reklama

Šampionát odstartovaly hvězdné války. Kapitán Kane: Je skvělé, že jsme dokázali zápas otočit

Radost amerických hokejistů po výhře v nájezdech nad Kanadou Radost amerických hokejistů po výhře v nájezdech nad Kanadou autor: Reuters
Je na ně upřena velká pozornost. Útočník Patrick Kane vede na letošním MS výběr USA v roli kapitána a první přetěžký úkol zvládl skvěle, když svůj tým dotáhl k první turnajové výhře. To kapitán javorových listrů Connor McDavid svému celku v klíčové chvíli nepomohl, a tak po utkání hledal slova chvály podstatně hůř.

Herning (od našeho zpravodaje) - Hned na úvod hokejového šampionátu se ve skupině B setkaly dva celky, které budou aspirovat na zlato. Kanada zámořské derby prošpikované hvězdami současného hokeje mělo dobře rozjeté, pak však Američané vývoj otočili třemi brankami v řadě, a dotahovat musel soupeř.

Divácky atraktivní duel dospěl do nájezdů, v nichž se nakonec štěstí přiklonilo na stranu Spojených států.

Kanada duel odstartovala parádně, už v první minutě otevřela skóre a po několika šancích soupeře svůj náskok zdvojnásobila. "Moc dobře jsme věděli, že oba týmy začnou s respektem. Nehráli jsme moc dobře z obrany, oni ale také ne," řekl kapitán Kanady Connor McDavid. "Chtěli jsme se dostat rychle do vedení, což se nám povedlo, ale poté jsme herně úplně odešli. Museli jsme hledat cestu zpět," doplnil.

Právě za vedení o dvě branky se hra javorových listů zadrhla neznámo kde, a v průběhu druhé části Američané dokonali svůj obrat. "Je skvělé, že jste se dokázali vrátit do hry z nepříznivého stavu, obzvlášť když jsme prohrávali 0:2. Dokázali jsme se do zápasu vrátit a hlavně jej otočit, což je pro nás dobře," kvitoval Patrick Kane.

Na tahu byly javorové listy, které poprvé v zápase byly výsledkově pozadu, nicméně tlak zvládly. "Myslím si, že Kanada nás trápila svou rychlostí a i díky tomu si vytvářela hodně šancí," tvrdil muž s céčkem v americkém dresu.

Titul obhájili Švédové. Projděte si program, výsledky a statistiky šampionátu Titul obhájili Švédové. Projděte si program, výsledky a statistiky šampionátu Prohlédněte zde

Vypjatý zápas dospěl za stavu 4:4 do prodloužení, v němž si oba týmy zahrály přesilovky, branky se však diváci nedočkali. Na kanadské straně se nechal vyloučit právě McDavid, který tak nebyl k dispozici pro nájezdy.

"Není příliš zábavné sledovat váš tým při nájezdech, když mu nemůžete pomoci. Obzvlášť když jste ofenzivní typ hráče a chtěl byste jet," hlesl zklamaně.

V nájezdech se jako velký specialista předvedl Cam Atkinson, který vystřelil dvěma úspěšně provedenými zakončeními Američanům bonusový bod. "Byli jsme jeden nájezd od výhry a mohl to být úplně jiný příběh," věděl kanadský brankář Darcy Kuemper.

To Patrick Kane se v tradičně silné nájezdové disciplíně neprosadil, na jeho tváří byla ale znát lehká úleva. "Chci zde hrát prostě hokej," usmíval se. "Navíc reprezentuji svou zemi. Klubová sezóna mi skončila dříve, tak doufám, že tady se otočí k lepšímu. Na turnaj jsem se těšil a jsem nadšený, že tu mohu být," popsal pocity po první vítězné bitvě.

"Líbí se mi tu. Led tu sice není tak dobrý, ale to se snad s průběhem turnaje bude zlepšovat. Kromě toho ale šlo všechno skvěle a věřím, že to bude pokračovat," věří.

A co chtějí hokejisté kolem střelce Chicaga Blackhawks zlepšit? "Musíme být příště více na puku, častěji jej kontrolovat a vůbec mít hru celkově více pod kontrolou," věděl sám Kane. Druhou výhru mohou Američané přidat již v sobotu večer, kdy se před zaplněnou halou střetnou s domácím výběrem.

reklama