Přestřelka v první půlce, pak trefa Pastrňáka. Tak Češi ukončili kodaňskou neporazitelnost sborné

Dmitrij Jaškin je sice po tátovi Rus, ale v českém dresu se podílel gólem na výhře nad bývalou domovinou svého otce.
Čeští hokejisté porazili ve čtvrtém zápase na mistrovství světa v Kodani Rusko 4:3 v prodloužení.
Dramatický duel proti olympijským vítězům z Pchjongčchangu rozhodl v čase 63:23 svým druhým gólem v utkání David Pastrňák střelou zpoza branky.
Čerstvá posila z Bostonu tím korunovala skvělý výkon. Pastrňák si vedle dvou branek připsal i asistenci.
Excelovala ale celá nově složená formace s Dmitrijem Jaškinem, Davidem Pastrňákem a Davidem Krejčím.
Reuters Sport Luboš Vácha, Reuters, Sport
10. 5. 2018 23:36
Prohlédněte si fotografie ze čtvrtečního zápasu české reprezentace na MS s Ruskem, který skončil triumfem výběru kouče Jandače 4:3 v prodloužení.