reklama
20:15 • MS 2019 • Skupina B
6:3
0:2 4:0 2:1
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Lotyšsko - vlajka - Sport 2016
Lotyšsko
  • 25:41 Hronek (Voráček)
  • 31:01 Kovář (Palát, Zámorský)
  • 37:38 Voráček (Simon, Hronek)
  • 38:40 Vrána (Faksa, Gudas)
  • 45:44 Simon (Voráček, Frolík)
  • 58:28 Voráček (Frolík, Simon)
  • 6:04 Indrasis (Darzinš, Cibulskis)
  • 13:08 Darzinš (Balcers, Cibulskis)
  • 55:28 Darzinš (Cibulskis)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z utkání mezi Českem a Lotyšskem v rámci MS v hokeji 2019 na Slovensku. Duel začíná 16.5. ve 20:15.

Český tým jde na hokejovém mistrovství světa na Slovensku opět do boje. Poprvé si odpočinul hned dva dny, utkání s Ruskem totiž absolvovali čeští hráči v pondělí odpoledne, dnes je duel s Lotyšskem čeká ve večerním programu. Dny volna pomohly například k přípravě Radka Faksy. Centr Dallasu dnes již naskočí do hry a odbude si tak svou letošní premiéru na šampionátu. Naproti tomu Pavel Francouz se do branky postaví nejdříve zítra s Itálií. Dnes proti houževnatému Lotyšsku nastoupí opět výborně chytající Patrik Bartošák. Kromě Radka Faksy přibyl na soupisce i osmý obránce Petr Zámorský, jedno místo tak zůstává volné pro někoho z dvojice Milan Gulaš, David Tomášek.

V tomto složení dnes nastoupí soupeři českého týmu z Lotyšska.

Lotyši zatím stejně jako český tým odehráli v Bratislavě tři utkání. A mají dokonce i stejnou bilanci, dvě výhry a jednu porážku. Na rozdíl od svěřenců Miloše Říhy však pobaltský celek nehrál s dvěma favority skupiny Švédskem a Ruskem. Proto nelze porovnávat bodový součet Lotyšů s tím českým. Přesto si nevedou svěřenci kanadského kočue Hartleyho vůbec špatně. Dokázali porazit Rakousko i Itálii poměrně přesvědčivě. Jenže pro Lotyše klíčový duel byl zřejmě ten se Švýcarskem. S loňskými finalisty prohráli 1:3 a cesta do čtvrtfinále teď pro ně vede pouze přes zisk bodů s jedním z trojice Česko, Švédsko, Rusko. Zdá se to jako nemožná mise, Lotyši však umí překvapit a neradno je podceňovat.

Roberts Bukarts slaví gól Lotyšska v zápase s Itálií na MS 2019 Roberts Bukarts slaví gól Lotyšska v zápase s Itálií na MS 2019 | Foto: Reuters

V této sestavě a poprvé také v červených dresech vyjedou na led čeští hokejisté. V centru druhé formace naskakuje Radek Faksa místo Filipa Chytila. V bráně opět Patrik Bartošák. Pavel Francouz už je připraven jako náhradník.

Že Lotyše je neradno podceňovat, to ví moc dobře i čeští hokejisté. Posledních pět vzájemných zápasů sice česká reprezentace dokázala vyhrát, jenže hned tři z těchto výher byly pouze o jeden gól. Další pak o branky dvě, což svědčí o tom, že tento soupeř českému týmu až tak nesvědčí a dokáže s ním zahrát vyrovnanou partii. Čeští hokejisté by se ale dnes chtěli vrátit k hře z prvních dvou utkání a po střelecky prázdném utkání s Ruskem opět rozradostnit fanoušky větším množstvím branek. Můžete se ještě před startem utkání podívat, jak jsme výkony jednotlivých hráčů prozatímně ohodnotili.

Připraveni jsou v Bratislavě i čeští fanoušci.

Start českého týmu do mistrovství světa hodnotí také bývalý hokejista Richard Farda. Ten pro Aktuálně.cz pravidelně komentuje hokejové dění. Tentokrát rozebírá výkony českého týmu na začátku MS v Bratislavě a komentuje zásahy do sestavy. Češi ho překvapili čerstvým výkonem proti Švédům, zametli s Norskem, ale proti Rusům vůbec neskórovali.

Do každé hokejové šatny neodmyslitelně patří muzika. Slouží jako motivační prvek před tréninky a zápasy nebo jako nástroj k nastavení pohodové nálady. Čeští hokejisté na MS v Bratislavě nejvíce poslouchají písničky z domácí scény. "Ale při posledním medailovém šampionátu v roce 2012 to bylo jinak," vzpomíná bývalý reprezentační útočník a také DJ Jakub Petružálek.

Odpolední program svedl proti sobě Kanadu s Francií a Švédy s Rakušany. Favorité neměli problémy, zámořský celek vyhrál 5:2 a Seveřané už i s Landeskogem a Klingbergem deklasovali Rakousku 9:1.

Čtvrté utkání českého týmu na mistrovství světa právě začalo. 

0:37

Palát se dostal k puku mezi kruhy, bránu lotyšského týmu ale minul. 

1:48

Bartošák musel zasahovat vyrážečkou proti střele Marenise. 

2:29

První trest zápasu, Blugers atakoval mimo kotouč Frolíka a dostal dvě minuty. První přesilovka pro český tým. 

2:46

České přečíslení zakončoval z dobré pozice Řepík, Merzlikins ale vyrážečkou odvrátil puk do bezpečí. 

4:12

Simon pálil z levého kruhu, Frolík pak chtěl dorážet, ale Merzlikins vše pokryl. 

4:29

Lotyši přežili první oslabení. 

4:56

Moravčík si dobře sjel na přihrávku Faksy, lotyšský gólman ale opět připraven. 

5:03

První přesilovka také pro Lotyše. Tomáš Zohorna až příliš vehementně bránil svého bratra Hynka. 

5:38

Moravčík podrazil Balcerse a posílá český tým do tří. Minutu a 25 vteřin budou Češi hrát ve třech. 

Tomáš Chudý
16. 5. 2019
reklama