41:30 Chytil (Rutta, Vrána)
44:52 Kubalík (Kovář)
10:14 Lindström (Martinsen, Holös)
40:52 Olden (Olimb)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání mezi Českem a Norskem v rámci MS v hokeji 2019 na Slovensku. Duel startuje 11.5. ve 20:15.

Česká reprezentace vykročila do MS ve velkém stylu. Ve včerejším utkání proti obhájcům titulu ze Švédska podali skvělý výkon a zaslouženě oslavili první tři body na turnaji. Na úvodní gól Vrány odpověděli Švédové dvěma trefami. To bylo ovšem z jejich strany vše a pak už se trefovali jen Češi. Po Dominiku Kubalíkovi se prosadil Michael Frolík a po něm znovu Jakub Vrána. Výhru 5:2 pečeti v samotném závěru trefou do prázdné brány Jan Kovář.

Naopak Nory čekal přetěžký soupeř na úvod turnaje. V prvním duelu narazili na hvězdami naslapanou Sbornou, která roli favorita plnila od úvodní třetiny. Díky dvěma brankám Dadonova a trefám Kučerova, Guseva a Anisimova si Rusové vytvořili pohodlný náskok. V závěru utkání Norsko pouze korigovalo skóre zásluhou Valkvae Olsena a Holose, kteří zmírnili porážku Seveřanů na výsledek 5:2.

Úvodní sestavy:

Norsko: Haukeland (Holm) - Holös (C), Lesund, Espeland, Bonsaksen, Nörstebö, Johannesen, Bull, Reichenberg - P. Thoresen (A), M. Olimb (A), Olden - Valkvae Olsen, Haga, Rosseli Olsen - Martinsen, Lindström, Trettenes - Kristiansen, K. Forsberg, Röymark.

Česko: Hrubec (Bartošák) - J. Kolář, Hronek, Moravčík, Rutta, D. Sklenička, Gudas (A), D. Musil - Frolík (A), Simon, Voráček (C) - Palát, Chytil, J. Vrána - D. Kubalík, Jan Kovář, Řepík - Jaškin, T. Zohorna, H. Zohorna.

Rozhodčí: Kaukokari (FIN), Schukies (GER) - Leermakers (NED), Šišlo (RUS).

Skvělý debut v seniorské reprezentaci prožil útočník Washingtonu Jakub Vrána, který se včera blýskl dvěma góly.

Dalším klíčovým mužem včerejšího zápasu byl brankář Patrik Bartošák, který předvedl výborný výkon v bráně a po zápase již spěchal zpět do Ostravy, aby stihl porod svého syna Damiana.

Vynikající start mají za sebou i Slováci. Ti ve včerejším zápase porazili výběr USA 4:1, čímž dozajista pobláznili celý národ.

Druhý hrací den šampionátu má za sebou již 4 zápasy. Ve dvou hrajících od 12:15 deklasovali Švýcaři 9:1 Itálii a Dánsko vybojovalo výhru 5:4 nad Francií až v nájezdech.

Hrálo se také od 16:15. V těchto zápasech porazili Lotyši výběr Rakouska 5:2 a Němci se protrápili k vítězství 3:1 nad Velkou Británií.

V následující grafice si můžete projít dosavadní výsledku i program šampionátu.

Zpět ale k dnešnímu duelu. Do brány se od úvodních minut postaví Šimon Hrubec, který si odbude premiéru na světovém šampionátu. Střelec dvou včerejších gólů Jakub Vrána se posunul do druhé formace k Palátovi a Chytilovi. Naopak Dmitrij Jaškin putuje do čtvrté lajny k Tomáši Zohornovi a jeho bratru Hynkovi, jenž byl dopsán na soupisku. Do třetí pětky se tak posunuje Michal Řepík.

Do dnešního duelu nastoupí naši hokejisté v bílých dresech, zatímco Norsko odehraje duel v červených trikotech.

Po Norech nastupují na led i čeští hráči za bouřlivého potlesku našich fanoušků.

0:01

Utkání právě začalo.

0:20

Do prvního útoku se hnali Norové, ale ti byli zastaveni ofsajdem, který se nakonec nepískal, jelikož Seveřané opustili včas útočné pásmo.

0:44

O úvodní střelecký pokus Čechů se postaral Jakub Vrána, jehož pokus z pravého kruhu kryl Haukeland. Český útočník byl ještě nepříjemně dohrán, ale vše se obejde bez vyloučení.

1:15

Norsko nyní pouze odevzdalo kotouč do útočné třetiny. Oba týmy střídají a zpoza naší brány bude zahájen další protiútok.

