Děsivý moment: Jeglič kopl soka bruslí do krku. Dostal stopku na dva zápasy

8. 5. 2017 10:56
Slovinec Žiga Jeglič dal gól a přispěl k senzačnímu vyrovnání z 0:4 na 4:4 proti Švýcarsku. Zaujal však i v negativním světle, když při střídání kopl protihráče, kterému tak hrozilo vážné zranění.
Žiga Jeglič v utkání proti Švýcarsku.
Žiga Jeglič v utkání proti Švýcarsku. | Foto: ČTK

Paříž - Slovinský útočník Žiga Jeglič dostal na mistrovství světa od disciplinární komise Mezinárodní hokejové federace zákaz startu ve dvou zápasech za zákrok na Švýcara Thomase Rüfenachta. Devětadvacetiletý hráč Slovanu Bratislava v sobotním duelu skupiny B v Paříži ve 29. minutě kopl soupeře do pravého ramena a krku (video ZDE).

Jeglič fauloval v době, kdy byl Rüfenacht v souboji s útočníkem Robertem Saboličem. Vedle nich se chystal střídat, vyskočil si na mantinel, a když na něm seděl, kopnul útočníka Bernu bruslí. Přestože se Jeglič hájil, že chtěl jen co nejrychleji vystřídat, podle disciplinární komise jednal úmyslně a mohl soupeře zranit.

Český sudí Jan Hribik se Švédem Marcusem Lindem v utkání zákrok nepotrestali, pykat šel pouze Sabolič za hrubost. Jeglič ve 46. minutě snížil na 2:4 a Slovinci nakonec prohráli 4:5 po samostatných nájezdech.

Jeglič chyběl v nedělním utkání s Kanadou a v úterý zmešká klání proti Norsku. Do hry se může vrátit ve středu v duelu s Finskem. V pátek budou hrát Slovinci s českým týmem.