reklama

Jágr nejspíš bude čtvrtfinále hrát, tvrdí profesor Kolář

Jaromír Jágr Jaromír Jágr autor: Milan Kammermayer
Pavel Kolář potvrdil pro Českou televizi, že Jaromír Jágr nejspíš bude hrát zápas s Finskem.

Praha - Hvězda českého týmu Jaromír Jágr by měl hrát čtvrteční čtvrtfinále hokejového mistrovství světa proti Finsku. České televizi to potvrdil lékař Pavel Kolář.

"Je tam takový malý otazníček, ale předpokládám, že hrát bude," uvedl Kolář v pořadu Hokejové poledne.

Jágr odstoupil v průběhu první třetiny úterního duelu se Švýcarskem, který Češi i bez jeho pomoci vyhráli 2:1 na samostatné nájezdy.

"Jaromíra začaly trápit bolesti přitahovače kyčelního kloubu. Nechtěli jsme tedy riskovat, že by nemohl nastoupit ve čtvrtfinále, a využili jsme času, aby se vyléčil," dodal Kolář, který se Jágrovi intenzivně věnoval ještě dnes ráno.

S tím, že by měl Jágr hrát, počítají i trenéři. "Přejeme si, aby byl Jarda v pohodě, a pan docent na to vynakládá veškeré úsilí. Věřím, že bude v pořádku," uvedl asistent Jaroslav Špaček. "Jarda zná svoje tělo. Věřím, že dá bolest na stranu a dokáže se na čtvrtfinále připravit," řekl spolupracovník Vladimíra Růžičky.

Jágr absolvoval v úterý pouze dvě střídání a v zápase strávil necelé dvě minuty čistého času. Poté se na střídačce krátce masíroval speciálním míčkem a následně zamířil do kabin. Na led se už nevrátil. "Jarda je na míček zvyklý a pomáhá si tak. Dokáže si tím od potíží ulevit. Uvolňuje si tím svalstvo," uvedl Kolář.

Dobré zprávy vyhlášený fyzioterapeut přinesl i ohledně stavu Jakuba Klepiše, který nehraje od sobotního duelu s Lotyšskem. "U Klepiše se to také zlepšilo, půjde si to dneska zkusit, a tak by měl být schopen zítra nastoupit," uvedl Kolář.

Žádná další zranění český tým prý netrápí.

reklama