reklama

S cizí hokejkou a bruslemi, ve kterých plaval. Turris zažil nevšední premiéru na MS

Kyle Turris. Kyle Turris. autor: ČTK
Kanada přivítala další hvězdou posilu. Kyle Turris však na první zápas na MS bude nejspíš ještě dlouho vzpomínat. Svůj úvodní duel na šampionátu odehrál v cizí výstroji, ta jeho se mu neplánovaně zatoulala kamsi na Aljašku.

Herning (od našeho zpravodaje) - Kanada před závěrečným duelem ve skupině dopsala do svého už tak hvězdného kádru útočníka Kylea Turrise, který se po vypadnutí Nashvillu z play off odhodlal prodloužit si sezónu na MS. Turris solidním výkonem přispěl k výhře 3:0 nad Německem. A to navíc hrál v cizích bruslích a s cizí hokejkou.

"Rád jsem klukům přijel pomoci, ze začátku jsme si trochu zvykal na větší ledové ploše. Všechno si pak ale sedlo," popisoval bezprostředně po konci zápasu v mixzóně, kam přišel bosý.

Proč? Jeho výstroj se při dlouhé cestě zatoulala kamsi na Aljašku, a tak si v krátkém čase před prvním zápasem popůjčoval potřebné vybavení od svých parťáků. Pantlofle ale zatím sehnat nestačil. 

"Nebylo to úplně přirozené a hlavně úplně příjemné. Brusle jsem měl půjčené od Matta Barzala, hokejka byla Aarona Ekblada. Snažil jsem se na to ale v průběhu zápasu zvyknout a nemyslet na to," dodal.

Hokejku naštěstí dostal na správnou stranu, ovšem rozměrově mu příliš nesedla, a tak si místy připadal jako z grotesky. "Ta jeho (Ekblada, pozn. red.) hokejka je na mě opravdu extra, je o něco vyšší než já. Mám navíc jinou tvrdost, jsem zvyklý i na jinou omotávku. Všechno teď bylo jinak," pokračoval s úsměvem.

Titul obhájili Švédové. Projděte si program, výsledky a statistiky šampionátu Titul obhájili Švédové. Projděte si program, výsledky a statistiky šampionátu Prohlédněte zde

"Byl to všechno náročné. Měl jsem za sebou dlouhý pondělní let z Ameriky, navíc jsem v první třetině ve zmíněných půjčených bruslích trochu hledal nohy. Pak už jsem si ale svůj komfort našel a od druhé třetiny se to zlepšovalo," dodal osmadvacetiletý hokejista.

Příležitosti, že se k týmu připojil nelituje, v týmu si během pár hodin našel pevné místo. "Musím říct, že tu máme opravdu dobrý tým, sešla se parta nejen skvělých hokejistů, ale také lidí. Držíme pohromadě a už se těšíme na vyřazovací boje," doplňuje muž, který po zklamání ve vyřazovacích bojích NHL zažehnat zklamání medailovým umístěním s Kanadou.

První krokem ale bude čtvrteční čtvrtfinále, v němž Kanada vyzve od 16.15 Rusko. 

Hokejové úterý: Osm gólů v zápase, který zajímal Čechy. Lotyšská radost i slovenská kanonáda Hokejové úterý: Osm gólů v zápase, který zajímal Čechy. Lotyšská radost i slovenská kanonáda Prohlédněte zde
reklama