reklama

Klepiš si hrál na Jágra, místo hřívy měl Voráčkovy trenky

Jakub Klepiš si hraje na Jágra Jakub Klepiš si hraje na Jágra autor: ČTK
Vedle hvězdného útočníka Jaromíra si dres Pittsburghu s číslem 68 oblékl i Jakub Klepiš, který se rozhodl pobavit spoluhráče.

Praha - Na dnešním tréninku české hokejové reprezentace v Praze se na ledě proháněli dva Jágrové. Vedle hvězdného útočníka Jaromíra si dres Pittsburghu s číslem 68 oblékl i Jakub Klepiš, který se rozhodl pobavit spoluhráče.

"Vzniklo to náhodou. Známá od mamky mi dala dres, že ho chce podepsat od Jardy. Ráno mi to podepsal, tak jsem si řekl, že bych mohl udělat nějakou srandu," vyprávěl Klepiš novinářům po tréninku. Vedle dresu nezapomněl ani na další vylepšení, dlouhou hokejku a dlouhé vlasy. "Hokejku vymyslel Michal Vondrka, nebyl jsem v tom sám," usmíval se Klepiš.

Protože měl Jágr v době svého angažmá u Tučňáků dlouhé vlasy a Klepiš je v současnosti prakticky plešatý, musel je nějak napodobit. "Vlasy vznikly nakonec. Hledal jsem nějaké černé tričko, nakonec mi dal Voras (Jakub Voráček) spoďáry. Naštěstí nosí dvoje, takže to bylo v pohodě. Byly čisté," smál se Klepiš.

O svém plánu dopředu mluvil s několika spoluhráči. "Ptal jsem se kluků kolem, jestli to mám udělat. Třeba Vorase, protože je to kapitán a všichni ho posloucháme. Říkal, ať to udělám, že to bude sranda. Bál jsem se, jestli se Jarda nenaštve, ale nenaštval," přiznal Klepiš.

Ještě na ledě si ale pro jistotu u hvězdného útočníka zjišťoval, zda je všechno v pohodě. "Nemohl jsem ho najít. Kluci říkali, že se nejdřív usmál, pak se ptal, kdo to je. Že mě nepoznal. Pak jsem za ním jel, jestli není naštvaný, a on že samozřejmě že ne. Že je to sranda," řekl útočník, který je momentálně zraněný, a nebude tak hrát ani v úterním zápase proti Švýcarsku.

Nečekaný moment pobavil i další spoluhráče. "Jako uvolnění je to super. Věděl jsem to dopředu, ale nešlo o žádnou prohranou sázku. 'Klépa' se takhle rozhodl už před tréninkem, že to udělá," řekl Jiří Novotný, kterého osobně překvapily falešné vlasy. "O těch trenkách jsem nevěděl," smál se Novotný, který se s Jágrem i Klepišem před pěti lety radoval ze zisku titulu mistrů světa v Německu.

reklama