reklama
20:15 • MS 2019 • Skupina B
7:2
3:1 2:0 2:1
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Norsko - vlajka - Sport 2016
Norsko
  • 2:33 Hronek (Voráček, Frolík)
  • 6:34 Hronek (Kubalík, Řepík)
  • 15:32 Frolík
  • 23:17 Frolík (Voráček)
  • 33:36 Řepík (Kubalík, Hronek)
  • 41:30 Chytil (Rutta, Vrána)
  • 44:52 Kubalík (Kovář)
  • 10:14 Lindström (Martinsen, Holös)
  • 40:52 Olden (Olimb)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání mezi Českem a Norskem v rámci MS v hokeji 2019 na Slovensku. Duel startuje 11.5. ve 20:15.

Česká reprezentace vykročila do MS ve velkém stylu. Ve včerejším utkání proti obhájcům titulu ze Švédska podali skvělý výkon a zaslouženě oslavili první tři body na turnaji. Na úvodní gól Vrány odpověděli Švédové dvěma trefami. To bylo ovšem z jejich strany vše a pak už se trefovali jen Češi. Po Dominiku Kubalíkovi se prosadil Michael Frolík a po něm znovu Jakub Vrána. Výhru 5:2 pečeti v samotném závěru trefou do prázdné brány Jan Kovář.

Naopak Nory čekal přetěžký soupeř na úvod turnaje. V prvním duelu narazili na hvězdami naslapanou Sbornou, která roli favorita plnila od úvodní třetiny. Díky dvěma brankám Dadonova a trefám Kučerova, Guseva a Anisimova si Rusové vytvořili pohodlný náskok. V závěru utkání Norsko pouze korigovalo skóre zásluhou Valkvae Olsena a Holose, kteří zmírnili porážku Seveřanů na výsledek 5:2.

Úvodní sestavy: 

Norsko: Haukeland (Holm) - Holös (C), Lesund, Espeland, Bonsaksen, Nörstebö, Johannesen, Bull, Reichenberg - P. Thoresen (A), M. Olimb (A), Olden - Valkvae Olsen, Haga, Rosseli Olsen - Martinsen, Lindström, Trettenes - Kristiansen, K. Forsberg, Röymark. 

Česko: Hrubec (Bartošák) - J. Kolář, Hronek, Moravčík, Rutta, D. Sklenička, Gudas (A), D. Musil - Frolík (A), Simon, Voráček (C) - Palát, Chytil, J. Vrána - D. Kubalík, Jan Kovář, Řepík - Jaškin, T. Zohorna, H. Zohorna. 

Rozhodčí: Kaukokari (FIN), Schukies (GER) - Leermakers (NED), Šišlo (RUS).

Skvělý debut v seniorské reprezentaci prožil útočník Washingtonu Jakub Vrána, který se včera blýskl dvěma góly.

Dalším klíčovým mužem včerejšího zápasu byl brankář Patrik Bartošák, který předvedl výborný výkon v bráně a po zápase již spěchal zpět do Ostravy, aby stihl porod svého syna Damiana.

Vynikající start mají za sebou i Slováci. Ti ve včerejším zápase porazili výběr USA 4:1, čímž dozajista pobláznili celý národ.

Druhý hrací den šampionátu má za sebou již 4 zápasy. Ve dvou hrajících od 12:15 deklasovali Švýcaři 9:1 Itálii a Dánsko vybojovalo výhru 5:4 nad Francií až v nájezdech.

Hrálo se také od 16:15. V těchto zápasech porazili Lotyši výběr Rakouska 5:2 a Němci se protrápili k vítězství 3:1 nad Velkou Británií.

V následující grafice si můžete projít dosavadní výsledku i program šampionátu.

Zpět ale k dnešnímu duelu. Do brány se od úvodních minut postaví Šimon Hrubec, který si odbude premiéru na světovém šampionátu. Střelec dvou včerejších gólů Jakub Vrána se posunul do druhé formace k Palátovi a Chytilovi. Naopak Dmitrij Jaškin putuje do čtvrté lajny k Tomáši Zohornovi a jeho bratru Hynkovi, jenž byl dopsán na soupisku. Do třetí pětky se tak posunuje Michal Řepík.

Do dnešního duelu nastoupí naši hokejisté v bílých dresech, zatímco Norsko odehraje duel v červených trikotech.

Po Norech nastupují na led i čeští hráči za bouřlivého potlesku našich fanoušků.

0:01

Utkání právě začalo.

0:20

Do prvního útoku se hnali Norové, ale ti byli zastaveni ofsajdem, který se nakonec nepískal, jelikož Seveřané opustili včas útočné pásmo.

0:44

O úvodní střelecký pokus Čechů se postaral Jakub Vrána, jehož pokus z pravého kruhu kryl Haukeland. Český útočník byl ještě nepříjemně dohrán, ale vše se obejde bez vyloučení.

1:15

Norsko nyní pouze odevzdalo kotouč do útočné třetiny. Oba týmy střídají a zpoza naší brány bude zahájen další protiútok.

1:29

Jenže český výběr zastavuje postavení mimo hru, což znamená vhazování ve středním pásmu.

2:33

Parádní vstup do zápasu od českých hokejistů! Po ose Frolík-Voráček se kotouč dostal až na modrou čáru, odkud vystřelil FILIP HRONEK. Ránu českého obránce jemně tečoval nohou mezi kruhy Holös a na tuto změnu směru nedokázal Haukeland zareagovat. Asistence: Jakub Voráček, Michael Frolík.

3:45

Následně se po levé straně prohnal Dominik Kubalík, jehož ránu z kruhu musel krýt norský brankář. Vhazovat se tak bude po jeho pravici.

Radomír Fukala
11. 5. 2019
reklama