Moskevská pohádka, díl čtvrtý. Češi zničili Nory sedmi góly, Furch má druhou nulu

To byla jízda! Tak Češi smetli bezzubé norské Vikingy
Češi dosáhli na nejvyšší výhru od května 2013, kdy na světovém šampionátu ve Stockholmu porazili Norsko rovněž 7:0. Norové nedali českému týmu už ve čtvrtém zápase za sebou gól a na mistrovství světa vyšli proti Čechům střelecky naprázdno potřetí v řadě.
Češi nastoupili po dvou dnech volna od pondělního duelu se Švédskem (4:2) a rychle utkání rozhodli. Jako první měl ale v úvodu práci Furch, jehož ohrozili Johannesen a z následného náporu ještě Zuccarello, hvězda Norů z New York Rangers.
V šesté minutě udeřila elitní česká formace. Plekancovu teč ještě Volden vyrazil, ale v pokračující akci Pastrňák z otočky ideálně uvolnil na pravém kruhu Červenku, který se trefil k levé tyči.
V 10. minutě sebral na útočné modré čáře Zohorna puk Nörsteböovi a střelou k pravé tyči zvýšil.
12. 5. 2016 17:29
Česká hokejová reprezentace zvládla vítězně i čtvrtý zápas na MS v Rusku. Nebezpečné Nory rozstřílela sedmi zásahy a upevnila vedení v tabulce základní skupiny.

Moskva - Moskevská pohádka stále nekončí. Česká hokejová reprezentace zvládla vítězně i čtvrtý zápas na světovém šampionátu v Rusku. Nebezpečné Nory rozstřílela jednoznačně 7:0, upevnila si vedení v tabulce základní skupiny a s předstihem si zajistila postup do čtvrtfinále. Utkání jsme sledovali živě zde.

Dvěma góly přispěl k vítězství Lukáš Kašpar, po jedné brance přidali Roman Červenka, Tomáš Zohorna, Robert Kousal, Radim Šimek a Michal Řepík. Brankář Dominik Furch udržel druhou nulu na mistrovství.

"Věděli jsme, že Norové hráli poslední zápas velmi dobře, ale nakonec to bylo snadnější, než jsme očekávali," uvedl po utkání v rozhovoru pro Českou televizi trenér Vladimír Vůjtek. A ocenil čtvrtou lajnu, která vyprodukovala čtyři branky. "Hráli dobře už předtím, ale chtěli jsme, aby se více prosazovali gólově. To se dnes podařilo," dodal Vůjtek.

Nejvyšší výhra od května 2013

První branka Lukáše Kašpara:

Českému týmu se vydařil vstup do zápasu. Svěřenci trenéra Vůjtka rychle uzamkli soupeře v jeho pásmu a po náporu první české formace padla v 6. minutě úvodní branka. To se Pastrňák po odraženém puku dobře zorientoval před brankou a přesně přihrál Červenkovi, který z voleje překonal brankáře Voldena.

Po pár minutách orazítkoval po rychlé individuální akci Filippiho boční tyč Jarůšek. Česko to ale mrzet nemuselo, vedení navýšil chvíli poté Zohorna, který se zmocnil norské rozehrávky, vjel do pásma a trefil se přesně k tyči.

Těsně před přestávkou udeřili Češi potřetí, když po výborném tlaku do brankoviště dostal kotouč za záda Voldena i s pomocí odrazu od norského hráče důrazný Kousal.

Šimek vyhnal Voldena z branky

Po přestávce se čeští hokejisté i přes horší začátek rychle naladili zpět na gólovou vlnu. Ve 23. minutě dokázala přitlačit Nory třetí formace a na konci akce propálil pumelicí od modré čáry norského brankáře Kašpar.

Češi si posléze vyzkoušeli delší hru v oslabení, když rozhodčí postupně poslali na trestnou lavici Kováře a Kempného. Norové se ale do větší šance nedostali ani v početní převaze.

Krátce po vypršení trestu navíc přidal bekhendem pátou branku Šimek a vyhnal Voldena z branky, kterého nahradil pro zbytek utkání Haugen.
Ani on ale dalším brankám v norské síti nedokázal zabránit.

Ještě do přestávky jej dokázali překonat Řepík a svou druhou brankou Kašpar.

Češi v závěru šetřili síly

Závěrečná třetina už další branku ani na jedné straně nepřinesla. Češi polevili v náporu, zjevně šetřili síly na páteční utkání proti Kazachstánu a v klidu si dokráčeli pro další vítězství na šampionátu.

Český tým zaslouženě vyhrál, dominantním způsobem nedovolil Norům dostat se v žádné fázi hry do zápasu a byl lepší ve všech herních stránkách než soupeř. Brankář Dominik Furch pochytal všech 26 norských střel.

MS v hokeji 2016
Autor fotografie: Aktuálně.cz

Mistrovství světa v hokeji v Rusku:

Skupina A - Moskva:

ČR - Norsko 7:0 (3:0, 4:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Červenka (Pastrňák, Kundrátek), 10. T. Zohorna, 20. Kousal, 23. Kašpar (Kundrátek), 29. Šimek (Birner), 35. Řepík (Jeřábek, Jan Kovář), 40. Kašpar (T. Zohorna, M. Doudera). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Wiegand (Švýc.) - Chartrand-Piche (Kan.), Ponomarjow (Něm.). Vyloučení: 5:6, navíc Jordán (ČR) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5124.

ČR: Furch - Jeřábek, Jordán, Šimek, Kolář, Kempný, Kundrátek, M. Doudera - Pastrňák, Plekanec, Červenka - Řepík, Jan Kovář, Birner - Kašpar, Kousal (41. Zaťovič), T. Zohorna - Jarůšek, Koukal, Filippi. Trenéři: Vladimír Vůjtek starší, Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.

Norsko: Volden (29. Haugen) - Holös, Nörstebö, Johannesen, Tollefsen, Trygg, Ödegaard - Zuccarello, Bastiansen, Martinsen - M. Olimb, K. A. Olimb, Rosseli Olsen - K. Forsberg, Ask, Röymark - Trettenes, Stene, Dahlström - od 37. navíc Haga. Trenéři: Roy Johansen, Sjur Robert Nilsen, Knut Jörgen Stubdal a Per-Erik Alcén.