reklama

Kanada do Košic nechce. Bude hrát za rok na MS proti Čechům?

Connor McDavid Connor McDavid autor: Luboš Vácha
Kanaďané by měli příští rok hrát košickou skupinu mistrovství světa. Raději by ale do Bratislavy.

Bratislava - Kanadští hokejisté by podle úterního verdiktu IIHF měli příští rok hrát na mistrovství světa základní skupinu v Košicích. Do východoslovenské metropole se jim ale příliš nechce, a tak požádali o přeložení. 

"Ano, Kanada by chtěla do bratislavské skupiny," potvrdil slovenské tiskové agentuře TASR šéf slovenského hokeje Martin Kohút. 

V košické skupině by měli vedle javorových listů a pořádajícího Slovenska hrát ještě Finové, Američané, Dánové, Britové, Němci a Francouzi. Naopak do bratislavské skupiny bylo nasazeno Česko, Švédsko, Rusko, Švýcarsko, Lotyšsko, Norsko, Rakousko a Itálie. 

O složení skupin přitom rozhoduje žebříček IIHF, takže pokud by Kanada se svým požadavkem na přemístění uspěla, stěhovalo by se do Košic Švédsko. 

Jakoukoliv změnu v obsazení skupin by ovšem nejdřív musela povolit Rada IIHF. "My ale s tímhle požadavkem (Kanady) nesouhlasíme a nepředpokládám, že by rada přistoupila k takovému verdiktu," dodal Kohút. 

Názor šéfa slovenského svazu podporuje podle TASR i fakt, že rada povoluje změnu nasazení do skupiny jen ze dvou důvodů. Vybrat si mohou pouze pořadatelé, tak jako to v případě příštího šampionátu učinili Slováci, kteří měli původně hrát v Bratislavě. Místo nich tedy do "české" skupiny zamíří Norsko. Druhým relevantním důvodem pak bývá argument vyššího zájmu fanoušků o daný klub ve druhé skupině. Ani jeden z těchto důvodů ale Kanada nesplňuje. 

Mistrovství světa se bude příští rok hrát od 10. do 26. května. Definitivní program by měl být znám letos v červenci. 

Češi příští rok vyzvou v základní skupině mistry světa i Rusko. Hrát budou v Bratislavě Češi příští rok vyzvou v základní skupině mistry světa i Rusko. Hrát budou v Bratislavě Čtěte zde
reklama