovič – Koukal

Sestava USA

Kinkaid (Condon) – Wideman, Hanifin, Murphy (A), McCabe, Warsofsky, Skjei, Santini – Foligno (A), Matthews, Larkin – Hinostroza, Nelson, Vatrano – Motte, Compher, Schroeder – Fasching, Hendricks (C), Wood – Maroon

Spojené státy zkouší na šampionátu uspět s hráči, kterým v průměru není ani 23 let. V týmu najdete jediného třicátníka, ovšem hned sedm mladíků z univerzity. Největší pozornost v kádru USA přitahují rychlík Dylan Larkin Z Detroitu, obránce Connor Murphy z Arizony a supertalent Auston Matthews, podle odborníků jednička nadcházejícího draftu NHL. Rozsáhlé preview k utkání naleznete ZDE.

Hokejisté USA na MS 2016 (Auston Matthews)
Hokejisté USA na MS 2016 (Auston Matthews) | Foto: ČTK

Podle Romana Červenky si český tým musí dát hlavně pozor na elitní řadu Američanů. "Jejich sestavu jsem samozřejmě viděl. Asi nejlíp vypadá první lajna Foligno, Larkin, Matthews. Oni budou asi celkově hrát jednoduchou zámořskou hru, hodně chodit do brány a bruslit. Doufám, že to pro nás problém nebude," uvedl.

Grafické srovnání obou týmů si můžete projít ZDE.

Jít do čtvrtfinále proti USA z prvního místa, to už Češi pamatují. Před čtyřmi lety v Bratislavě z toho byla pohodová výhra 4:0, zato v roce 2004 přišla národní tragédie. Jágr a spol. tehdy doma padli v nájezdech.

Na předloňském šampionátu Češi ve čtvrtfinále zdolali USA po přestřelce 4:3. Český tým sice vedl 4:1, o postup mezi nejlepší čtyři týmy se ale strachoval až do konce.

Loni na domácím mistrovství Češi s Amerikou padli v utkání o bronz, když soupeři nedokázali vstřelit ani branku a padli 0:3.

"Je důležité, abychom zůstali v klidu. Snažíme se do hráčů dostat, aby tam nebyla žádná nervozita a přemíra tlaku," vysvětluje asistent trenéra Josef Jandač. Jeden z lídrů mužstva Roman Červenka zase dodává: "Je to logické, že s úspěchem přichází větší tlak. Ale my si věříme, věříme jeden v druhého. Nemělo by nás to rozhodit. Musíme hrát náš hokej a bude to dobré."

Roman Červenka na MS v hokeji 2016
Roman Červenka na MS v hokeji 2016 | Foto: ČTK

"Je to jeden z mých největších zápasů v kariéře," prohlásil Radek Faksa, druhý nejmladší člen Vůjtkovy družiny. Čtvrtfinálový boj s Američany dřív sledoval jako divák. Při olympiádě v Naganu ho na zápasy budila máma, později – třeba v roce 2005 – už stál na Staroměstském náměstí. Tentokrát bude přímo v centru dění.

Kanadské bodování

Česko: Michal Birner 7 (4+3), Roman Červenka 7 (2+5), David Pastrňák 6 (1+5)

USA: Dylan Larkin 7 (2+5), Auston Matthews 6 (3+3), Connor Murphy 5 (3+2)

MS 2016, Česko-Švýcarsko: Michal Birner
MS 2016, Česko-Švýcarsko: Michal Birner | Foto: Michal Eger

Urolbujete led dřív, než zazní siréna? Zkraťte si čekání na zápas. Hrajte ZDE.

Hokejisté právě dorazili na ledovou plochu! Český tým čtvrtfinálovou bitvu odehraje v červených dresech, USA v bílém.

Utkání právě začalo!

1.

Úvodní vhazování vyhrál Plekanec. Jako první ale zahrozili Američané, střelu Matthewse kryje Furch.

1.

Řepík zachytil rozehrávku soupeře a tvrdě vypálil, svůj první zákrok má i Kinkaid!

2.

Na ledě už je třetí česká formace. USA nezvládlo založení útoku a po icingu se bude vhazovat v jejich pásmu.

2.

