reklama

Na Švýcary s Nečasem nebo s falešným útočníkem z obrany? Já tam nepůjdu, smál se Špaček

Jaroslav Špaček a zbytek trenérského štábu ladí sestavu před zápasem se Švýcary. Jaroslav Špaček a zbytek trenérského štábu ladí sestavu před zápasem se Švýcary. autor: Luboš Vácha
Čeští hokejisté se chystají na večerní utkání se Švýcarskem a trenéři nemají o sestavě stále jasno. Rozhodnou se odpoledne podle stavu Martina Nečase, místo kterého by mohl do útoku případně někdo z obránců. "Je to jen taková myšlenka. Já do útoku určitě nepůjdu," usmíval se asistent Jaroslav Špaček.

Kodaň (od našeho zpravodaje) - Čeští hokejisté trénovali v Kodani před večerním utkání proti Švýcarsku. Na ledě se znovu objevil také útočník Martin Nečas, který se zotavuje po zranění ramena a kyčle. Trenéři stále neví, jestli Nečase do třetího zápasu na turnaji nasadí.

Jeho stav se nadále zlepšuje. "Bruslil, cítil se lépe než včera. Po obědě se vyspí a budeme čekat, jestli to bude do zápasu, nebo ne," uvedl po rozbruslení asistent trenéra Jaroslav Špaček. Pokud trenéři brněnského útočníka nenasadí, mohl by hrát český tým znovu s jedenácti útočníky.

Druhá varianta zní poněkud zajímavěji. "Možná posuneme do útoku někoho z obrany. Ale je to pro nás důležitý zápas, počkáme na Martina," ozřejmil Špaček. Kdo by eventuálně posílil útočné řady? "Já ne. Je to jen taková myšlenka, hrát na jedenáct útočníků není jednoduché," doplnil.

Sedmičku obránců zapsaných na soupisce tvoří Gudas, Jordán, Hronek, Šulák, Sklenička, Moravčík a Polášek. Hronek hrál útočníka v dorostu, Šulák hraje podle Špačka v obraně výborně a do útoku nepůjde.

Co se týče zájmu Davida Pastrňáka a Davida Krejčího, Špačka potěšil. "To sice ano, ale větší radost budu mít, až tady budou. Ten přílet ze zámoří je trochu ošemetný pro hráče, kteří tady jsou. Ale tohle jsou špičkoví hráči NHL, určitě by nám moc pomohli," řekl asistent trenéra.

Bělorusové uprostřed mistrovství světa mění trenéra. Po třech debaklech Američan Lewis končí Bělorusové uprostřed mistrovství světa mění trenéra. Po třech debaklech Američan Lewis končí Čtěte zde

Na případnou pomoc útočníků Bostonu se těší také Tomáš Hyka. "Jsou to dva zkušení hráči. Až se připojí, budeme mít větší sílu. Nikdo to nebere tak, že by mu brali místo. Každý musí svou roli přijmout, jsme tým. Je jedno, jestli hraju v první nebo čtvrté lajně," prohlásil útočník.

Zatím bez potvrzení Pastrňáka s Krejčím se Češi chystají na důležitý duel proti Švýcarsku. "Přivezli hráče z NHL. Musíme si pohlídat Haase nebo Niederreitera. Nesmíme zbytečně faulovat jako se Švédy a už bychom potřebovali vstřelit gól jako první," poznamenal Špaček.

Český tým musel v obou zápasech dotahovat a zejména v neděli proti Švédům se mu začátek zápasu vůbec nepovedl. "Kluci ví, co je v sázce. Dostat Slováky a Švýcary pod sebe bude pro postavení pro play off hodně důležité," dodal Špaček s tím, že chytat bude Pavel Francouz.

Z hráčů, kteří zatím s týmem pouze trénují, trenéři na soupisku nikoho nedopíšou. Čekají jednak na vývoj situace kolem Nečase, jednak na výsledky středeční zdravotní prohlídky Pastrňáka s Krejčím.

reklama