1:29

Jenže český výběr zastavuje postavení mimo hru, což znamená vhazování ve středním pásmu.

2:33

Parádní vstup do zápasu od českých hokejistů! Po ose Frolík-Voráček se kotouč dostal až na modrou čáru, odkud vystřelil FILIP HRONEK. Ránu českého obránce jemně tečoval nohou mezi kruhy Holös a na tuto změnu směru nedokázal Haukeland zareagovat. Asistence: Jakub Voráček, Michael Frolík.

3:45

Následně se po levé straně prohnal Dominik Kubalík, jehož ránu z kruhu musel krýt norský brankář. Vhazovat se tak bude po jeho pravici.

4:11

Martinsenovu přihrávku z rohu zkoušel jeden z jeho kolegů nasměrovat mezi tři tyče. Norský hráč sice kotouč trefil, ale bránu Hrubce nakonec minul.

4:51

Rutta si nyní splnil obranné povinnosti, když zastavil norský útok za Hrubcovou bránou. Seveřané se poté ještě na chvíli dostali k puku, ale zakončit nedokázali.

5:58

Češi se opět nastěhovali do útočného pásma, z čehož vyústila nepříjemná střela Vrány. Haukeland byl ani nyní pozorný.

6:34

Netrvalo dlouho a Česko se raduje z druhé vstřelené branky. Z pravého kruhu vyslal přesnou přihrávku na modrou čáru Dominik Kubalík, do jehož nabídky se z první opřel FILIP HRONEK, jenž dokonale vymetl horní roh norské brány. Asistence: Dominik Kubalík, Michal Řepík.

7:42

Češi si zahrají první přesilovou hru. Tommy Kristiansen dostává menší trest za hrubost.

8:42

Češi dlouho kombinovali v útočném pásmu, kde si zkoušeli připravit střeleckou pozici. Norové však dobře bránili a dokázali vyhodit puk až k Hrubcovi.

9:15

Jan Rutta velmi dobře vypálil od modré čáry, avšak kotouč nakonec jen proskákal kolem pravé tyče až za bránu Norska.

9:34

Norsko poté opět vyhazuje a jejich oslabení je pomalu u konce. Náš výběr tuto přesilovku s největší pravděpodobností nevyužije.

9:42

Norsko hraje v plném počtu.

9:56

Přesilovou hru si vyzkouší i Norsko. Ondřej Palát si jde odpykat dvě minuty za podrážení.

10:14

Norsko na rozdíl od Česka svou první přesilovku využívá a je opět v těsném kontaktu. Martinsen posunul od modré čáry kotouč na vrchol levého kruhu, kde jej ranou bez přípravy poslal přesně k bližší tyči TOBIAS LINDSTRÖM za Hrubcova záda. Asistence: Andreas Martinsen, Jonas Holös.

12:04

Norsko první gól očividně nabudil a snaží se o vstřelení vyrovnávací branky. Zatím však bez úspěchu.

13:10

Trettenes nyní dobře vypálil od modré čáry a přestože měl Hrubec zakrytý výhled, tak dokázal kotouč ukrýt.

13:33

Gudas v rohu kluziště trefil na koleno Rosseli Olsena, který nakonec z ledu po přivolání lékařů odkulhal po svých a následně zamířil do kabin. Rado Gudas naopak na trestnou lavici, kde si odsedí dvě minuty za faul kolenem.

14:30

Olimb si dobře vybruslil do prostoru pravého kruhu, odkud nepříjemně vypálil. Šimon Hrubec si ovšem počínal výborně a kotouč vyrazil.

14:38

Po Hrubcově dalším skvělém zásahu se strhla mela, po které se vylučuje na obou stranách. Dvě minuty za hrubost dostává Andreas Martinsen a Tomáš Zohorna.

15:32

Druhou přesilovku Norové nevyužijí a navíc při početní výhodě inkasují gól. Vynikající práci nyní odvedl Filip Hronek, který svým pohybem odtáhl beky Norů z mezikruží, čímž vytvořil prostoru pro MICHAELA FROLÍKA, jenž přesnou ranou mezi tělo a ruku překonal Haukelanda potřetí. Bez asistence.

16:23

Trettenes si pokoušel překvapit českého brankáře ranou z úhlu, ale Hrubec byl na jeho pokus připraven a drží stále dvoubrankový náskok Čechů.

17:25

Haukeland měl nyní další starosti s pokusy českých hráčů, ale norský gólman tentokrát odolává.

17:58

A další rána našeho výběru. Ani teď však Řepík nedokázal usměrnit Kovářovu nabídku mezi tři tyče.

