Útočná smršť pokračuje. Češi nastříleli Norům sedm gólů a vedou na MS skupinu

Kladenský večer v Bratislavě: Jágr se díval, Voráček nahrával a Frolík skóroval
Další kladenský rodák Michael Frolík dal dva góly (a na jeden nahrál),...
...a do třetice Kladeňák Jakub Voráček dvakrát asistoval.
Ve výčtu hvězd sobotního večera nesmíme zapomenout na beka Filipa Hronka, který dal dvě branky.
Čeští fanoušci tak mohli oslavit triumf 7:2.
11. 5. 2019 22:29
I v druhém zápase na mistrovství světa v Bratislavě předvedli Češi ofenzivní podívanou a porazili Nory 7:2. Se šesti body tak vedou skupinu B. Dvěma góly se na výsledku podíleli Filip Hronek a Michael Frolík.

Svěřenci kouče Miloše Říhy, kteří nastoupili tentokrát se Šimonem Hrubcem v brance, měli zápas pevně v rukách. A to i přesto, že po dvou Hronkových gólech na začátku zápasu nechali Seveřany snížit. Pak se prosadil dvakrát Frolík a krátce po polovině utkání zvýšil už na 5:1 Michal Řepík. Na gól Norů ve třetím dějství odpověděli Filip Chytil a Dominik Kubalík.

V neděli má český tým volný den, stoprocentní bilanci bude hájit v pondělí od 16:15 proti Rusku.

Bartošák, jenž až do rána asistoval u narození syna Damiana v Ostravě, zůstal pouze na střídačce. Do brankoviště se postavil Hrubec a premiéru na MS mu usnadnil vynikající vstup do zápasu. Poprvé Češi udeřili jen o chvilku později než proti Švédům, které v pátek zdolali 5:2. Voráček od branky nabil Hronkovi, který s přispěním teče o Holösovu nohu otevřel skóre.

V sedmé minutě nebezpečně zakončoval Chytil, krátce poté už slavil Hronek druhý gól. Tentokrát mu nabil Kubalík a Hronek opět bez přípravy zavěsil ranou o horní tyčku. Pak notně pozlobil brankáře Haukelanda Tomáš Zohorna. V 10. minutě fauloval po nevyužité české přesilovce Palát a pykal jen 18 vteřin, neboť se krásně trefil Lindström.

Pro Nory to znamenalo, že po předchozích čtyřech vzájemných soubojích ukončili gólový půst proti českému týmu na světových šampionátech.

V polovině 14. minuty vyřadil Gudas ze hry Rosseliho Olsena, kterého zadkem zasáhl nepříjemně na koleno. V následné přesilovce usměrňoval puk Martinsen, Hrubec však předvedl pohotový zákrok.

Frolík pak vyvážel puk a tak dlouho vybíral, koho osloví nahrávkou, až se nakonec rozjel do zakončení sám a sekundu před koncem oslabení zvýšil na 3:1.

Zkraje druhé části chybovali Norové při střídání a následná přesilovka se českému týmu hodně povedla. Voráček během ní nejprve napálil ranou zápěstím z kruhu tyč, chvilku nato ze stejné pozice oslovil dokonale přesně před brankovištěm bojujícího Frolíka a ten slavil druhý zápis do střelecké listiny.

Kovářův pokus vykryl Haukeland. Pokračovalo se za stálé převahy Čechů, kteří vyhráli druhou třetinu na střely mezi tyče drtivě 17:6 a mačkali Nory v jejich obranném pásmu i při hře pět na pět. Velkou herní převahu potvrdil k potěše Jaromíra Jágra ve vyprodaném hledišti ještě ve 34. minutě Řepík.

Norové poslali do branky od třetí třetiny dnešního náhradníka Holma a už po odehrání 52 vteřin snížili. Favorit však nepřipustil jakékoliv komplikace, byť z tempa trochu ubral. Už po 38 sekundách odpověděl Chytil po teči Ruttovy tvrdé rány, skóre pak uzavřel ve 45. minutě kanonýr Kubalík.

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku:

Skupina B (Bratislava):

ČR - Norsko 7:2 (3:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Hronek (J. Voráček, Frolík), 7. Hronek (D. Kubalík, Řepík), 16. Frolík, 24. Frolík (Voráček), 34. Řepík (D. Kubalík, Hronek), 42. Chytil (Rutta, J. Vrána), 45. D. Kubalík (Jan Kovář) - 11. T. Lindström (Holös, Martinsen), 41. Olden (M. Olimb). Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Schukies (Něm.) - Leemakers (Niz.), Šišlo (Rus.). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 9033.

ČR: Hrubec - Hronek, Kolář, Rutta, Moravčík, Gudas, D. Sklenička, D. Musil - J. Voráček, Simon, Frolík - J. Vrána, Chytil, Palát - Řepík, Jan Kovář, D. Kubalík - H. Zohorna, Jaškin, T. Zohorna. Trenéři: Miloš Říha, Robert Reichel a Karel Mlejnek.

Norsko: Haukeland (41. Holm) - Holös, Lesund, Espeland, Bonsaksen, Johannesen, Nörstebö, Bull - Patrick Thoresen, M. Olimb, Olden - Valkvae Olsen, Haga, Rosseli Olsen - Martinsen, T. Lindström, Trettenes - Röymark, Reichenberg, K. Forsberg - Kristiansen. Trenéři: Petter Thoresen, Sjur Robert Nilsen a Per-Erik Alcén.