reklama

Krejčík si do národního týmu přivezl švédské zkušenosti

Jakub Krejčík Jakub Krejčík autor: CPA Eduard Erben
Obránce švédského Örebra patří mezi vážné kandidáty pro start na blížícím se vrcholu sezony.

Praha - Hokejový obránce Jakub Krejčík patří ve 23 letech mezi nejzkušenější beky v reprezentačním výběru připravujícím se na mistrovství světa v Praze a Ostravě. I proto patří mezi vážné kandidáty pro start na blížícím se vrcholu sezony. Obránce švédského Örebra si to uvědomuje a chce o nominaci zabojovat.

"Všichni víme, že kluků z NHL asi moc nepřijede. Šanci má každý. Bude záležet, jak budeme hrát a jakou bude mít kdo formu. Já se budu snažit odvést maximum a přesvědčit trenéra, aby mě nominoval," řekl Krejčík v rozhovoru pro ČTK a web hokej.cz.

S Örebro dokráčel až do play off

Účastník světového šampionátu v roce 2012, z nějž si odvezl bronzovou medaili, má za sebou vydařenou sezonu, ve které pomohl Örebru k postupu do play off.

"Mohlo to být z mé strany lepší, ale zase to byl jiný hokej, jiná liga. Poprvé jsme byl mimo Českou republiku, tím to bylo taky jiné. Jsou to nové zkušenosti. Příští rok to může být lepší, něco jsem se naučil," řekl Krejčík, jenž do Švédska přešel z pražské Sparty. V minulosti hrál i za Slavii a Lva Praha.

Örebro obsadilo v základní části švédské ligy šesté místo, ve čtvrtfinále play off prohrálo s třetím Växjö 2:4 na zápasy. "Po loňské sezoně, kdy se hrálo o sestup, jsme splnili cíl dostat se do šestky. V play off je to o něčem jiném. Mrzelo nás, že jsme vypadli, protože šance postoupit dále byla. Bylo to zklamání, ale že bychom nesplnili očekávání, to ne," vrátil se rodák z Prahy k nedávno skončené klubové sezoně. "Teď začíná nová kapitola. Přijel jsem v dobré náladě a těším se na zápasy. Těšil jsem se i do české kabiny," řekl.

V reprezentaci hraje se Zámorským

První zahraniční angažmá mu ulehčila přítomnost slovenského brankáře Júliuse Hudáčka a později i českého beka Petra Zámorského. "Od začátku tam byl Július, to bylo super. Když přišel Petr, bylo to ještě o něco lepší. Měli jsme super partu," uvedl Krejčík, jehož reprezentační kouč Vladimír Růžička zařadil do dvojice právě se Zámorským. "My jsme ale spolu nehráli, potkali jsme se tak při dvou střídáních všehovšudy. V reprezentaci nám to nepomůže, ale zvládneme to," dodal.

Ve Švédsku i v Örebru se hitem staly Hudáčkovy zábavné oslavy vítězství. "Pokaždé jsem se divil i těšil, co předvede a vymyslí. Bylo to úsměvné a lidi ho tam milovali," řekl Krejčík, jenž se jednou do oslavy i sám zapojil. "Zapojil mě do své taneční show. Že bych to dělal místo něj, to si nedovedu představit. Myslím si, že on po skončení kariéry půjde do cirkusu," smál se Krejčík.

Proti Hudáčkovi by mohl nastoupit příští týden v Jihlavě, kde se Češi utkají se Slovenskem. "Bavili jsme se o tom, že by mi mohl pustit nějaký gól," dodal s úsměvem Krejčík, který má v národním týmu na kontě zatím jednu branku.

reklama