18:13

Následný atak Česka zastavuje hvizd čárového sudího, který píská ofsajd. Ten je navíc posouzen jako úmyslný a hra se stěhuje před Šimona Hrubce.

18:45

Filip Chytil se nyní snažil trefit bez přípravy horní roh Haukelandovy brány, jenže bránu Norska minul.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:24

Zakázané uvolnění norského výběru. Hra se tak ještě v závěru periody stěhuje do jeho obranného pásma.

20:00

Skončila první třetina.

První perioda je minulostí a nutno říci, že dopadla z českého pohledu opravdu velmi dobře. Hned ve třetí minutě se tečovanou ranou prosadil Filip Hronek, který poslal náš výběr do vedení. Stejný hráč poté o čtyři minuty později vymetl horní roh norské brány a bylo to 2:0. Norové však dokázali reagovat v 11. minutě. Přesilovou hru totiž využil přesnou ranou z levého kruhu Tobias Lindström. Norsko poté hrálo ještě jednu přesilovou hru, ale ta paradoxně dopadla lépe pro Česko. Michael Frolík vteřinu před vypršením Gudasova trestu překonal Haukelanda potřetí a rozhodl tak o tom, že si spolu se svým spoluhráči odnese do kabin vedení 3:1.

Střely na bránu po první třetině:

12 - 9

20:01

Začala druhá třetina.

20:40

Frolík ještě udržel útočné pásmo pro Voráčka, který ještě hledal Hronka. Přihrávku však ke svému obránci nedostal.

20:55

A tak to český kapitán zkusil sám z velkého úhlu, avšak Haukeland se nenechal zaskočit a jistým zákrokem přerušil hru.

21:38

Radko Gudas následně pálil od modré a před bránou se posléze snažil dorážet Palát. Haukeland ovšem i nyní odolal.

22:27

Český tým si zahraje druhou přesilovou hru. Norové totiž hráli v šesti a dostanou menší trest za příliš mnoho hráčů. Dvě minuty odpyká Sondre Olden.

22:56

Jakub Voráček si nyní dlouho chystal puk ke střele na pravém kruhu a následně prudkou ranou zápěstí nastřelil tyčku.

23:17

Ve 24. minutě druhého zápasu využívají Češi první přesilovku na turnaji. Jakub Voráček krásnou prudkou přihrávkou z pravého kruhu našel hůl MICHAELA FROLÍKA zaparkovaného před bránou, jenž dokázal kotouč usměrnit na Haukelanda. Asistence: Jakub Voráček.

24:19

Zajímavou střeleckou pozici měl před sebou Dominik Kubalík. Jeho bekhendový pokus však skončil mimo.

24:33

Posléze to svižným projektilem zkoušel i Jan Kovář. Haukeland byl ale nyní pozorný.

25:40

Nyní se pro Nory rýsovala zajímavá možnost, ale při přečíslení tři na dva nepřesn přihráli, čímž celá akce skončila.

26:10

Následné nahození Norska končí v Hrubcově výstroji a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.

26:29

Holös teď zahrál vysokou holí a je tedy znovu pískáno. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

26:53

Jaškin zle dotíral před bránou po nahozené svého kolegy, ale Norové se zvládli ubránit. Byť jen za cenu zakázaného uvolnění.

27:30

Řepík se chytrou příhrou snažil dostat do úniku Kubalíka, ale ten na jeho prudkou nabídku nedosáhl.

28:16

Čtvrtá formace teď motala Nory v jejich obranném pásmu, ale ti se po sraženém nahození Gudase dokázali osvobodit.

29:00

Vzápětí přichází další zakázané uvolnění severského celku a hra se tak opět stěhuje před jejich gólmana.

29:18

Jakub Vrána si našel místo na vrcholu kruhů, načež svižně vypálil zápěstím. Norský brankář však měl dobrý výhled a touš ukryl do své rukavice.

29:46

Kovář od modré čáry nabil Hronkovi na levou stranu, odkud se český obránce pokusil zaútočit na hattrick. Jeho dělovka ovšem v brance neskončila.

30:34

Řepík poté v dalším rychlém přechodu posunul kotouč pod sebe Moravčíkovi, jenž také vypálil bez přípravy, ale ani on nedokázal Haukelanda překonat popáté.

31:40

Haukeland vyrazil další střelu českého výběru a jeho spoluhráči vyhazují puk tak šikovně, že se zakázané uvolnění pískat nebude.

32:05

Po delší době si zákrok připsal i Šimon Hrubec, po jehož zásahu se bude vhazovat v obranném pásmu Česka. To vše až po další komerční pauze.

