reklama

Hokejoví šampioni jsou doma. Ve Stockholmu je vítaly desetitisíce fanoušků

Mika Zibanejad s titulem mistrů světa. Mika Zibanejad s titulem mistrů světa. autor: ČTK
Hokejisté Švédska se dočkali vřelého přivítání ve Stockholmu. Po slavnostním obědě je na náměstí přivítaly desetitisíce fanoušků.

Stockholm - Hokejisté Švédska se po dnešním odpoledním návratu z mistrovství světa v Dánsku, kde dobyli jedenácté zlato v historii, dočkali vřelého přijetí na domácí půdě. Hrdinové nedělního finále si ho vychutnali plnými doušky, přestože mnozí z nich od vyčerpávajícího finálového duelu vůbec nespali.

Napínavý souboj o zlato proti Švýcarsku, který rozhodl vítěznou trefou v nájezdech Filip Forsberg, se protáhl až do čtvrt na dvanáct. A vypukly dlouhé oslavy úspěšné obhajoby.

Výběr Tre kronor s mistrovskou trofejí opustil dánskou metropoli krátce před polednem. Asistent Peter Popovic na palubě letadla nezahálel a už tak trochu spřádal plány na dovršení zlatého hattricku při příštím šampionátu, který uspořádá Slovensko.

"Mám tu jeden malý vzkaz pro hokejové jezdce na tomto letu," řekl si Popovic o pozornost skrze palubní systém. "Stále přijímáme přihlášky pod hashtagem #bratislava19. Nezapomeňte je v aplikaci nadepsat svým jménem," lanařil Popovic členy vítězného mužstva, které bylo z velké části jiné než to, které uspělo loni.

Po přistání čekal výpravu v čele s koučem Rikardem Grönborgem slavnostní oběd, následně se přesunula na prostranství Kungsträdgarden ("Královská zahrada"), parku v centru Stockholmu, kde na své idoly čekaly desítky tisíc fanoušků.

"Je těžké a v podstatě nemožné si s klukama v této partě neužívat zábavu. Vážně jsme se společně dohromady hodně pobavili a myslím, že to je moc důležité, když chcete, abyste fungovali jako opravdový tým," prohlásil obránce John Klingberg.

Švédský triumf i krásky v hledišti. Podívejte se na 50 nejlepších fotek hokejového šampionátu Švédský triumf i krásky v hledišti. Podívejte se na 50 nejlepších fotek hokejového šampionátu Prohlédněte zde

Mika Zibanejad pobavil při rozhovoru imitací fotbalové hvězdy Zlatana Ibrahimovice. "Jsem rád, jestli se lidi pobavili. Rád napodobuji dialekty ostatních a na Zlatanovi jsem hodně pracoval. Zlatan je tady idolem, takže je to něco trošku speciálního," řekl Zibanejad.

Vyslance své země ale po smolné finálové porážce nezatratili ani ve Švýcarsku, kde pomáhal zmírnit bolest hráčů z promarněné příležitosti na historicky první titul aplaus tisíců lidí.

reklama