reklama

Finové proti Čechům postaví dvě posily z NHL

Markus Granlund Markus Granlund autor: Reuters
Finové by v rámci duelů Euro Hockey Tour měli postavit útočníky Lea Komarova z Toronta a Markuse Granlunda z Vancouveru. Zápasy se hrají ve čtvrtek od 17:30 SELČ v Oulu a v sobotu ve 14:00 SELČ v Kouvole.

Helsinky - Hokejisté Finska mají v nominaci na domácí duely Euro Hockey Tour s českou reprezentací obě jisté posily z NHL pro mistrovství světa v Rusku - útočníky Lea Komarova z Toronta a Markuse Granlunda z Vancouveru. Duely se hrají ve čtvrtek od 17:30 SELČ v Oulu a v sobotu ve 14:00 SELČ v Kouvole.

Vedle Komarova a Granlunda kádr kouče Kariho Jalonena nově doplnili obránce Lasse Kukkonen s útočníky Sebastianem Ahem a Mikou Pyöräläm z Kärpätu Oulu, další forvardi Joonas Nättinen z Jyväskylä, Teemu Hartikainen z Ufy z KHL a zadák Ilari Melart ze švédské Luley. V duelech v Norsku minulý týden se nepředstavil také bek Atte Ohtamaa z Jokeritu Helsinky.

Jalonen, bývalý kouč Lva Praha v KHL, si ponechal v kádru v pokračování přípravy na mistrovství světa v Rusku 28 hráčů. Opustili jej forvardi Turo Asplund s Tonim Koivistem z Raumy, Eero Elo z Jekatěrinburghu, Antti Tyrväinen z Färjestadu a obránce Joonas Jalvanti z Örebra.

Finové mají za sebou v přípravě duely se Slovenskem v Pori (3:2) a v Turku (6:1). V Sarpsborgu vyhráli v pátek nad Norskem 3:0 a v neděli 5:1. V tabulce EHT jsou po dvou únorových prohrách ve Švédsku s deseti body poslední o skóre za třetím Českem. Na druhé Rusko ztrácejí bod a na vedoucí Švédy sedm bodů.

Nominace Finska na zápasy Euro Hockey Tour s Českou republikou v Oulu a Kouvole (21. a 23. dubna):

Brankáři: Eero Kilpeläinen (KalPa Kuopio), Juha Metsola (Chabarovsk/KHL), Mikko Koskinen (Petrohrad/KHL),

obránci: Rony Ahonen, Jesse Virtanen (oba Lukko Rauma), Topi Jaakola, Atte Ohtamaa (oba Jokerit Helsinky/KHL), Lasse Kukkonen (Kärpät Oulu), Mikko Lehtonen (KooKoo Kouvola), Juuso Hietanen (Dynamo Moskva/KHL), Tommi Kivistö (Jekatěrinburg/KHL), Ilari Melart (Lulea/Švéd.), Anssi Salmela (Brynäs/Švéd.),

útočníci: Sebastian Aho, Mika Pyörälä (oba Kärpät Oulu), Pekka Jormakka, Jere Sallinen (oba Jokerit Helsinky/KHL), Antti Erkinjuntti (Pelicans Lahti), Ilari Filppula (MODO Hockey/Švéd.), Markus Granlund (Vancouver/NHL), Teemu Hartikainen (Ufa/KHL), Leo Komarov (Toronto/NHL), Jarno Koskiranta (Petrohrad/KHL), Jarkko Malinen (KooKoo Kouvola), Joonas Nättinen (Jyväskylä), Aleksi Saarela (Ässät Pori), Tomi Sallinen (Djurgaarden/Švéd.), Max Wärn (Soči/KHL).

reklama