reklama
20:15 • MS 2019 • Skupina B
5:2
1:0 1:2 3:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Švédsko - vlajka - Sport 2016
Švédsko
  • 1:55 Vrána (Kubalík)
  • 36:36 Kubalík (Kovář)
  • 40:33 Frolík (Simon, Voráček)
  • 55:50 Vrána (Hronek)
  • 59:05 Kovář (Voráček)
  • 20:24 Hörnqvist (Nylander, E. Pettersson)
  • 23:01 Lindblom (Gustafsson, Brätt)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z utkání mezi Českem a Švédskem v rámci MS v hokeji 2019 na Slovensku. Duel startuje 10.5. ve 20:15.

Dobrý večer. Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 bylo v 16:15 zahájeno dvěma úvodními duely, avšak český fanoušek už je natěšený na večerní střetnutí. Kromě zápasu Slovensku - USA je totiž připraven očekávaný souboj mezi Českem a Švédskem, kterým svěřenci Miloše Říhy vstoupí do šampionátu.

Česko dnes nebude v pozici favorita, nicméně poslední vzájemný zápas ukázal, že dnes rozhodně není bez šance. Celkově je přáním fanoušků i hráčů zisk jakékoliv medaile, nicméně cesta k ní bude velmi náročná. Nejen český tým se totiž letos může opřít o nezvykle velký počet hvězd z NHL, především pak dnešní soupeř českého mužstva je vyloženě nabitý hvězdami.

Miloš Říha měl poměrně těžkou pozici při výběru nominovaných hráčů. Mezi ně se nedostal například Martin Zaťovič či Tomáš Kundrátek a nakonec už není v Bratislavě ani brankář Jakub Kovář, který v posledních zápasech neměl zrovna ideální formu. Navíc se totiž čeká na přílet Pavla Francouze, který by měl doplnit dvojici Bartošák - Hrubec. Dnes tak na soupisce pochopitelně figurují právě poslední dva zmínění, přičemž do brány se postaví Patrik Bartošák.

SESTAVA ČESKA

 

Bartošák (Hrubec) - Kolář, Hronek, Moravčík, Rutta, Sklenička, Gudas, Musil - Frolík, Simon, Voráček - Jaškin, Chytil, Palát - Vrána, Kovář, Kubalík - T. Zohorna, Řepík

SESTAVA ŠVÉDSKA

 

Lundqvist (Enroth) - Larsson, Ekman-Larsson, Gustafsson, Ekholm, M. Pettersson, Hägg - Hornqvist, E. Pettersson, Nylander - Lindholm, A. Kempe, Lindblom - Bratt, Lander, Eriksson - Rasmussen, Krüger, M. Kempe

Poslední zápasy české reprezentace nebyly zrovna ideální, nicméně nutno říci, že po zapojení se hráčů z NHL tým potřeboval čas na nalezení správné chemie. Doufejme, že dobrou cestu ukázal na Carlson Hockey Games v zápase právě proti Švédsku. Po úvodní porážce 2:3 od Finů totiž Češi švédskou nabitou sestavu přehráli v poměru 3:0 a čisté konto si proti silnému soupeři připsal dnešní startér Patrik Bartošák. Abychom měli výsledky z brněnského turnaje kompletní tak musíme zmínit ještě závěrečnou porážku 1:4 od Rusů, nicméně v tomto zápase jsme hráli bez Voráčka, Gudase, Hronka či Vrány.

Rozhodčí

Hlavní rozhodčí: Roman Gofman (RUS), Brett Iverson (USA)

Čároví rozhodčí: Bill Hancock (USA), Hannu Sormunen (FIN)

Na rozdíl od českých hokejistů si Švédové v posledním přípravném turnaji v Brně připsali dvě vítězství a Carlson Hockey Games tak vyhráli. V úvodním utkání turnaje si Švédsko v poměru 6:4 poradilo s ruskou sbornou a na závěr zvítězilo těsně 2:1 nad Finskem. Mezi těmito zápasy přišla již zmiňovaná porážka 0:3 od českého výběru.

Česká reprezentace se dnes rozhodně bude moct opřít o silnou základnu fanoušků. Přeci jenom byly zápasy domácího Slovenska přesunuty do Košic primárně z důvodu blízkosti Bratislavy k Česku a také Rakousku. Očekává se opravdu výborná podpora.

Hokejisté už jsou na hrací ploše. Češi se dnes představí v bílých dresech, reprezentace Tre Kronor oblékla modrou barvu.

0:01

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

0:33

Registrujeme první zakončení. Po dobrém napadání Simona ho obstaral Jan Rutta, který však trefil blokujícího soupeře.

1:01

Švédové zaváhali při rozehrávce a kombinovat mohl Chytil s Palátem. První zmíněný však nezvládl přesnou zadovku.

1:16

Patrik Bartošák si poprvé sáhl na kotouč a hned po následném buly zasahoval proti Erikssonovi.

1:55

Je tady úvodní branka zápasu a končí v síti Henrika Lundqvista! Češi se usadili v útočném pásmu, načež Kubalík kotouč posunul na JAKUBA VRÁNU. Útočník Washingtonu natáhl ke své první střele v reprezentaci a z vrcholu levého kruhu propálil švédského gólmana. Asistence: Dominik Kubalík.

2:38

Švédové se podle očekávání usadili v útočném pásmu a pokoušejí se o rychlou odpověď. Zatím bez úspěchu.

3:24

Nyní se hraje nahoru dolů. K zakončení se tlačil Frolík, načež Bartošák čelil rychlé akci soupeře. Zakončení z mezikruží vytěsnil mimo tři tyče.

4:29

Jan Kovář se dobře tlačil mezi dva obránce, avšak v rozhodujícím okamžiku mu byla zablokována hokejka. Následná střela Hronka prověřila Lundqvista.

4:58

Další zákrok má Patrik Bartošák, kterému ještě musela pomoct defenzíva. Češi hru rychle dostávají k Lundqvistovi.

Sport
Sport
10. 5. 2019
reklama