reklama

Finové cítí křivdu. Rozhodčí udělal tři chyby, řekl trenér

Jágr a Rinne během čtvrtfinále MS. Jágr a Rinne během čtvrtfinále MS. autor: Lukáš Bíba
Trenér Kari Jalonen na pozápasové tiskové konferenci kritizoval rozhodčí, kteří prý ve čtvrtfinále třemi hrubými chybami výrazně poškodili finský tým.

Praha - Cítili křivdu a velké zklamání. I jindy klidný trenér Kari Jalonen tentokrát nezůstal nad věcí a na tiskové konferenci po zápase řekl, že Finy ve čtvrtfinále s Českou republikou poškodili rozhodčí.

"Rozhodčí udělali tři hrubé chyby, nemůžu uvěřit, že se tohle na takové úrovni může stát," prohlásil Jalonen, ale zároveň upřímně a bez zášti pogratuloval svému soupeři Vladimíru Růžičkovi i celému českému týmu k postupu. 

Erat odpálil hokejku, a proč neplatil gól?

Češi porazili Finsko 5:3 především díky dvěma gólům, které vstřelili z přesilových her ve druhé třetině. A právě tyto akce a momenty, které jim předcházely, Jalonena po zápase tolik rozčílily. 

Co mu vadilo? 

Gól na 2:2 Češi vstřelili v momentě, kdy jeden z Finů přišel o hůl a nemohl bránit. "Erat mu ji vysekl," řekl Jalonen a narážel na fakt, že v tuto chvíli měli rozhodčí hru přerušit a českého hráče vyloučit.

Další chvíle, které pumpovaly frustraci na finské straně, přišly záhy. Finové totiž z protiakce dostali puk do brány a začali se radovat z gólu na 3:2, ku překvapení všech ale rozhodčí branku neuznali a navrch za nedovolené bránění vyloučili před bránou velice důrazného Kontiolu. Za krosček na Jordána.

Není to o Češích. Je to o rozhodčích

"Nemohli jsme tomu uvěřit. Nechápu to," řekl Jalonen k téhle akci, po které hráli Češi přesilovku a v ní vstřelili gól na 3:2 naopak oni. I ten Jalonenovi vadil, podle něj Jágr, který pro Kováře vydoloval před bránou puk, fauloval gólmana Rinneho.

"Bylo tam moc, velkých, velkých, velkých chyb. Tohle není nic, co by mělo shodit výkon českého týmu, nechci obviňovat jejich hráče, tohle jen a jen o rozhodčích. Děkuji moc," prohlásil Jalonen. 

reklama