32:18

Martinsen se dobře natlačil přes svého strážce až před Hrubce, který dost možná nevědomky vytlačil střelu norského hráče mimo tři tyče.

33:30

Voráček výborně udržel puk na útočné modré a poté jej předal do jízdy Radku Gudasovi. Obránce Flyers se do puku opřel vší silou, ale Haukeland opět chytá.

33:36

Skvělá hra českého výběru pokračuje a Norsko inkasuje neblaze pověstného bůra. Dominik Kubalík vyslal od pravého hrazení pěkný pas mezi kruhy MICHALU ŘEPÍKOVI, jehož svižný projektil znovu tečoval jeden z norských hráčů mimo dosah Haukelanda. Asistence: Dominik Kubalík, Filip Hronek.

34:50

Stadionem v Bratislavě obíhá mexická vlna a diváci jsou ve velmi dobrém rozmaru. Aby také ne, když jejich miláčci vedou již 5:1.

35:39

Simon s Frolíkem nyní postupovali do útočného pásma, ale jejich kombinace neslavila úspěch. Vpřed tak vyrážejí znovu Norové.

36:00

Seveřané budou mít nyní možnost alespoň trochu korigovat výsledek. Michal Moravčík již usedl na lavici trestů, kde jej čekají dvě minuty za hrubost.

36:45

Norsku se zatím přesilovka nedaří a Češi tak posílají kotouč přes všechny čáry až za bránu Haukelanda.

37:05

Norové nyní nemohli do útočného pásma, jelikož čároví signalizovali ofsajd. A tak přichází další pohodové vyhození našeho výběru.

37:35

Lindström teď pálil hodně nebezpečně, ale Hrubce podruhé překonat nedokázal. Poté se neprosadil ani se svým dalším pokusem a skóre se neměnilo ani po následné norské dorážce.

38:00

Michal Moravčík právě opustil trestnou lavici a hraje se opět v pěti proti pěti.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé periody.

39:29

Rutta velmi dobře rozehrál na útočnou modrou na Voráčka, jenž poté našel Frolíka. Toho ale u střídaček Norové odzbrojili.

39:54

Norové se ještě provinili icingem a v přerušené hře si kamera vybrala Jaromíra Jágra, který se přišel také podívat na dnešní duel. Obrovské ovace českého publika následně sklidila česká legenda.

40:00

Druhá třetina skončila.

I prostřední dějství je minulostí a Česko kráčí za bezproblémovou výhrou. Dvoubrankové vedení z první třetiny dokázali Češi ještě rozšířit. Nejprve ve 24. minutě využil naši první přesilovou hru na turnaji Michael Frolík o deset minut později zvyšoval již na 5:1 Michal Řepík. Severský tým ve druhé části moc nebezpečný nebyl a v poslední části by musel přijít totální kolaps Čechů, aby se ještě skóre převážilo na stranu Norska.

Střely na bránu po dvou třetinách:

29 - 15

40:01

Začala třetí třetina.

40:01

Norové do poslední periody vystřídali gólmana. Haukelanda v bráně vystřídal Holm.

40:52

Norům se povedl vstup do poslední části na výbornou. Nahození Olimba od modré čáry těsně před Hrubcem tečoval SONDRE OLDEN, jenž překonal bezmocného českého brankáře. Asistence: Mathis Olimb.

41:30

Jenže norská radost měla jepičí život a je to opět o čtyři góly. Jakub Vrána se skvěle uvolnil v rohu, obkroužil bránu, načež puk naservíroval Janu Ruttovi, jehož dělovku jemně tečoval FILIP CHYTIL, který tak jaksepatří uvítal nově příchozího Holma v bráně Norska. Asistence: Jan Rutta, Jakub Vrána.

42:47

Jan Kolář byl dalším hráčem, který prověřil Holma. Norský gólman ale nyní situaci zvládl.

44:27

Gudas poté svou prudkou nabídkou vyzval k teči Chytila, ale jeho šikovný zásah trefil jen Holmův beton.

44:52

Gólové hody pokračují i nadále. Jan Kovář další geniální příhrou vybídl ke skórování na pravé kruhu DOMINIKA KUBALÍKA, jenž si počkal až mu Holm otevře nabídne prostor pod rukou a bývalý útočník Plzně tak mohl zvýšit na 7:2. Asistence: Jan Kovář.

46:47

Dominik Simon následně obral jednoho z Norů o puk a ocitl se v dobré šanci mezi kruhy. Holm však jen tak tak stačil zasáhnout.

46:36

Lesund poté atakoval Šimona Hrubce, což se vůbec nelíbilo Radko Gudasovi, který si jel celou situaci s norským hráčem vyříkat. Oba hokejisté dostávají dvě minuty za hrubost.