Nelson nabruslil do pásma Česka a bekhendem nahazoval před branku, Kempný jeho přihrávku srazil do rohu kluziště.

3.

Furch má další zákrok, střelu zpoza levého kruhu vyrazil betonem.

3.

Jeřábek vybojoval kotouč pro Filippiho, ten hru vrátil do třetiny soupeře. Američané vyhazují na zakázané uvolnění.

4.

Všechny formace Česka se už prostřídaly, na ledě je zpátky první řada. Červenka drží kotouč u mantinelu a snaží se něco vymyslet.

4.

Kovář pas od Koláře nezachytil. Američanům se rýsoval protiútok, česká obrana ale stačila včas zareagovat.

4.

Český tým bude hrát přesilovku. Matthews trefil vysokou holí do obličeje Kundrátka.

4.

Američané zvládli lépe vhazování a rychle se osvobozují.

5.

Nyní už se česká přesilovková formace usadila v útočném pásmu. Dělovka Kempného od modré čáry branku USA netrefila.

5.

Compher dokázal vybojovat kotouč a zavezl jej do třetiny Česka. Češi musí začít od své branky, Američané střídají.

6.

Česku se početní výhoda příliš nevydařila, tým USA je kompletní.

7.

Český třetí útok dobře napadal rozehrávku Američanů, Kousal zahrozil střelou švihem, ale minul.

7.

Američané vyprodukovali nebezpečnou ránu od modré čáry, Furch měl zakrytý výhled, puk ale končí na zadním mantinelu!

8.

Češi nerozehráli dobře a po zakázaném uvolnění se hra vrátí před Furcha. Na některých hráčích českého týmu je patrná nervozita z důležitého utkání.

8.

Jordán si udělal útočný výlet a zavezl kotouč do pásma soupeře. Šimek nahazoval před branku, kde clonil ještě Červenka, Kinkaid však zasahovat nemusel.

9.

Hra je přerušena, následuje komerční přestávka. Střely na branku: 2 - 2.

9.

Červenka vyhrál v útočném pásmu vhazování pro Pastrňáka, po něm hrál Kempný, který ale modrou čáru neudržel.

9.

Plekanec nahodil kotouč od mantinelu na Kinkaida, který pro jistotu tlumí kotouč ve výstroji a přerušuje hru.

10.

Kovář se kolem americké branky s pukem neobtočil. Následně ale Kovář nabil na střelu Řepíkovi, který vypálil z voleje a jeho střela byla tečována mimo!

10.

Komplikovaná rozehrávka českého týmu končí po teči amerického hokejisty v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

11.

Kašpar hledal zadovkou před brankou Kousala, k němu se ale kotouč nedostal a hra se stěhuje na druhou stranu.

12.

Dobře zorganizovaná obrana českého týmu Američanům zakončit nedovolila. Nyní na opačné straně u mantinelu bojuje Zaťovič.

12.

Dobré střídání české čtvrté formace, po kterém Kinkaid musel předvést úspěšný zásah.

13.

Pastrňák vypomohl české obraně a přerušil kombinaci Američanů v pásmu Česka. Nyní od vlastní branky rozehrává Jeřábek.

13.

Šimek hledal od mantinelu před brankou Birnera, kotouč ale prolétl brankovištěm až k hrazení.

14.

Americký protiútok zastavil ofsajd. Je tady další komerční přestávka. Střely na branku: 4 - 2.

14.

14.

Kempný vypálil od modré čáry, Kinkaid měl zakrytý výhled a vyrazil kotouč pouze před sebe, Češi se ale k dorážce nedostali.

15.

Američané si zahrají první přesilovou hru v zápase. Kundrátek fauloval při vyhození kotouče do středního pásma vysokou holí.

15.

Češi úspěšnější na buly před Furchem, Birner posílá kotouč přes všechny čáry.

16.

Maroon nebezpečně tečoval střílenou přihrávku od modré mimo tři tyče!

16.

Zohorna ujížděl sám na Kinkaida a Maroon ho zezadu zahákoval! Česko pojede trestné střílení!

16.

Góóól! Česko - USA 1:0! Tomáš Zohorna se rozjel na Kinkaida, naznačil blafák do bekhendu, kotouč si ale stáhl do forhendové strany a následně zakončil nad beton amerického brankáře!

