reklama

Italové mají v nominaci i dva veterány z OH v Turíně

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Reuters
Hokejisté Itálie zveřejnili nominaci na nadcházející mistrovství světa.

Milán - Hokejisté Itálie mají v pětadvacetičlenné nominaci na mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem a Paříži jen jedenáct hráčů se zkušenostmi z elitní kategorie. Útočníci Armin Helfer z celku Pustertal/Val Pusteria a Giulio Scandella z Asiaga se navíc představili v roce 2006 i na domácích olympijských hrách v Turíně.

Italové se mezi nejlepší šestnáctkou představí poprvé od roku 2014. Mezi elitou si zahráli také brankář Andreas Bernard z Ässät Pori, obránci Stefano Marchetti z Asiaga, Helferův klubový spoluhráč Armin Hofer, Thomas Larkin z Mannheimu, Diego Kostner z Ambri-Piotty a Alexander Egger s útočníky Antonem Bernardem, Markusem Ganderem, Marcem Insamem z Bolzana.

Nový pořad Hokejový sociál: Kdo fandí českým borcům? Řepíková s bříškem nebo fanoušek z Panamy! Nový pořad Hokejový sociál: Kdo fandí českým borcům? Řepíková s bříškem nebo fanoušek z Panamy! Čtěte zde

Larkin se stal v roce 2009 prvním hokejistou vychovaným v Itálii, který byl draftován v NHL. Odchovance Varese, který se narodil americkému otci a italské matce v Londýně, si vybral v pátém kole jako 137. hráče v pořadí Columbus. Larkin od roku 2006 až do loňska působil v univerzitních soutěžích, pak se přesunul na farmu Blue Jackets. Poslední dvě sezony hrál v Medveščaku Záhřeb KHL a poslední ročník dokončil v německém Mannheimu.

Pětatřicetiletý brankář Frederic Cloutier z Asiaga je rodákem z kanadského Saint-Honoré a Itálii reprezentuje od loňska, kdy získal díky své manželce občanství. V minulosti působil na farmách celku Minnesota Wild a New York Islanders, ale startu v NHL se nedočkal.

Za Bolzano hraje v EBEL celkem osm členů nominace. Dalších deset působí v italských klubech, které vedle domácí soutěže hrají také v Alpské lize. Čtyři hráči jsou ze Švýcarska, z nichž bek Luca Zanatta nastupoval v druhé nejvyšší soutěži za Martigny, dva v Německu a jeden ve Finsku.

V přípravě sehráli Italové pět zápasů. Nejdříve doma v Egně podlehli Rakousku 0:2, v odvetě v Innsbrucku prohráli 5:6 v prodloužení, následně znovu v Egně neuspěli s Kazachstánem (1:3) ani se Slovinskem (1:4) a v generálce v Miláně prohráli se Spojenými státy americkými 2:5.

Italové vstoupí do turnaje v sobotu proti Slovensku a v dalších zápasech v základní skupině B v Kolíně nad Rýnem je čekají duely s Ruskem, Lotyšskem, Spojenými státy americkými, Švédskem, domácím Německem a Dánskem.

Kanada šlape na paty Rusku, Česko čeká na číslo 13. Podívejte se na nejzajímavější čísla historie MS Kanada šlape na paty Rusku, Česko čeká na číslo 13. Podívejte se na nejzajímavější čísla historie MS Prohlédněte zde

Nominace Itálie na mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem a Paříži (5.-21. května):

Brankáři: Frederic Cloutier (Asiago), Gianluca Vallini (Gherdëina), Andreas Bernard (Ässät Pori/Fin.),

obránci: Stefano Marchetti, Enrico Miglioranzi (oba Asiago), Armin Helfer, Armin Hofer (Pustertal/Val Pusteria), Daniel Glira, Alexander Egger (oba Bolzano/EBEL), Thomas Larkin (Mannheim/Něm.), Luca Zanatta (Martigny/Švýc.),

útočníci: Anton Bernard, Marco Insam, Daniel Frank, Luca Frigo, Markus Gander, Michele Marchetti (všichni Bolzano/EBEL), Simon Kostner, Tommaso Traversa (oba Ritten/Renon), Tommaso Goi, Diego Kostner (oba Ambri-Piotta/Švýc.), Giulio Scandella (Asiago), Raphael Andergassen (Val Pusteria), Giovanni Morini (Lugano/Švýc.), Alex Lambacher (Hannover/Něm.).

reklama