Slováci slavili jen poloviční úspěch, nájezdy jim zase nevyšly

Slovenští hokejisté znovu na světovém šampionátu získali jen bod a o ten druhý přišli v samostatných nájezdech.
Slováci odehráli zatím nejlepší zápas na turnaji a navrch měli od 10. minuty, kdy Matoušek dorazil ze vzduchu kotouč za záda gólmana Greisse.
Druhá třetina začala se zpožděním, neboť sudí nebyli spokojení s kvalitou ledu a povolali zpět do akce rolbu, zatímco hráče poslali do kabin.
Po nečekaně dlouhé pauze se vrátili do hry lépe Slováci: Libor Hudáček z velkého úhlu a nijak nebezpečnou ranou po ledě překonal Aus den Birkena,který vystřídal zraněného Greisse.
Přišla přesilovka Německa, v níž Plachta namířil svou teč mezi Hudáčkovy betony, jenže ten je srazil k sobě včas. Pak ale napřáhl Reimer a přesnou ranou bez přípravy snížil.
Reuters Sport Reuters, Sport
10. 5. 2017 23:41
Prohlédněte si fotografie ze středečního zápasu slovenských hokejistů s Německem, který skončil výhrou domácího týmu 3:2 po nájezdech.