17.

Američané stále hrají početní výhodu, český tým se ale brání skvěle.

17.

Nyní už jsou Češi kompletní, Kundrátek je zpět na ledě. Hra v oslabení českému týmu skvěle vyšla.

18.

Řepík protečoval kotouč do útočného pásma a zamířil na střídačku. Americkou obranu opět zaměstnává Zohorna.

18.

Zohornovi vypomohl u mantinelu Kousal, dobré střídání české třetí formace.

19.

Český tým nyní dobře brání střední pásmo. Američanům se nedaří se s pukem dostat do útočného pásma.

19.

Faksa vybojoval dobrým pohybem pro český tým přesilovou hru.

20.

Dobrá souhra českého týmu v přesilovce! Pastrňák našel před brankou Červenku, jeho střela z mezikruží ale skončila na betonu Kinkaida!

20.

Češi zamkli soupeře, Kundrátkova střela od modré sražena.

Právě skončila první třetina.

Statistiky po první třetině

Střely na branku: 8 - 2

Vhazování: 9 - 5

Vyloučení: 1 - 2

Čtvrtfinálová bitva začala z obou stran opatrně a na výraznější příležitosti si diváci museli počkat až do druhé poloviny první třetiny

Na některých hráčích českého týmu byla v úvodních minutách znatelná nervozita z důležitého utkání, čehož ale Američané i přes dobrý pohyb nedokázali využít.

V 15. minutě po faulu Kundrátka Spojené státy rozehrály přesilovou hru, v oslabení však ujel obraně soupeře Zohorna a Mooron hasil samostatný únik českého týmu faulem. Z nařízeného trestného střílení se Tomáš Zohorna nemýlil, po naznačeném blafáku do bekhendu stáhl kotouč do forhendové strany a s přehledem zakončil nad beton amerického brankáře Kinkaida, čímž poslal český tým do vedení.

Českému týmu fandí i Jakub Voráček.

A jdeme pro medaili! Cesi do toho!

Zveřejnil(a) Jakub Voráček dne 19. květen 2016

Začala druhá třetina.

21.

Pokračuje přesilová hra Česka, která ještě bude trvat 30 sekund.

21.

Češi jsou usazeni v pásmu, Pastrňák hledal před brankou hůl Červenky, ten ale netrefil.

21.

Odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti USA, vhazovat se bude ve středním pásmu.

21.

Spojené státy jsou v plném počtu.

22.

USA vyrovnává na 1:1. Spojené státy se po ubráněném oslabení rychle prosazují. Matthews se prosmýkl s pukem přes Šimka, dostal se před Furcha a svou akci zakončil bekhendem do české sítě.

23.

Kundrátek nepustil do útočného pásma Larkina a nyní ve spolupráci s Kempným zahajuje český útok.

23.

Jeřábek od modré trefil svou střelou Wooda. Spojené státy následně vyhazují na zakázané uvolnění.

24.

Po hezké souhře první formace se ocitl v dobré příležitosti Červenka! Po přihrávce Pastrňáka ale usměrnil kotouč do hrudi amerického brankáře.

24.

Američanům se rozehrávka nepovedla, za pukem spěchá Kolář.

24.

Český tým je po obdržené brance aktivní. Závar před brankovištěm musel řešit zákrokem Kinkaid.

25.

Český tým bude hrát další přesilovku. Kousal se natlačil s pukem před branku soupeře a za cenu faulu ho odstavil od puku Warsofsky.

25.

Česku se nedaří usadit v útočném pásmu. Američané vyhazují přes všechny čáry.

25.

Počet hráčů na ledě se vyrovná. Po střele Pastrňáka fauloval Kinkaida Plekanec. Český kapitán už sedí na trestné lavici.

26.

Červenka měl na holi vedoucí gól! Po žabičce Jordána nabral rychlost ve středním pásmu, dostal se před Kinkaida, ale blafákem do forhendu ani z následné dorážky jej nepřekonal!

26.

Hanifin nahodil kotouč od mantinelu na českou branku. Furch si připisuje úspěšný zákrok lapačkou.