47:20

Jakub Vrána jedovatou ranou ohrozil Holma, který si ale počínal skvěle a parádní zákrokem zachránil svůj tým před dalším gólem.

48:18

Norsko má nyní možnost vyzkoušet si v tomto zápase zcela novou situaci. David Musil vyfasoval dvě minuty za sekání a Seveřané budou hrát přesilovku 4 proti 3.

48:30

Olimb se teď tlačil k dorážce po další nepříjemné střele, ale Šimon Hrubec výborně zasáhl. Olimb jej ještě nechtěně trochu dohrál, ale vylučovat se nebude.

48:36

Norové hrají v plném počtu a náš výběr je již ve čtyřech. Pokračuje tedy klasická přesilovka Norska.

49:22

Jaškin se Simonem si nyní vytvořili tlak v útočném pásmu i při vlastním oslabení. Norové však celou situaci přečkali bez další úhony.

50:18

I další početní nevýhodu česká reprezentace zvládla a hraje se tedy po nějaké době ve vyrovnaném počtu na obou stranách.

50:28

Tento stav ale netrval dlouho. Michal Moravčík je poslán za katr, kde jej čekají dvě minuty za hákování.

50:33

Češi ale ihned po vyhraném buly vyhazují kotouč za Holmovu svatyni a Hrubec si může na chvíli oddechnout.

51:10

Norsku se zatím ani tato přesilovka nevede a severská výběr si nemůže vytvořit přesilovkový zámek.

51:49

Tak až nyní se Norsko usadilo v pásmu, avšak gólovou možnost si nevypracovalo. Češi se brání velmi obstojně.

52:28

Vyloučený Moravčík je zpět ve hře a česká reprezentace přežila i toto oslabení.

53:04

Nahození Reichenberga Hrubec s drobnými obtížemi ukryl a vhazovat se bude v obranném písmu Česka.

53:45

Češi se opět nastěhovali do útočné třetiny, ale k ohrožení Holma tentokrát nedošlo. To vše doprovázejí diváci další mexickou vlnou.

53:45

53:45

54:04

Protiútok Norů je zastaven hvizdem čárového sudího, který píská ofsajd. Vhazování je tak nařízeno ve střední třetině.

54:44

Na poslední chvíli přeci jen přišla přihrávka zpoza brány, ke které se už ale Palát neprotlačil. Norsko jej zvládlo dobře pokrýt.

55:31

Olimb nyní uháněl za pukem, který však bezpečně ukryl pod lapačku Šimon Hrubec. Českým gólman tím tak způsobil vhazování po své levici.

55:58

Kombinace bratří Zohornů neskončila úspěchem a Gudas poté neudržel touš v útočném pásmu. Český výběr tak může vyklidit ofenzivní pozice.

56:39

Rutta nahazoval puk z rohu kluziště před bránu, kde jej však nedokázal nikdo z našich zasáhnout.

57:30

Hala v Bratislavě je na nohou a otřásá se v základech. Diváci totiž spustili notoricky známý pokřik Kdo neskáče, není Čech.

58:15

Jan Kovář využil chyby Norů a ze strany se řítil na Holma. Toho se snažil překvapit naznačení do bekhendu a následný stažením zpět na forhend, ale norský brankář byl na tuto variantu připraven.

59:00

Probíhá poslední minuta zápasu.

59:30

Michal Řepík zkontroloval hodiny a zavezl touš za naši bránu, kde také čeští hokejisté nejspíš duel i v poklidu dohrají.

60:00

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno a v tomto duelu český tým potvrdil roli favorita. V první třetině si po dvou brankách Filipa Hronka vypracoval náskok, ze kterého však Norsko ukrojilo zásluhou Tobiase Lindströma. Do první sirény to však bylo opět o dva góly, a to díky gólu v oslabení v podání Michaela Frolíka.

V úvodu druhé třetiny se Češi dočkali první využité přesilové hry na turnaji. Po prudké nabídce Voráčka se opět prosadil Michael Frolík. Ve 34. minutě si zapsal premiérovou trefu na šampionátu i Michal Řepík a poslední perioda tak byla jen formalitou.

To se sice snažili Norové změnit hned v úvodu. Trefa Sondre Oldena však přinesla Seveřanům jen krátkou radost, jelikož o několik okamžiků později vrátil původní náskok českému týmu Filip Chytil. Ve 45. minutě se zapsal mezi střelce po pěkné Kovářově přihrávce Dominik Kubalík, který tak dal výsledku konečnou podobu. Česko zvítězilo jasně 7:2 a ze dvou zápasů tak mají plný počet bodů.