reklama

Nejdřív punk v Kalifornii, teď mistrovství? Mám na něj, věří Kašpar

Cesta na šampionát do Ruska začala ve Velkých Popovicích Prohlédněte si fotografie z úvodního soustředění české reprezentace přes světovým šampionátem ve Velkých Popovicích. Foto: Milan Kammermayer
Hokejista Lukáš Kašpar nezažil velkou světovou akci čtyři roky, letos hrál jen dvojutkání proti mladým Rusům. Proto po konci v play off KHL nevyčkával a s přítelkyní se letěl ohřát do Kalifornie, kde ho čekalo překvapení – telefonát od Vladimíra Vůjtka. Na nečekanou reprezentační pozvánku kývl, přestože na zámořské dovolené vypadl z tempa.

Velké Popovice - Velkou světovou akci neokusil čtyři roky, letos hrál jen dvojutkání proti mladým Rusům. Proto hokejista Lukáš Kašpar po konci sezony nevyčkával a s přítelkyní se letěl ohřát do Kalifornie, kde ho čekalo překvapení – telefonát od Vladimíra Vůjtka. Na nečekanou reprezentační pozvánku kývl.

"Přemýšlel jsem o tom, v tu chvíli už jsem se nějaký čas nehýbal. Myslím si ale, že sem patřím," řekl Kašpar novinářům na srazu národního mužstva ve Velkých Popovicích. "Kdybych si myslel, že na mistrovství světa nemám, tak tady nejsem. Budu makat."

Na květnový šampionát v Rusku touží jet, přestože nemá smlouvu na příští sezonu. Navíc se rozhodně nepotřebuje předvádět, neboť individuálně má za sebou životní sezonu. V dresu bratislavského Slovanu nastřádal 47 bodů (16+31) z 58 zápasů a patřil mezi dvacet nejproduktivnějších hráčů Kontinentální ligy. Svými výkony si navíc vysloužil přestup do ambiciózního Dynama Moskva.

Hrdina z posledního zlatého MS

Vyřazení od moskevského CSKA však nedokázal odvrátit. K duhu mu šel alespoň fakt, že po konci v play off nemusel povinně pokračovat v tréninku. V některých ruských klubech by takové pohodlí neměl. "Jsem rád, že jsem tohle nikdy nezažil. Myslím si, že je to úplně zbytečné. Nechápu, proč se to vůbec dělá," kroutil hlavou 30letý forvard.

Na srazu potkal týmového parťáka Tomáše Kundrátka, který bojuje o premiérovou účast na mistrovství. To Kašpar už zažil dvě, přičemž pokaždé si odvezl medaili.

Českým fanouškům se nejvíc zaryl do paměti v roce 2010, kdy při zlaté jízdě pod taktovkou kouče Vladimíra Růžičky zazářil v klíčových momentech. Jak ve čtvrtfinále, tak v semifinále proměnil samostatný nájezd. O dva roky později slavil s Aloisem Hadamczikem bronz.

Do Kalifornie za punkem

Teď doufá ve třetí medaili s třetím trenérem. "Rozhodl jsem se takhle, takže budu makat," říká Kašpar, který musí znovu nabrat fazónu poté, co vypadl z tempa na zámořské dovolené.

V kalifornském Los Angeles nepomyslel na hokej ani prohlídku filmových ateliérů, zato se kochal prosluněnými plážemi a hudbou.

Nenechal si ujít netradiční vystoupení punkrockové skupiny Pennywise, kterou má v oblibě. "Bylo to výborné. Hráli tři desky ve třech nocích. Nevím, jestli něco takového někdo udělal. Bylo to takové spontánní, s přítelkyní jsme se vlastně rozhodovali den předem," prozradil Kašpar, jehož vizáž prozradí rockovou náturu. "Na koncertech si rád zatancuju, ale teď s přítelkyní to bylo takové klidnější. Když jdeme s klukama, tak se dějí věci."

Vladimír Vůjtek jistě doufá, že vousatý forvard to se spoluhráči pořádně rozjede i na ledě.

reklama