27.

Filippi předvedl krásnou individuální akci, zbavil se dvou protihráčů, střelou švihem ale našel pouze vyrážečku Kinkaida!

27.

Začala početní převaha Američanů. Po střele z mezikruží zachránila Furcha a český tým horní tyč!

28.

I český tým je už kompletní. Hraje se na obou stranách v plném počtu.

28.

Zaťovič se prodral s kotoučem na holi přes útočnou modrou a překvapivě vypálil, Kinkaid má další zákrok.

29.

Američané se octli v ofsajdu a nemohli napadat českou rozehrávku. Jordán vybruslil s kotoučem do útočného pásma.

29.

Hra je přerušena, probíhá komerční přestávka. Střely na branku: 14 - 6.

30.

Dlouho se hrálo ve střední třetině. Ani jednomu z týmů se nedařilo dostat se do pásma soupeře.

30.

Češi pokazili založení útočné akce. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Furchem.

30.

Hanifin vypálil od modré čáry, jeho ránu mu zablokoval Kovář.

31.

Foligno se obtočil kolem české branky, kotouč ale za připraveného Furcha nedostal.

31.

Wideman předvedl zbytečný faul v útočném pásmu, když zezadu krosčekoval Faksu. Češi rozehráli přesilovou hru.

31.

Střela Kundrátka skončila na zadním mantinelu, dorážku Pastrňáka zastavila bránící americká čtveřice.

32.

Američanům se podařilo vyhodit. Češi musí začít přesilovkovou akci znovu.

32.

Do konce přesilovky už zbývá necelých 30 sekund. Česku se podařilo usadit v útočné třetině a kombinuje.

33.

Kempný si popojel s pukem od modré čáry a dobře vypálil na americkou branku. Kinkaid jeho střelu tlumí na své hrudi.

33.

Přesilovka Česka právě skončila. Američané jsou kompletní a míří s pukem dopředu.

33.

Průnik Larkina zastavil Furch, po tlaku do brankoviště od Američanů se posunula česká branka. Následuje komerční přestávka. Střely na branku: 16 - 8.

34.

Faksa vedl akci po levé straně, pomoci od svých spoluhráčů se ale u mantinelu nedočkal.

34.

Plekanec vyhrál buly pro Pastrňáka, tomu se ale vystřelit nepodařilo. Hraje se na druhé straně.

34.

Jordánova střela z rychlé akce po teči amerického hokejisty končí v ochranné síti.

34.

Řepík zkusil od rohu kluziště překvapit amerického brankáře a málem se mu to povedlo! Kinkaid s velikým úsilím střelu pokryl.

35.

Češi po svém zakázaném uvolení vyhráli buly před Furchem a mají výhodu, jeden z Američanů odjede na trestnou lavici.

35.

Birner vnikl s pukem do útočného pásma a z pravé strany zamířil těsně vedle tyče!

35.

Wood fauloval před českým brankovištěm a dostává dvě minuty.

36.

Český tým rozehrál svou čtvrtou přesilovku v utkání, zatím se jim ale v početní převaze příliš nedaří.

36.

Plekanec střílenou přihrávkou hledal před brankou hůl Pastrňáka, ten byl ale odtlačen od zakončení.

36.

Po Pastrňákovém postavení v brankovišti se bude vhazovat ve střední třetině.

37.

Češi sehráli dobrou akci, Kovář vypálil nebezpečně z pravé strany, Kinkaid vyrazil betonem před sebe, Šimkovi se ale dorazit nepodařilo!

37.

Na samotném konci přesilovky vypálil od modré Kempný, do střely mu lehl obětavý Compher a ránu zablokoval do ochranné sítě. Američané jsou kompletní.

38.

Furch má po delší době další zákrok, nahození Larkina mu ale problém nenadělalo.

38.

Američané předvedli dobrý zámek v útočném pásmu. Schroedera vychytal Furch. Další střela Američanů byla zblokována.

39.

Faksa ujížděl sám na Kinkaida, na zakončení ale neměl příliš času a americký brankář jeho šanci zneškodňuje dobrým zásahem hokejkou!

40.

Na druhé straně šli do přečíslení Američané, které překazil nedovoleným zákrokem Šimek. Český obránce je vyloučen za hákování.

