Hvězdnou Kanadu potrápila domácí Francie

11. 5. 2017 22:30
Pro lídra pařížské skupiny letošního šampionátu nebylo utkání s domácí reprezentací vůbec jednoduchým úkolem. Francie ve druhé třetině dokonce vedla, avšak Kanada duel otočila a dovedla jej do zdárného konce.
Ani Kanada to proti Francii neměla lehké. Potrápí galský kohout v neděli i Čechy? | Foto: Reuters

Paříž - Hokejisté Kanady vyhráli na mistrovství světa v Paříži nad domácí Francií 3:2 a vládnou po čtyřech zápasech tabulce skupiny B bez ztráty bodu. Obhájce titulu sice prohrával 1:2, ale obrat dovršil ve 43. minutě šťastným gólem Marc-Edouard Vlasic. Francie zůstává s pěti body šestá.

Favorit vstoupil do utkání lépe. Hardy sice nejdříve kryl Skinnerovu šanci, ale v šesté minutě při vyloučení Teddyho Da Costy dostal prostor O'Reilly, který si vybruslil před branku a bekhendem otevřel skóre. Hardy si pak poradil s Pointovým pokusem.

Přesně po devíti minutách hry se radovali z vyrovnání Francouzi, když Rech přihrál za levý kruh Dame Malkaovi, který trefil přesně pravý horní roh Johnsonovy branky. Domácí mohli otočit skóre při šanci Bellemareho a nebezpečně vypálil i Roussel.

Na začátku druhé třetiny Francie vedla

Ve 22. minutě se to už Francouzům povedlo. Při vyloučení Leeho Stéphane Da Costa ideálně uvolnil Fleuryho, který zamířil do odkryté branky. Vyrovnat mohl Couturier, ale ztroskotal na Hardym. Domácí se ubránili i při Rousselově trestu.

Francouzi hráli s Kanadou vyrovnanou partii nejen výsledkově, ale i herně. Při de Haanově trestu ale neprosadili. Kanaďané v závěru druhého dějství naopak početní výhodu využili, když se z levého kruhu trefil přesně do protějšího horního rohu Giroux.

Stav otočil favorit na začátku třetí třetiny, kdy se Vlasicovo nahození odrazilo od zadního mantinelu do brankoviště a Janil si puk srazil do vlastní branky.

Ve 44. minutě Skinner píchnul holí Hardyho a šel pykat na pět minut a do konce utkání. Dame Malka francouzského gólmana mstil a Francie tak hrála v početní výhodě jen tři minuty. Při hře čtyř proti čtyřem mohl vyrovnat Auvitu a nebezpečně tečoval před Johnsonem také Sacha Treille. Kanadě se nepodařilo pojistit náskok po úniku Schenna se Simmondsem, ale těsný náskok udržela při vyloučení Scheifeleho i po šanci Bellemareho.

Mistrovství světa v hokeji:

Skupina B (Paříž):

Francie - Kanada 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Dame Malka (Rech, Ritz), 22. Fleury (S. Da Costa, Auvitu) - 6. R. O'Reilly (MacKinnon, Scheifele), 40. Giroux (Ch. Lee), 43. Vlasic. Rozhodčí: Jeřábek (ČR), Kubuš (SR) - Dědulja (Běl.), Kaderli (Švýc.). Vyloučení: 5:4, navíc Skinner (Kan.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 14.510.

Francie: Hardy - Auvitu, Hecquefeuille, Manavian, Besch, Janil, Dame Malka, Chakiachvili - A. Roussel, Bellemare, S. Da Costa - Fleury, S. Da Costa, T. Treille - Bouvet, Douay, Perret - Claireaux, Ritz, Rech - Meunier. Trenér: Dave Henderson.

Kanada: Ch. Johnson - Demers, Vlasic, De Haan, Ch. Lee, Matheson, Morrissey - Duchene, Scheifele, R. O'Reilly - Skinner, Giroux, MacKinnon - Couturier, Simmonds, Killorn - Marner, Point, Konecny - B. Schenn. Trenér: Jon Cooper.