reklama

Další zeštíhlení. Na MS nepojedou brankář Bartošák a útočníci Orsava s Ordošem

Patrik Bartošák Patrik Bartošák autor: Milan Kammermayer
Reprezentační trenér Josef Jandač provedl po dnešním zápase s Ruskem další zeštíhlení kádru pro MS v Dánsku.

Pardubice - Z hokejové reprezentace, která se připravuje na květnové mistrovství světa v Dánsku, vypadli brankář Patrik Bartošák a útočníci Jakub Orsava s Janem Ordošem. Ve výběru kouče Josefa Jandače zůstává 35 hráčů - tři brankáři, 13 obránců a 19 útočníků.

Jistota účasti na šampionátu se otevírá před dvojicí olympioniků z Pchjongčchangu gólmany z Kontinentální ligy Pavlem Francouzem a Dominikem Furchem. K nim i díky dnešnímu výkonu proti Rusku (2:1) přibyl David Rittich z Calgary.

"Půjdeme dál jen se třemi brankáři, budeme si držet deset beků a uvidíme, jaký bude zdravotní stav těch ostatních. Mozík v úterý přijde a zkusí to, i podle toho budeme reagovat. Ještě se hraje finále extraligy, sledujeme situaci v zámoří a budeme mít k dispozici Frka s Faksou," řekl Jandač novinářům.

Český tým čeká po sedmi vítězných duelech v přípravě ve stejném počtu utkání a triumfu na domácích Carlson Hockey Games v Pardubicích ještě generálka na Švédských hrách. Poté už zamíří do Dánska, kde bude prvním soupeřem českých hokejistů v sobotu 5. května v Kodani Slovensko.

Titul obhájili Švédové. Projděte si program, výsledky a statistiky šampionátu Titul obhájili Švédové. Projděte si program, výsledky a statistiky šampionátu Prohlédněte zde
reklama