reklama
20:15 • MS 2019 • Skupina B
8:0
1:0 4:0 3:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Itálie - vlajka - Sport 2016
Itálie
  • 7:04 Gulaš (Kubalík)
  • 27:09 Gudas (Jaškin)
  • 32:07 Frolík (Moravčík, Simon)
  • 33:43 Kovář (Voráček, Frolík)
  • 34:17 Jaškin (Chytil, Řepík)
  • 56:02 Simon (Frolík, Voráček)
  • 57:42 Jaškin (Musil, Řepík)
  • 57:58 Frolík (Kolář)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z utkání mezi Českem a Itálií v rámci MS v hokeji 2019 na Slovensku. Duel začíná 17.5. ve 20:15.

Dobrý večer. Vítám vás u online přenosu ze zápasu základní skupiny MS v ledním hokeji 2019 mezi Českem a Itálií. Favoritem zápasu bude jednoznačně česká reprezentace, která se pokusí navázat na včerejší vítězství nad Lotyšskem.

Česko vstoupilo do MS fantasticky, když v očekávaném souboji přehrálo obhájce zlaté medaile, Švédsko. Poté si navíc čeští hokejisté v poměru 2:7 poradili s Norskem a po dvou zápasech tak měli dvě vítězství. Jenže následně přišla porážka s Ruskem, která české hokejisty vrátila zpátky na zem. Po dvou dnech volna Češi neměli zrovna ideální vstup do včerejšího zápasu, když po první třetině prohrávali 0:2. Posléze ale Lotyšsku nasázeli čtyři branky v druhé třetině, načež celé utkání dotáhli do vítězného konce. Finální skóre mělo podobu 6:3.

Itálie je jednoznačným outsiderem skupiny a v dosavadních zápasech se tento fakt potvrzoval. Na úvod měli Italové velmi těžký los, když hráli se Švýcarskem a Švédskem. Výsledkem byly dvě jasné porážky při skóre 0:17. Poté si Italové dělali zálusk na bodový zisk v utkání s Lotyšskem, ale po bezzubém výkonu padli 0:3. Podle očekávání si pak Itálie neporadila ani s Ruskem, když inkasovala hned 10 branek. Stále tak italský celek čeká na vstřelení branky.

Co se týče vzájemných zápasů, od roku 2000 se Česko s Itálií utkalo šestkrát. Ve všech případech z toho bylo vítězství české reprezentace, přičemž celkové skóre činilo 39:5. Naposledy se však česká reprezentace s tou italskou poměrně natrápila, když v roce 2014 vyhrála jen 2:0. O branky se tehdy postarala dvojice Sekáč - Jágr.

SESTAVA ČESKA

 

Francouz (Hrubec) - Musil, Hronek, Moravčík, Rutta, Kolář, Gudas, Sklenička, Zámorský - Frolík, Simon, Voráček - Palát, Faksa, Vrána - Kubalík, Kovář, Gulaš - Jaškin, Chytil, Řepík

SESTAVA ITÁLIE

 

De Filippo (Bernard) - Zanatta, Tauferer, Trivellato, Hofer, Helfer, McMonagle, Marchetti - Traversa, Andergassen, Gander - Insam, Kostner, Miceli - Bardaro, Rosa, Ramoser - Deluca, Lambacher, Hochkofler - Kostner

Do dnešního zápasu už se ze strany českých hokejistů zapojí také Pavel Francouz s Milanem Gulašem. Volno pro změnu dostal Patrik Bartošák, který si naopak vyzkouší roli komentátora.

0:01

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

0:21

Italové do zápasu vstoupili velmi aktivně a Francouz už musel čelit pokusu Andergassena. Gólman Colorada má první úspěšný zákrok.

1:09

Nyní už se do útočného pásma vydali také hokejisté Česka. Zatím to ale nevedlo k ohrožení De Filippiho.

1:50

Italští hokejisté hráli v šesti. Je tady první přesilová hra v zápase a na led jde Milan Gulaš.

2:10

Italové kotouč úspěšně vyhodili až k Pavlu Francouzovi.

2:58

Vrána kotouč vybojoval za italskou bránou. Češi se usazují v útočném pásmu.

3:32

Zajímavá přihrávka na najíždějícího Frolíka. Puk byl ale tečován mimo dosah českého forvarda.

3:50

Itálie v plném počtu.

4:48

Češi zase kombinují v blízkosti italského gólmana. Jaškin se protlačil k zakončení, nicméně přes beton soupeře puk neprotlačil.

5:39

Zatím je to nadále bez nějakého výraznějšího ohrožení jednoho z brankářů. Češi hrají ve vlažném tempu.

6:01

A nyní se Italové protlačili před Francouze. Ten nemusel předvést nikterak složitý zákrok.

6:47

Tečované nahození z levé strany prolétlo vedle brány Pavla Francouze. Češi hru obrací směrem k bráně Itálie.

Sport
Sport
17. 5. 2019
reklama