reklama

Hokejisté se zabydleli v Moskvě, cestu jim usnadnil policejní doprovod

Trénink české hokejová reprezentace Trénink české hokejová reprezentace autor: Milan Kammermayer
Čeští hokejisté se po dnešním dopoledním přeletu z Prahy do Moskvy zabydleli v hotelu Crowne Plaza a večer si v dějišti mistrovství světa poprvé zatrénovali. Komplex Ledového paláce s třemi halami pod jednou střechou včetně té hlavní pro 12.100 fanoušků realizační tým i čtrnáctka hráčů poznali už na prosincovém Channel One Cupu. Turnaj tehdy svěřenci trenéra Vladimíra Vůjtka ovládli, do vrcholu sezony vstoupí v pátek v 19:15 proti domácímu Rusku.

Moskva - Čeští hokejisté se po dnešním dopoledním přeletu z Prahy do Moskvy zabydleli v hotelu Crowne Plaza a večer si v dějišti mistrovství světa poprvé zatrénovali. Komplex Ledového paláce s třemi halami pod jednou střechou včetně té hlavní pro 12.100 fanoušků realizační tým i čtrnáctka hráčů poznali už na prosincovém Channel One Cupu. Turnaj tehdy svěřenci trenéra Vladimíra Vůjtka ovládli, do vrcholu sezony vstoupí v pátek v 19:15 proti domácímu Rusku.

Češi se vydali na cestu po úterním duelu v O2 areně s Kanadou (0:3) dnes v sedm ráno. "Cesta proběhla naprosto bez problémů. Stejně tak z letiště na hotel a z hotelu sem. S organizací jsme spokojení," řekl novinářům asistent trenéra Jiří Kalous.

Tradiční dopravní zácpy český tým nepotrápily, možná i proto, že někteří Moskvané využili dnů mezi státními svátky k volnu. "Měli jsme celou dobu policejní doprovod. Myslím, že nám to taky usnadnilo cestu. Snad to takhle bude pokračovat v průběhu turnaje," uvedl Kalous.

Cesta městem jen 28 minut

Z dlouhotrvajícího cestování panuje v Moskvě vždy obava. "Byli jsme sami zvědaví, jak to bude zvládnuté. Měřili jsme to a byli jsme tady za 28 minut, to je na Moskvu velice slušné. Pokud to bude takhle probíhat, tak by mělo být všechno v pořádku," doplnil Kalous.

Vedle realizačního týmu ani řada hráčů nepřijela do Parku legend do neznáma, někteří navíc znají prostředí i z Kontinentální ligy. Na prosincovém turnaji se podíleli na triumfu brankáři Pavel Francouz, Dominik Furch, obránci Milan Doudera, Jakub Jeřábek, Radim Šimek, Michal Kempný, Jan Kolář, Tomáš Kundrátek a útočníci Tomáš Filippi, Richard Jarůšek, Petr Koukal, Jan Kovář, Martin Zaťovič a Tomáš Zohorna.

Maséři Zdeněk Šmíd s Petrem Ondráčkem nachystali stejnou kabinu, kterou zabydleli pro pohodu českého týmu už v prosinci. Jen není tentokrát pro 27 hráčů už tak prostorná a trio Machovský, Kubalík a Jarůšek v ní sedí trošku stranou.

Leda ale nebyl ideální

"Udělali jsme si úpravy, aby nám to v rámci možností co nejvíc vyhovovalo. Uspořádání jsme udělali tak, že máme víc sekcí. Rozdělili jsme to na kabinu pro hráče, posunuli jsme sedačky a vznikl prostor pro videokouče a trenéra brankářů," popsal Kalous.

Nově vystavěný komplex pro letošní mistrovství světa nabízí pod jednou střechou vedle tří ledových ploch také 14 prostorných šaten a další zázemí pro rehabilitaci. Vedle hlavního stadionu, na kterém se odehrají všechny zápasy základní skupiny A, dvě čtvrtfinále, obě semifinále, duel o bronz i finále, mohou hokejisté pro přípravu využívat ve stejném komplexu tréninkovou plochu, která má i hlediště pro 3000 diváků. Třetí plocha se pro šampionát změnila v tiskové centrum.

Před tréninkem českých hokejistů posvětil led hlavní haly pravoslavný kněz. "Ve všech ruských týmech takové věci probíhají. Asi nebyl jenom led, střídačka, ale i kabina. Hráči si tím projdou. Je to běžné," řekl útočník Jan Kovář, který působí už tři roky v Magnitogorsku.

Led ale nebyl podle beka Michala Jordána ideální. "Není perfektní, je tam hodně sněhu. Puk se hodně zastavuje, poskakuje, ale doufám, že se to zlepší. Pokud ne, tak to bude pro všechny stejné," uvedl Jordán, ale první dojmy z dějiště má dobré. "To cestování bylo náročnější, neměli jsme dost času se vyspat. Já jsem usnul až v jednu ráno. Zimák i hotel jsou pěkné, jídlo, co jsme měli k obědu, bylo dobré. Já problémy nevidím," dodal Jordán.

reklama