reklama

Čtyři roky bez medaile. Potopili české hokejisty v klíčovém duelu rozhodčí?

Češi padli, semifinále si zahrají Američané. Ale proč? Češi padli, semifinále si zahrají Američané. Ale proč? autor: Michal Eger
V osmi zápasech ani jednou v normální hrací době neprohráli. Přesto si o medaile na světovém šampionátu v Rusku nezahrají. Proč?

Moskva - V osmi zápasech ani jednou v normální hrací době neprohráli. Přesto si o medaile na světovém šampionátu v Rusku nezahrají. Čeští hokejisté nezvládli čtvrtfinálový duel a coby vítězové základní skupiny nedokázali přehrát podceňované Američany.

Po výsledku 1:1 musel rozhodnout rozstřel nájezdů, ve kterých se svěřencům Vladimíra Vůjtka nevedlo. Rozhodla jediná úspěšná penalta osmnáctiletého supertalentu Austona Matthewse.

Český hokej tak čeká na světovou medaili už čtyři roky a bezprostředně po prohraném čtvrtfinále zahltily sociální sítě a média různé důvody, proč se Plekancovi a spol. klíčový duel nevydařil.

Fanoušci žehrají na výkon rozhodčího, který nesprávně uznal jedinou branku Spojených států. Mluví se ale rovněž o špatném výběru exekutorů či o neefektivní hře v početní převaze. Jaký je hlavní důvod brzkého vyřazení podle vás? Hlasujte v naší anketě.

reklama