reklama
16:15 • MS 2019 • Skupina B
8:0
2:0 3:0 3:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Rakousko - vlajka - Sport 2016
Rakousko
  • 6:30 Faksa (Kolář, Gudas)
  • 14:30 Kubalík (Gudas)
  • 20:41 Simon (Voráček, Hronek)
  • 30:14 Řepík (Faksa, Kubalík)
  • 30:55 Frolík (Gulaš, Hronek)
  • 42:26 Řepík (Kubalík, Kolář)
  • 44:06 Kolář (Voráček, Frolík)
  • 45:01 Vrána (Jaškin, Faksa)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z utkání mezi Českem a Rakouskem v rámci MS v hokeji 2019 na Slovensku. Duel začíná 19.5. v 16:15.

Dobré odpoledne. Vítám vás u nedělního utkání MS v ledním hokeji 2019, ve kterém se představí česká reprezentace. Tu dnes po dni volna čeká souboj s druhým outsiderem základní skupiny B Rakouskem.

České hokejisty dnes čeká předposlední utkání v rámci základní skupiny mistrovství světa. Dosud Česko nasbíralo 12 bodů když prohrálo jen jedno z pěti utkání. Ona prohra přišla po vítězství nad Švédskem a Norskem, neboť Češi nestačili na precizně hrající Rusko. Pak si ale čeští hráči spravili chuť proti Lotyšsku i Itálii, kterou deklasovali v poměru 8:0. 

Nejproduktivnějším hráčem české reprezentace je na šampionátu Michael Frolík společně s Jakubem Voráčkem. Oba tahouni z kanadskoamerické NHL totiž dosud nasbírali 10 bodů, přičemž Frolík má pět branek Voráček těží především z osmi gólových asistencí. Oba hráči tak mají na dohled Williama Nylandera, který tabulku produktivity ovládá se třinácti body.

Rakouský celek se musí soustředit především na závěrečné utkání proti Itálii. V tomto zápase půjde o sestup, protože dosud oba zmíněné celky nezískaly ani jeden bod. Dosud si tak Rakušané připsali pět porážek, přičemž celkové skóre 6:28 nenasvědčuje o zrovna kvalitní defenzívě. V posledním zápase sice Rakousko potrápilo Norsko, avšak díky povedenému závěru severského celku nakonec padlo v poměru 3:5.

Co se týče vzájemných zápasů, v této sezóně se týmy utkaly dvakrát, přičemž v obou případech vyhrálo Česko. To v dubnu nejprve zvítězilo 3:1, načež se trochu natrápilo a soupeře porazilo až 5:4 po nájezdech. V rámci MS se Česko s Rakouskem utkalo naposledy v minulém roce a po velkém boji zvítězilo 4:3.

SESTAVA ČESKA

Francouz (Bartošák) - Hronek, Musil, Rutta, Sklenička, Gudas (A), Kolář, Zámorský - Voráček (C), Simon, Frolík (A) - Vrána, Faksa, Jaškin - Gulaš, Kovář, Kubalík - Řepík, T. Zohorna, Palát - H. Zohorna

 

SESTAVA RAKOUSKA

 

Herzog (Starkbaum) - Heinrich, Pallestrang, Schumnig, Unterweger, Schlacher, Strong, Peter - Haudum, Herburger, T. Raffl (C) - Hofer, Rauchenwald, Zwerger - Ganahl (A), Hundertpfund (A), Baumgartner - Obrist, Cijan

0:01

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

00:47

Oba celky se na úvod zápasu dostaly do útočného pásma. Jenže zakončení obstarali jen rakouští hokejisté, kteří Francouzi donutili k zákroku.

1:10

Jan Rutta vyslal razantní střelu od modré čáry. Trefil ovšem pouze Herzoga.

1:38

Milan Gulaš se dostal do souboje se Strongem, nicméně zleva se nedokázal protlačit ke střele.

2:06

Dvakrát musel být pozorný Herzog. Rakouský gólman si věděl rady proti oběma pokusům Dominika Kubalíka.

2:56

Hronek kotouč od modré čáry dokázal vrátit na hokejku Zámorského. Jeho nahození zprava bylo sraženo.

3:19

Další zákrok si připisuje Herzog, který čelil razantní střele Jana Rutty.

3:49

Sražený střelecký pokus od Zwergera zamířil mimo tři tyče. Francouz tak mohl zůstat zcela v klidu.

3:59

Po několika odrazech se kotouč dostal před Gudase. Český obránce natáhl ke střele, ale dělovým pokusem netrefil bránu.

4:23

Češi nadále kombinují v útočném pásmu. Zatím je to bez dalšího ohrožení Herzoga.

4:35

Nahozený puk od Gudase se zastavil před Herzogem, načež se dvojice Kubalík - Gulaš tlačila k dorážce. Rakouský gólman byl pozorný.

5:01

Řepík obdržel přihrávku na střed útočného pásma, kde ho nalezl Palát. Následná šance skončila na betonech Herzoga.

Sport
Sport
19. 5. 2019
reklama