40.

Český tým se brání dobře, čas dobře ve střední třetině pozdržel Birner a následně vyhodil za branku Kinkaida.

40.

Furch musel řešit nebezpečné nahození Američanů od modré čáry, vše ale dobře dopadlo.

Právě skončila druhá třetina.

Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 21 - 10

Vhazování: 21 - 17

Vyloučení: 3 - 5

Na začátku druhé části Češi dohrávali přesilovou hru z první třetiny, Američané se ale ubránili a bleskově udeřili. Americký supertalent Matthews se prosmýkl s pukem přes Šimka před českou branku a po kličce do bekhendu Furcha překonal střelou mezi betony - 1:1.

Český tým tým ale obdržená branka výrazněji nepoznamenala. O chvíli později měl dvě dobré příležitosti navrátit Česku vedení Červenka, v obou případech ho ale vychytal Kinkaid. Brankou neskončila ani krásná individuální akce Filippiho. Člen čtvrté české formace objel dva protihráče, jeho následnou střelu ale zastavil vyrážečkou Kinkaid. Češi však měli z následné akce Američanů i štěstí, jelikož po střele Matthewse z mezikruží zachránila Furcha horní tyč.

Před druhou přestávkou se do samostatného úniku dostal ještě Faksa, zakončení mu ale znemožnil americký brankář dobrým zásahem holí.

Začala třetí třetina.

41.

Češi budou hrát ještě minutu v oslabení. Plekanec vyhrál buly a poslal kotouč za branku Kinkaida.

41.

Američané se usadili v českém obranném pásmu. Po hezké souhře vypálil z mezikruží Nelson, Furch svůj tým podržel úspěšným zákrokem!

42.

Schroeder branku z levé strany netrefil. Následně se ale zjevil v šanci Hendricks, Furch vyráží!

42.

Český tým hraje v plném počtu a už kombinuje v útočné třetině. Po zákroku Kinkaida se Kousal k dorážce neprodral.

43.

Kempný poslal krosčekem na mantinel Motta a je vyloučen na dvě minuty. USA bude hrát opět v početní převaze.

43.

Červenka zablokoval ránu od modré čáry, Češi se osvobozují vyhozením přes celé hřiště.

44.

Američanům se nedaří prokombinovat do útočné třetiny, Češi dobře drží modrou čáru.

44.

Kousal zablokoval přihrávku ve střední třetině, odražený kotouč byl ale pro něj příliš daleko, a tak místo útoku zvolil střídání.

45.

Češi sehráli oslabení skvěle, Američané si vůbec nic nevypracovali. Kempný je zpět na ledě.

45.

Český tým mohl zahrozit z rychlého protiútoku, přihrávka Červenky na Pastrňáka byla ale nepřesná a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Furchem.

46.

Motte se snažil překvapit Furcha střelou od mantinelu, český brankář utěsnil prostor u své bližší tyče.

46.

Furch po přikrytí kotouče byl seknut Hendricksem. Americký kapitán sudím potrestán nebyl, a tak se trestu zmocnila alespoň česká obrana.

47.

Odražený puk od zadního mantinelu ukořistil Compher, zcela sám před českou brankou ale Furcha v brance nevymíchal!

47.

Český tým tlačí soupeře v jeho pásmu, střela Jeřábka sražena americkým hráčem mimo tři tyče.

48.

Filippi předvedl už svou druhou hezkou individuální akci v utkání, dobrou technikou se prokombinoval k zakončení, Kinkaid ale jeho střelu vyráží mimo hřiště!

48.

Následuje komerční přestávka. Střely na branku: 23 - 16.

48.

Zaťovič se natlačil s pukem před branku a snažil se zakončit. Rozhodčím je ale nepochopitelně vyloučen na trestnou lavici za nedovolené bránění!

48.

Český tým zahájil oslabení dobře. Nyní kombinují za brankou soupeře Plekanec s Červenkou.

49.

Češi se opět osvobozují. Američané začínají přesilovkovou souhru od své branky.

49.

První minutu v oslabení přečkali Češi s přehledem. Ani nyní se Američanům nedaří puk dostat na delší dobu do útočné třetiny.

