reklama

Hudáček: Hráli jsme vynikající zápas. Teď potřebujeme štěstí

Július Hudáček si odbyl premiéru na mistrovství světa. Július Hudáček si odbyl premiéru na mistrovství světa. autor: Lukáš Caha
Výkon slovenské reprezentace je zápas od zápasu lepší, přesto to s ní vypadá bledě. V neděli obrala o bod Rusy, na postupové čtvrté místo však stále ztráci dva body.

Ostrava – Výkon slovenské reprezentace je zápas od zápasu lepší, přesto to s ní vypadá bledě. V neděli obrala o bod Rusy, v úterý odehraje poslední zápas základní skupiny s Amerikou a na postupové čtvrté místo jí chybí dva body.

Navíc musejí spoléhat na prohry Bělorusů proti Finsku i Norsku. „Víme, jak to je. Umíme si to spočítat. Proti Spojeným státům musíme hrát do poslední minuty jako včera s Ruskem,“ říká gólman Július Hudáček, jenž si odbyl reprezentační premiéru. „Při troše štěstí to čtvrtfinále uděláme.“

Jak hodnotíte výkon týmu proti Rusku?
Z naší strany to byl vynikající zápas. Hrálo se nahoru dolů. Atmosféra byla znovu vynikající. Škoda jen toho závěru, kdy jsme dostali nešťastný gól. Posledních pět minut jsme hráli lépe než Rusko. Jedna či dvě šance byly čistě gólové a Bobrovskij je se štěstím vychytal. Škoda toho. Před zápasem bychom ten bod brali, ale já osobně si myslím, že jsme měli vyhrát.

Po jedné šanci Rusů vám vypadla maska. Co se stalo?
Dostal jsem do ní pukem a zlomila se jedna část, tak se musela vyměnit. Náhradní masku jsem s sebou neměl, takže se hra zdržela (smích). Taková nešťastná náhoda, ale nic se nestalo.

Jaký to byl pocit, když jste se dověděl, že po tolika letech čekání půjdete do branky na mistrovství světa?
Nejvíc nervózní jsem byl večer před zápasem, když jsem šel spát. Hned, jak jsem nastoupil na led, tak mi ale pomohli diváci. Ta atmosféra byla opravdu vynikající. Pak už jsem nebyl nervózní. Samotného jsem se překvapil. Chytalo se mi dobře.

Prověřil jste si soupeře detailněji? Třeba jaká mají na soupisce jména a jak střílejí?
O Tarasenkovi jsme věděl. Tak, jak dal ten druhý gól, to trénoval i na tréninku. Člověk musí ten pohyb udělat s ním, škoda toho. Byla to krásná střela. Jen jeho jsem vlastně poznal osobně. V KHL jsem odehrál jediný zápas, takže nemám velké zkušenosti s ruským hokejem. Myslím si ale, že toto první utkání vyšlo poměrně dobře. Kdybychom vyhráli, bylo by to lepší.

Povzbudil vás Ján Laco před premiérou?
Ano. Stejně jako když jde chytat on, tak mu držím palce já. Tam ta spolupráce a komunikace funguje skvěle.

Čeká vás v úterý poslední zápas skupiny. Možná i na celém turnaji…
Pokud chceme postoupit, musíme zvládnout ten poslední zápas s Američany za tři body, ale musíme ještě počkat, jak budou hrát Bělorusové. Uděláme vše pro to, abychom se dostali dál. Škoda některých ztracených bodů. Stále máme šanci.

reklama