reklama

Gáborík odvrátil blamáž a řekl: Všichni jsme se trápili

Slovensko vyhrálo na mistrovství poprvé za tři body. Znovu však muselo dotahovat. Slovensko vyhrálo na mistrovství poprvé za tři body. Znovu však muselo dotahovat. autor: Reuters
Znovu to slovenská reprezentace neměla v utkání na mistrovství světa jednoduché a znovu musela dohánět náskok soupeře, se Slovinskem vydřela výhru 3:1.

Ostrava – Znovu to slovenská reprezentace neměla v utkání na mistrovství světa jednoduché a znovu musela dohánět náskok soupeře. Slovinsko se dostalo do vedení již v sedmé minutě a jednogólový náskok drželo dlouhých čtyřicet minut.

Až poté se podařilo Meszárošovi vyrovnat. Zbytek zápasu patřil Mariánu Gáboríkovi, jenž prolomil smůlu z předchozích duelů a prosadil se hned dvakrát za sebou. "Jsem rád za to, že mi to tam konečně padlo, i za vítězství,“ zářil spokojeností třiatřicetiletý útočník.

Ten loni slavil prestižní Stanley Cup v Los Angeles a letos patřil k největším tahounům týmu. To se od něj očekává i na šampionátu v České republice.

Jak jste viděl zápas ze svého pohledu?
Je to pro nás cenná výhra. Ze začátku to nebylo ono. Všichni jsme se trápili, ale důležitá byla třetí třetina, kdy jsme ukázali naši vůli a znovu jsme dokázali zvrátit nepříznivý stav. Kluci do toho dali všechno, takže výborný výkon.

Dotahovali jste už třetí zápas po sobě. Proč se vám úvod opět nevydařil?
Chyběla nám lehkost v zakončení a také v přesilovkách.

Konečně se vám podařilo využít i početní výhodu. Co se změnilo?
Byla tam střelba a měli jsme hráče před brankou. Takto padají ty góly. Teď to musíme dělat i v dalších zápasech.

Jakým soupeřem byli Slovinci?
Moc mě nepřekvapili. Oni dobře bruslí a Kopitar je žene dopředu. Hráli v pohybu a zachytal jim dobře gólman.

Co je potřeba zlepšit do dalších zápasů?
Musíme změnit ten úvod. Kdyby se nám podařilo vstřelit první branku, bude to úplně o něčem jiném. Připravíme se na Nory a budeme hrát hned od začátku.

Diváci znovu vyprodali arénu. Co na to říct?
Fanoušci jsou neuvěřitelní. Ženou nás dopředu a doufám, že to tak bude i pokračovat. My je ale trošku napínáme tou naší hrou. 

reklama