reklama

Předčasná radost? Už jsme nemysleli, ale je skvělé slavit dvakrát, říká McDavid

Palec nahoru od Putina a oslavy na druhý pokus. To byl zlatý večer Kanady Prohlédněte si fotografie z finále světového šampionátu v Moskvě, v němž hokejisté Kanady porazili tým Finska 2:0. Foto: Reuters
Na turnaji bodoval, ale gól vstřelit nemohl. Až ve finále ruského mistrovství světa se 19letý supertalent Connor McDavid prosadil. Kanada díky němu porazila Finsko a slaví druhý titul v řadě.

Moskva (od našeho zpravodaje) – Na turnaji bodoval, ale gól vstřelit nemohl. Až ve finále ruského mistrovství světa se 19letý supertalent Connor McDavid prosadil. Kanada díky němu porazila Finsko a slaví druhý titul v řadě.

Ačkoliv po závěrečné siréně strhl na ledě největší pozornost ruský prezident Vladimir Putin, který si vzal slovo a gratuloval vítězům, v zákulisí haly už nejvíc zářil McDavid, jehož obklopili zvídaví novináři. Ovšem příliš se toho nedozvěděli. Hvězdný útočník nepůsobí, že by toužil po mediální pozornosti.

Že rozhodl finále světového šampionátu? "Jen jsem těžil ze šťastného odrazu," odsekl.

Těší vás, že jste tady vstřelil svůj první gól v pravou chvíli?
Na tom přece nezáleží. Jsme mistři světa a máme na krku zlato, o to jde.

Na gól kanadského hrdiny se podívejte zde, článek pokračuje pod videem

Dnes jste vyhráli 2:0, ale ve skupině vás Finsko porazilo 4:0. Co tentokrát bylo jinak?
Šlo hlavně o to, jak jsme dnes kontrolovali puk. K soupeři jsme dobře přistupovali a nedali mu moc šancí. A když nám něco ušlo, Talby (brankář Cam Talbot) nás úžasně podržel.

Tablot, váš spoluhráč z Edmontonu, udržel už čtvrté čisté konto na turnaji. Co říkáte na jeho dnešní výkon?
Byl neuvěřitelný. Soupeř sice měl jen 15 nebo 16 střel, ale podle mě to všechno byly velké šance.

Slavíte první velký úspěch v seniorské kategorii. Co jste se v Rusku o sobě dozvěděl?
To je těžká otázka, popravdě ani moc nevím, protože tady to bylo hlavně o týmu, což jsme dnes ukázali.

Co si jako tým budete nejvíc pamatovat?
Hlavně to, jak jsme se sblížili. Trávíme společně už asi měsíc a během té doby se mezi námi vytvořilo zvláštní pouto. Myslím, že každý si to bude pamatovat.

Na konci finále už jste se pustili do oslav, ale nakonec jste museli zpátky na střídačku. Rozhodčí trvali na tom, aby se necelá sekunda dohrála. Překvapilo vás to?
V tu chvíli už podle mě nikdo nemyslel. Prostě vidíte, jak puk míří do brány a čas se chýlí ke konci. Řekl bych ale, že je skvělé oslavovat dvakrát.

reklama