reklama
20:15 • MS v hokeji • Skupina A
7:1
3:1 3:0 1:0
Slovensko - vlajka - Sport 2016
Slovensko
Velká Británie - vlajka
Velká Británie
  • 2:04 Sekera (Buc)
  • 2:25 Tatar
  • 9:02 Marinčin (Krištof)
  • 24:33 Čajkovský (Pánik)
  • 29:09 Studenič (Krištof)
  • 35:11 Sukel' (Liška, Koch
  • 58:00 Bondra (Koch, Nagy)
  • 17:44 Hammond (Richardson)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z utkání mezi Slovenskem a Velkou Británií v rámci MS v hokeji 2019 na Slovensku. Duel začíná 18.5. ve 20:15.

Přeji hezký sobotní večer. Zápasy základních skupin v rámci MS v ledním hokeji 2019 pomalu spějí ke konci. Předposlední utkání dnes čeká Slovensko, které dnes musí splnit roli jasného favorita a poradit si s Velkou Británií.

Slovensko je po pěti odehraných zápasech ve velmi těžké pozici. Do šampionátu sice slovenští hokejisté vstoupili skvěle, když porazili USA, ale poté následovala prohra s Finskem a dva tvrdé direkty. V zápase s Kanadou totiž Slováci dvakrát vedli od dvě branky, ale gólem vteřinu před koncem ztratili šanci na jakýkoliv bodový zisk. V následné utkání se hrálo o čtvrtfinále, hokejisté Slovenska vedli 2:1 nad Německem, ale posléze inkasovali dvě branky v posledních dvou minutách. Aktuálně tak Slovensko nemá postup ve vlastních rukou, neboť bude potřebovat, aby Německo s Kanadou porazili Spojené státy americké a ty přitom nezískaly více než jeden bod.

Dosud poslední utkání odehráli slovenští hokejisté včera proti Francouzům a dokázali potvrdit roli velkého favorita. Francie sice dokázala snížit z 0:3 na 2:3, ale nakonec nedosáhla na body, když Slovensko zvítězilo jasně 6:3.

Velká Británie bude i dnes v pozici jednoznačného outsidera. Britové se na tomto šampionátu soustředí především na své poslední utkání proti Francii, ve kterém se rozhodne o tom, kdo sestoupí do 1A. divize. Celkově jsou ovšem Britové schopni solidních výsledků, což potvrdili v zápasech s Německem (3:1) a USA (6:3). Na druhou stranu už zažili několik debaklů. Včera prohráli s Finskem jen 0:5, ale od Dánska inkasovali hned devět branek a od Kanady jen o jednu méně.

Co se týče vzájemných zápasů, tyto celky mají poměrně čerstvou zkušenost. V rámci přípravy se totiž Slovensko s Velkou Británií utkalo 4. května a favorizovaní Slováci vyhráli 6:1. O branky se postarali Zigo, Tatar, Sukel', Lantoši, Marinčin a Liška.

SESTAVA SLOVENSKA

 

Godla (Rybár) - Černák, Sekera (C), Čajkovský, Marinčin, Fehérváry, Koch - Pánik, Hudáček, Tatar (A) - Studenič, Krištof, Nagy (A) - Lantoši, Sukel', Daňo - Liška, Buc, Lunter - Bondra, Zigo

SESTAVA VELKÉ BRITÁNIE

 

Bowns (Whistle) - D. Phillips, O'Connor, Richardson (A), Lee, Mosey, Ehrhardt, Billingsley - Betteridge, Davies, Lake - Dowd (A), Hammond, Farmer - Shields, Perlini, Kirk - J. Phillips (C), Lachowicz, Ferrara - Lewis

Rozhodčí

Hlavní rozhodčí: Brett Iverson (CAN), Stephen Reneau (USA)

Čároví rozhodčí: Bill Hancock (USA), Miroslav Lhotský (CZE

0:01

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

0:06

Velmi rychle si to dopředu namířil Tomáš Tatar, který se ujal kotouče po vhazování ve středovém kruhu a rychlou střelou Bownse donutil k zákroku.

1:01

Slovenská obrana selhala a zcela sám šel na Godlu Betteridge. Jenže toho při forhendovém zakončení zklamala klička.

1:28

Sražená přihrávka Sukel'a letěla vedle brány Bena Bownse. Ten tak mohl zůstat v klidu.

2:04

Domácí hokejisté otevírají skóre zápasu. Po zavezení kotouče do útočného pásma šel puk zpátky na modrou čáru. Tam byl osloven ANDREJ SEKERA, který natáhl ke svižné střele zápěstím a díky teči soupeře propálil britského gólmana. Asistence: David Buc.

2:25

A je to 2:0! Slováci se znovu bleskově nastěhovali do útočného pásma, načež se TOMÁŠ TATAR zprava protáhl až k Bownsovi. Toho sice nedokázal překonat, ale jeden z obránců Velké Británie pak kotouč při souboji s Hudáčkem poslal do odkryté brány. Bez asistence.

3:05

Opět měl práci Ben Bowns. Tentokrát čelil tvrdému zakončení od modré čáry, ale kotouč letící na jeho hruď si bezpečně pohlídal.

3:09

A další střelecký pokus domácích. Patrik Koch trefil dobře postaveného gólmana Velké Británie.

3:34

Díky skvělému napadání dvojice Lantoši - Sukel' šel kotouč mezi kruhy, kde byl připravený Marko Daňo. Jeho rychlá střela těsně minula bránu.

4:33

Slovensko se nadále drží v těsné blízkosti britského gólmana. Ten zatím nemusel čelit další střele.

4:41

Nahození Andreje Sekery z pravé strany propadlo za záda britského gólmana, ale těsně před dotírajícím Bucem šel puk do bezpečí.

Sport
Sport
18. 5. 2019
reklama