reklama

Leicesteru taky nikdo nevěřil. Jordán sní o Staromáku s medailí na krku

Michal Jordán Michal Jordán autor: Milan Kammermayer
Účastník minulých dvou mistrovství světa v Minsku a v Praze musel dvakrát strávit čtvrté místo a věří, že se medaile dočká. Jedna ze čtyř posil výběru trenéra Vladimíra Vůjtka z NHL věří, že na ni má i tým s řadou nováčků na velké mezinárodní akci.

Moskva - Hokejový obránce Michal Jordán z Caroliny jako kluk sledoval v televizi medailovou žeň zlaté generace českého hokeje a teď chce sám dosáhnout na úspěch v reprezentaci. Účastník minulých dvou mistrovství světa v Minsku a v Praze musel dvakrát strávit čtvrté místo a věří, že se medaile dočká. Jedna ze čtyř posil výběru trenéra Vladimíra Vůjtka z NHL věří, že na ni má i tým s řadou nováčků na velké mezinárodní akci.

Pětadvacetiletého Jordána jako začínajícího hokejistu triumfy na olympiádě v Naganu v roce 1998 a další sbírka medailí ze světových šampionátu inspirovaly. "Sledovali jsme to, hráči byli výborní. Vozili jednu medaili za druhou. Když jsme viděli v televizi, jak to vypadá na Staromáku, tak se to zařadilo mezi mé sny. Snad taky budu jednou na Staromáku stát s medailí," řekl novinářům Jordán.

Leicesteru také nikdo nevěřil

Podle něj jde tým do šampionátu s nejvyššími ambicemi a nijak jej neodrazuje, že je v širším sedmadvacetičlenném kádru hned šestnáct nováčků na šampionátu. "Leicesteru taky nikdo nevěřil. Turnaj začíná od nuly, všichni jsou na stejné čáře. Kdybychom nevěřili, že tady můžeme udělat úspěch, tak ani nemá cenu jezdit," poukázal Jordán na příklad překvapivého mistra anglické fotbalové ligy.

Debutoval v roce 2004 v Minsku, dostal se i na prestižní domácí šampionát, ale v obou případech útok na cenný kov těsně nevyšel. "Do Minsku jsem jel jako nováček, byl jsem sedmý obránce, měl jsem štěstí, že jsem hrál a teď už jedu na třetí šampionát," podotkl Jordán, který v týmu patří mezi zkušenější reprezentanty.

"Ta moje role by měla být větší v týmu, já se budu snažit plnit pokyny trenérů. Nejsem takový, že bych hodně mluvil v kabině. Budu chtít jít příkladem na ledě," podotkl zlínský odchovanec, který se zařadil do první obrany s Jakubem Jeřábkem z Plzně.

V NHL hledá Jordán zatím stálý prostor v základní sestavě Caroliny. Od svého debutu ve slavné soutěži v únoru 2013 dostal šanci celkem v 79 duelech a připsal si sedm bodů za tři branky a čtyři asistence. V této sezoně nastoupil v 36 duelech a vstřelil jednu branku. Start na šampionátu bere i jako šanci říci si o nominaci na zářijový Světový pohár v Torontu před zraky současného asistenta trenéra Vladimíra Vůjtka a budoucího hlavního kouče Josefa Jandače.

"Je to tak. Proto jsem přijel co nejdřív. Vím, že tam šance nějaká je. Chtěl jsem o to zabojovat, ale je to hodně daleko. Snažím se soustředit na mistrovství světa. Co bude dál, se uvidí. Já taky chci hlavně pomoci, abychom vyhrávali zápasy," dodal Jordán, který má na kontě v reprezentaci 31 startů a dvě branky.

reklama