reklama
20:15 • MS 2019 • Skupina A
2:3
0:0 2:1 0:2
Slovensko - vlajka - Sport 2016
Slovensko
Německo - vlajka - Sport 2016
Německo
  • 28:30 Sekera (Černák, Tatar)
  • 29:55 Hudáček (Pánik, Tatar)
  • 23:54 Michaelis (Eisenschmid)
  • 58:08 Eisenschmid (Seidenberg, Kahun)
  • 59:33 Draisaitl (Tiffels)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání mezi Slovenskem a Německem v rámci MS v hokeji 2019 na Slovensku. Duel začíná 15.5. ve 20:15.

Slovensko si zatím na domácím šampionátu počíná velmi zdatně, ačkoliv má na svém kontě ze tří zápasů dvě prohry. Na úvod turnaje si naši východní sousedé poradili překvapivě s týmem USA, který porazili 4:1. Poté však ztratili všechny body v duelu s Finskem, které si vítězství 4:2 vybojovalo až v závěrečné třetině. Slováci následně sahali po dalším překvapení proti Kanadě, se kterou hned dvakrát vedli o dva góly. Kanaďané ovšem utkání nakonec zvládli a brankou z poslední vteřiny rozhodli o své výhře 6:5. Hostitelé turnaje tak mají na svém kontě pouze 3 body a patří jim až 6. příčka. Ve zbytku mistrovství je však čekají slabší soupeři, než se kterými se dosud utkali a šance na čtvrtfinále tak stále žije.

Německo naopak silná trojice ještě čeká, ale před těmito duely mají výbornou výchozí pozici. Ze tří zápasů si připsali plný počet 9 bodů a vévodí tak své skupině. Na úvod turnaje se sice trápili v duelu s Velkou Británií, ale ta nakonec padla v poměru 1:3. Němci si posléze poradili i s Dánskem díky výhře 2:1 a pozitivně se tak naladili na následující utkání s Francií. Ani ta ovšem Německo nezastavila a tým kolem Leona Draisaitla slavil další výhru 4:1. Nyní ho však čeká první ostřejší test proti Slovákům.

Úvodní sestavy: 

Slovensko: Čiliak (Rybár) - Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Koch, Fehérváry, Čajkovský - Tatar (A), Krištof, Pánik - Nagy (A), Sukel', Studenič - Daňo, L. Hudáček, Lantoši - Lunter, Buc, Liška - Zigo. 

Německo: Niederberger (Treutle) - M. Müller (C), Holzer, Y. Seidenberg, Seider, Schopper, Nowak, J. Müller - Ehliz, Hager (A), Pföderl - Kahun, Draisaitl (A), Tiffels - Plachta, Michaelis, Eisenschmid - Noebels, Fauser, Mauer - Bergmann. 

Rozhodčí: Martin Fraňo (CZE), Max Sidorenko (BLR) - Jiří Ondráček (CZE), Dmitrij Šišlo (RUS).

Jak již bylo zmíněno, Slováci sahali po velké senzaci proti Kanadě. Ta ale v poslední vteřině udeřila a slavila výhru 6:5.

Fanoušci Slovenska se po zápase s Kanadou nepředvedli v úplně dobrém světle a při hymně Javorového listu hlasitě pískali.

V rámci šampionátu se dnes odehrála již dvě utkání od 16:15. Švýcarko vyhrálo i svůj čtvrtý zápas na turnaji, tentokrát 4:1 porazili Nory.

Druhý již odehraný duel obstaraly Spojené státy americké. Ty si bez problémů poradily s Velkou Británií, která sice velkému favoritovi dala tři branky, ale nakonec mu podlehla v poměru 6:3.

V následující grafice si můžete projít dosavadní výsledky turnaje a také jeho program.

Zpět ale k dnešnímu duelu. V bráně Slovenska začne od začátku oproti minulému utkání Marek Čiliak a Patrik Rybár zůstává pouze na lavičce. Na druhé straně zase naskočí potřetí na turnaji od úvodních minut gólman Düsseldorfu Mathias Niederberger.

Hráči obou celků přicházejí na ledovou plochu a za malou chvíli začínáme. 

Dnešní zápas bude mít i českou stopu. Jako jeden z hlavních sudích jej odřídí Martin Fraňo a na čarách mu bude pomáhat Jiří Ondráček.

0:01

Utkání právě začalo.

0:32

O první střelu na bránu se postarali Němci. Ehliz ovšem prudkou ranou vyprášil jen výstroj Čiliaka.

1:02

Následně to zkoušel i Seidenberg, avšak ani on nedokázala slovenského brankáře překonat. A tak se hra přelévá na druhou stranu.

1:29

Také Slováci si připsali první ránu mezi tři tyče. Německý gólman však byl připraven a vhazovat se bude po jeho levici.

1:35

Krátce po buly pálil z pravého kruhu Libor Hudáček, ale jeho sražená střela skončila v ochranné síti i díky přispění Niederbergera.

2:06

Slováci ještě poté chvíli okupoval útočné pásmo, ale Němci nakonec touš posunují ven ze třetiny.

2:21

Dávid Buc se následně prohnal do pásma podél levého mantinelu, odkud prudce vypálil příklepem. Jeho pokus ovšem končí v náruči Niederbergera.

2:45

Tatar si dobře nabruslil do střelecké pozice mezi kruhy, nicméně jeho nebezpečná rána byla sražená mimo bránu Německa.

Radomír Fukala
15. 5. 2019
reklama