reklama

Hvězdný Seguin: Mám tady v O2 aréně anděla strážného

Tyler Seguin (vlevo) po jedné z branek do sítě Běloruska. Tyler Seguin (vlevo) po jedné z branek do sítě Běloruska. autor: Milan Kammermayer
V pražské O2 areně vstřelil útočník Tyler Seguin svůj první gól v NHL, dnes se na jejím ledě dočkal i svého prvního hattricku v dresu kanadské hokejové reprezentace.

Praha - V pražské O2 areně vstřelil útočník Tyler Seguin svůj první gól v NHL, dnes se na jejím ledě dočkal i svého prvního hattricku v dresu kanadské hokejové reprezentace. Třemi góly se podílel na vítězství suveréna dosavadního průběhu mistrovství světa ve čtvrtfinále nad Běloruskem 9:0 a s osmi trefami se v čele tabulky střelců vyrovnal Švédovi Filipu Forsbergovi.

"Asi tady mám pod stropem anděla strážného," řekl Seguin novinářům po utkání. Třiadvacetiletý kanonýr Dallasu reprezentuje Kanadu poprvé a hokej na širším kluzišti než v NHL mu nedělá problém.

Větší led Seguinovi vyhovuje

"Hru zakládám na rychlém bruslení, větší led mi vyhovuje. Od začátku turnaje se ke mně sice puky moc neodrážely, ale pak jsem cestu, jak dávat góly," uvedl Seguin, který se poprvé prosadil ve třetím utkání turnaje proti Česku.

Kanada měla proti Bělorusku blízko k tomu, aby po duelech s Německem (10:0) a s Rakouskem (10:1) docílila třetího dvouciferného výsledku. "Od úvodního vhazován jsme se drželi herního plánu. V předešlých zápasech jsme neměli moc dobrý vstup, chtěli jsme si to pohlídat. Dali jsme rychlý gól, dostali jsme se do pohody, pak už jsme hráli, co jsme potřebovali a skóre narůstalo," podotkl Seguin.

Kanada vyhrála všech osm zápasů a má skóre 58:14. "Dospěli jsme k tomu jako soudržný a neustále se zlepšující tým. Nepřeceňoval bych skóre, protože zápas nebyl až tak jednoznačný. Podobně jako v zápasech, kdy jsme dali deset gólů, jsme měli dobrý start. Jsme rádi, že se to povedlo," prohlásil útočník, který v O2 areně debutoval v září 2010 v dresu Bostonu a v druhém z duelů s Phoenixem si připsal i gól.

"Každý den týmový výkon roste"

Kanada, která ovládla poslední dva olympijské turnaje v roce 2010 ve Vancouveru a loni v Soči, prošla do semifinále mistrovství světa poprvé od roku 2009. Tým okolo hvězdy Sidneyho Crosbyho podle Seguina v každém zápase výkonnostně roste. "Nejsme už to mužstvo, který se sešlo před dvaceti dny ve Vídni. Každý den týmový výkon roste, stmelili se a jen v tom pokračujeme," uvedl Seguin.

V semifinále se Kanada utká s vítězem duelu mezi Českou republikou a Finskem. O soupeře se Seguin moc nestará. "Pro nás je hlavní, jak budeme hrát my. Myslím, že jsme vyhrávali s takovým skóre, protože jsme se neodchýlili od taktiky. Když jsme vedli 4:0, hráli jsme dál náš kanadský hokej. A s tím půjdeme i do semifinále," řekl Seguin.

reklama