50.

Murphy zpoza pravého kruhu přestřelil. Češi hrají v plném počtu.

50.

Američané se až po vypršení trestu usadili v útočné třetině. I další střela Murphyho ale končí mimo.

50.

Furch přerušuje hru úspěšným zákrokem. Češi mohou v klidu vystřídat a poslat do hry čerstvé síly.

51.

Červenka hledal nezištnou přihrávkou zpoza brány Pastrňáka, ten byl na hranici brankoviště zablokován!

52.

Kovář se zkusil obtočit kolem americké branky, kotouč se mu ale za beton Kinkaida nepodařilo zasunout.

52.

Američané vrátili hru před Furcha. Compher ale nepřihrál dobře a puku se zmocnili opět Češi.

53.

Proti střele Matthewse byl Furch připraven. Kempný byl pod tlakem, a tak na jistotu vyhazuje kotouč do středního pásma.

53.

Další útočnou akci Američanů zastavuje ofsajd. Probíhá komerční přestávka. Střely na branku: 24 - 19.

54.

Faksa vybojoval kotouč za brankou Kinkaida. Po krátké kombinaci Česka ale Američané vytlačili hru do středního pásma.

54.

Vhazovalo se před Furchem, buly vyhráli Američané a pohotovou ránu Matthewse kryje český brankář!

55.

Pastrňák posílal Červenkovi prudkou přihrávku před branku, Červenkovi ale znemožnili zakončení připravení Američané.

55.

Tým USA hrál v šesti! Česko bude hrát přesilovou hru, trest odpyká Vatrano.

55.

Začíná šestá přesilová hra Česka. Američané ale rychle vyhazují přes všechny čáry.

55.

Čas pro Američany nyní dobře pošetřil v pásmu Česka Fasching.

56.

Češi se ještě nedokázali na delší dobu usadit v útočné třetině. Spojené státy opět vyhazují.

56.

Až nyní se to povedlo. Kundrátkova sražená střela končí mimo. Následnou ránu Plekance zablokoval McCabe.

57.

Tým USA je kompletní a ihned zaútočil. Matthews naštěstí vypálil nepřesně.

58.

Jordán počkal za brankou Furcha, až mu dostřídají spoluhráči, a následně založil českou akci.

58.

Larkinovi vypíchl kotouč Kolář. Američané se do pásma Česka nedostali.

59.

Pastrňák nahazoval kotouč do chumlu hráčů před brankou Kinkaida, puk se ale odrazil k hrazení.

59.

Kovář příklepem vypálil na americkou klec, Kinkaid měl ale čas se připravit na svůj zákrok a střelu Kováře kryje.

59.

Řepík našel před brankou zadovkou Birnera. Ten ale neměl dostatečný prostor přesně zakončit.

60.

Američané mířili do protiútoku, jejich akce ale končí úmyslným ofsajdem, a tak se hra vrátí zpět před Kinkaida.

60.

Zohorna našel na pravém kruhu přihrávkou Jordána, jeho střela sražena americkým obranným blokem.

60.

Do konce třetí třetiny zbývá 16 sekund, po střele Plekance a zásahu Kinkaida se bude vhazovat opět v pásmu USA. Češi jsou nyní aktivní.

60.

Plekanec vyhrál buly pro Kempného, jeho střela sražena mimo!

Třetí třetina právě skončila.

Statistiky po třetí třetině

Střely na branku: 29 - 20

Vhazování: 29 - 28

Vyloučení: 5 - 6

Ve třetí třetině rozhodující branka nepadla. Za malou chvíli začne prodloužení, které může trvat až 10 minut. Hrát se bude ve čtyřech.

61.

Matthewsovi nedovolil zakončit Jeřábek. Na druhé straně pálil Červenka, ale pouze do brankáře Kinkaida.

61.

Larkina zastavil výborně tělem Kempný. Český obránce následně vypálil na druhé straně na americkou branku, jeho střela sražena.

62.

Schroeder vybruslil od mantinelu do obrovské šance, Furch fantastickým zákrokem betonem podržel českou reprezentaci!

63.

Šimek si udělal výlet do útočného pásma, obkroužil americkou branku, po něm pálil Kolář, Kinkaid kryje.

