reklama

Na MS bude pískat pět českých sudích, Jeřábek chybí

Antonín Jeřábek překvapivě v seznamu nominovaných chybí Antonín Jeřábek překvapivě v seznamu nominovaných chybí autor: ČTK
Na hokejovém šampionátu bude soudcovat dvojice českých hlavních a tři asistenti.

Praha - Pětice českých arbitrů se bude podílet na rozhodování světového hokejového šampionátu v Praze a Ostravě.

Mezi šestnácti hlavními to budou Vladimír Šindler a Pavel Hodek, do stejně dlouhého seznamu čárových se dostali Rudolf Tošenovjan, Vít Lederer a Miroslav Lhotský.

„Nikdy v historii jsme neměli na mistrovství světa takové zastoupení,“ uvedl předseda komise rozhodčích ČSLH a člen komise rozhodčích IIHF Pavel Halas. „V minulosti obvykle  jezdili na světové šampionáty dva až tři naši rozhodčí, vloni v Minsku byli čtyři, což jsme považovali za maximum možného."

V dnes zveřejněné nominaci naopak chybí jméno Antonína Jeřábka, který nyní píská v Kontinentální lize a v letech 2012 a 2013 rozhodoval finále šampionátů.

Nejzkušenějším rozhodčím na turnaji bude Vladimír Šindler, který mimo jiné rozhodoval i finále v roce 2003 a letošní mistrovství bude už jeho dvanácté.

Druhý český hlavní, Pavel Hodek, je naopak jedním z pěti nováčků mezi hlavními arbitry na šampionátu. Mezi čárovými si poprvé zapískají na nejvyšší úrovni Lhotský a Tošenovjan.

Nominace rozhodčích na hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě (1.-17. května):

Hlavní rozhodčí: Tobias Björk, Mikael Nord, Marcus Vinnerborg (všichni Švéd.), Vjačeslav Bulanov, Roman Gofman, Konstantin Olenin (všichni Rus.), Pavel Hodek, Vladimír Šindler (oba ČR), Aleksi Rantala, Jyri Rönn (oba Fin.), Daniel Stricker, Tobias Wehrli (oba Švýc.), Jozef Kubuš (SR), Timothy Mayer (USA), Daniel Piechaczek (Něm.), Maxim Sidorenko (Běl.).

Čároví rozhodčí: Vít Lederer, Miroslav Lhotský, Rudolf Tošenovjan (všichni ČR), Paul Carnathan, Fraser McIntyre (oba USA), Jimmy Dahmén, Henrik Pihlblad (oba Švéd.), Masi Puolakka, Sakari Suominen (oba Fin.), Nicolas Fluri (Švýc.), Jon Kilian (Nor.), Gleb Lazarev (Rus.), Bevan Mills (Kan.), André Schrader (Něm.), Peter Šefčík (SR), Anton Semjonov (Est.).

reklama