reklama

Jordán stihl vyřešit pas pro tříměsíční dceru a spěchal k reprezentaci

Michal Jordán hájí v NHL barvy Caroliny. Michal Jordán hájí v NHL barvy Caroliny. autor: ČTK
Hokejový obránce Michal Jordán z Caroliny se dnes zapojil do přípravy českého národního týmu přímo po příletu ze zámoří.

Praha - Hokejový obránce Michal Jordán z Caroliny se dnes zapojil do přípravy českého národního týmu přímo po příletu ze zámoří a byl rád, že všechno s přesunem nakonec klaplo.

Pětadvacetiletý účastník minulých dvou mistrovství světa nechtěl přijít o zápasy Euro Hockey Tour ve Finsku, kam reprezentace odletí ve středu ráno. V nejistotě zůstával Jordán hlavně kvůli vyřizování pasu pro tříměsíční dceru Stellu Annu.

"Snažili jsme se, když jsme pas řešili, abychom tu dobu co nejvíce zkrátili. To se podařilo. Pak jsme museli vydržet, až přijde. Nevěděli jsme, který den to bude, a kupovat letenky dopředu byl nesmysl. Ten poslední týden, v kterém jsme s rodinou balili a řešili to, byl masakr. Bylo to hodně stresující," řekl Jordán novinářům.

Odlet na poslední chvíli

Oddechl si, že má celé martyrium za sebou a může se už hlásit trenérovi Vladimíru Vůjtkovi. "Teď jsme v Raleighu málem ani neodletěli, stihli jsme to na poslední chvíli. Jsem rád, že už to máme všechno za sebou a jsem tady," navázal Jordán, který měl podobný shon i loni, kdy hned po příletu zamířil s reprezentací hned k zápasů EHT do Švédska.

S manželkou a synem zvládli narychlo balení do Evropy, kde už stráví celé léto. "Nějaké protesty tam byly, ale my jsme se nějak domluvili. Já jsem říkal, že jsem nebyl sedm dní na ledě a je pro mě nejlepší, když poletím domů co nejdřív a stihnu zápasy ve Finsku, abych se do toho dostal," usmíval se Jordán.

Potěšilo ho, že dlouhou cestu bez problémů absolvovala i dcera. "Zvládla ten let parádně, byli jsme všichni rádi. Byl to její první let a vůbec nebrečela. Celé letadlo bylo s ní spokojené, kdyby řvala celý let, tak by to byl asi problém," pochvaloval si zlínský odchovanec.

Jordán je rád, že se hned zapojí do přípravy a zápasů, což mu pomůže s aklimatizací. Dnešní trénink ale ještě musel vynechat, protože mu nedorazily včas hokejky. "Tělo se trošku víc unaví a pak se s tím líp vypořádá. Dřív mi to dělalo problémy, ale v poslední době je to tak pro mě lepší," podotkl zadák, který debutoval na velké akci v roce 2014 na světovém šampionátu v Minsku a nechyběl ani na loňském domácím šampionátu v Praze.

Další možnost reprezentovat přivítal. "Beru to tak, že kariéra hráče není nekonečná, pro mě je čest reprezentovat a nevíte, kolikrát ještě můžete být na mistrovství," uvedl Jordán, který v této sezoně sehrál v NHL 36 zápasů a vstřelil jednu branku.

Doufá, že mu starty na mistrovství budou přibývat. "Snažím se toho využít. Je to pro mě parádní zážitek. To první bylo parádní, vůbec jsem nečekal, že bych mohl jet, a nakonec jsem hrál. Praha byla neskutečná, na to nikdy nezapomenu," doplnil Jordán.

Čekání na nový kontrakt

Sezonu sice začal v sestavě Caroliny, ale v polovině listopadu z ní vypadl. Byl na čtyři zápasy i na farmě v Charlotte a zařadil se zpět až v polovině ledna. "S výkony jsem byl spokojený a nějak se mi nedoneslo vysvětlení, proč jsem vlastně nehrál. Nic jiného mi nezbývalo, než sklopit uši a makat dál a čekat na šanci," podotkl.

Z konce sezony si ale odnesl dobrý dojem. "Teď se cítím skvěle a víceméně mám půlku sezony. Jsem rád, že tady můžu být a užít si opět hokej," řekl Jordán, jemuž končí smlouva a zatím netuší, kam povedou jeho další kroky.

"V Carolině mi neřekli přesně, jakým směrem půjdou. Jsem jejich hráč, takže bude záležet, jestli mi nabídnou smlouvu. Taky jak mi vyjde mistrovství světa a tak dále. Podle toho se nějak rozhodneme," dodal Jordán, který má v NHL na kontě celkem 79 utkání a sedm bodů za tři góly a čtyři přihrávky.

reklama