63.

Tým USA usazen v útočném pásmu, problémy dělá české obraně Matthews.

64.

Kritická chvíle pro český tým! Za napadení ve středním pásmu potrestán Zohorna, tým USA si bere oddechový čas.

64.

Spojené státy zahájily přesilovku 4 na 3. Američané mají na ledě to nejlepší, co jejich sestava nabízí.

64.

Oslabení začíná pro český tým dobře, Jeřábek vyhazuje.

64.

Jeřábek vyhazuje přes všechny čáry i podruhé, obranná trojice Česka míří rychle na střídačku.

65.

Až po minutě se Spojené státy usadily v útočném pásmu. Nelson vypálil nebezpečně z osy hřiště, Furchovi vypadl kotouč před brankoviště, následně mu ale pomohla obrana. Po přerušení hry následuje krátká potyčka.

65.

Výborně. Plekanec vyhrál buly a Jordán osvobozuje český tým. Do konce přesilové hry zbývá 35 sekund.

65.

Birner vystihl kombinaci USA a posílá kotouč za branku Kinkaida! Český tým je už ve čtyřech, hraje se ve stejném počtu!

66.

Tečovaná střela Kováře trefila Kinkaida do masky! Spojené státy kazí rozehrávku a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v pásmu USA.

66.

Po vyhraném vhazování Kašpara vypálil od modré nepřesně Jeřábek.

67.

Kašpar se na chvíli zjevil v dobré střelecké pozici před brankou Kinkaida, včas ho ale obrala o kotouč americká obrana.

67.

Na druhé straně se natlačil do brankoviště s pukem Motte, Furch utěsnil prostor u bližší tyče.

68.

Červenka si najížděl do samostatného úniku, přihrávka na něj ale od Kempného neprošla! Škoda.

69.

Červenka na útočné modré neměl rychlost, navíc byl už dlouho na ledě, a tak nahazuje kotouč do pásma USA a střídá.

69.

Birner nabil na střelu od modré Jordánovi, jeho střela z voleje končí těsně vedle!

69.

Na druhé straně zahrozili i Američané, Furch ale zasahovat nemusel, dobře mu pomohla obrana!

69.

Larkin nabruslil do útočného pásma, jeho střela sražená do ochranné sítě.

70.

Američané vyprodukovali střelu od modré čáry, Furch nic neviděl, se štěstím ale vyráží!

70.

Další obrovské štěstí měla česká reprezentace! Foligno našel zpoza brány Widemana, ten z vyložené pozice střílel na českou bránu, Kundrátek mu lehl do střely a zablokoval ji nad!

70.

Po šancích Spojených států Češi posunuli hru do středního pásma, do konce prodloužení zbývá 16 sekund.

Prodloužení právě skončilo.

Statistiky po prodloužení

Střely na branku: 32 - 27

Vhazování: 32 - 36

Vyloučení: 6 - 6

V prodloužení byl lepší tým Spojených států, Američané ale své obrovské příležitosti využít nedokázali. Čtvrtfinálovou bitvu tak rozhodnou samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy zahájí Lukáš Kašpar. Česká reprezentace se drží na střídačce za ramena.

Lukáš Kašpar se snažil o své oblíbené zakončení, trefil ale jen hůl Kinkaida.

Ani Hendricks ale nájezd neproměnil, amerického kapitána skvěle vybruslil Furch!

Koukal na Kinkaida bekhendovým blafákem nevyzrál.

0:1

Matthews se trefil mezi betony Furcha! Český tým musí nyní proměnit.

Zohorna ale svůj druhý nájezd v utkání neproměňuje, Kinkaid vyzrál ne jeho bekhendový blafák levým betonem.

Američané tak vítězí po tuhém boji na samostatné nájezdy, český tým na šampionátu bohužel končí.

V českých řadách nyní zavládl obrovský smutek z vyřazení. Tým USA se naopak mocně raduje z postupu mezi čtyři nejlepší týmy.

Tomáš Plekanec, Michal Kempný a Dominik Furch vyhlášeni nejlepšími hráči Česka na šampionátu. Stadionem zní americká státní hymna.