reklama

Nory na MS posílí Zuccarello z Rangers

Mtas Zuccarello Mtas Zuccarello autor: Reuters
Vedení Jezdců se původně sice příliš nelíbila představa účasti nejproduktivnějšího hráče klubu v sezoně NHL na šampionátu po loňském vážném zranění hlavy, ale nakonec generální manažer Jeff Gorton start osmadvacetileté opory povolil.

Oslo - Hokejisty Norska posílí na mistrovství světa v Rusku útočník Mats Zuccarello z New York Rangers. Vedení Jezdců se původně sice příliš nelíbila představa účasti nejproduktivnějšího hráče klubu v sezoně NHL na šampionátu po loňském vážném zranění hlavy, ale nakonec generální manažer Jeff Gorton start osmadvacetileté opory povolil.

Kouč Roy Johansen tak bude mít k dispozici oba norské zástupce v NHL, protože v přípravě už má také útočníka Andrease Martinsena z Colorada. Norové budou jedním ze soupeřů českých hokejistů v základní skupině A v Moskvě.

Zuccarello se původním nesouhlasem Rangers nenechal odradit. Podle svých slov nechtěl chybět při loučení kouče Johansena, který po patnácti letech skončí na lavičce norské reprezentace. "Nechtěli mě pustit, ale podařilo se mi je přesvědčit. Měl jsem velkou touhu být u toho," řekl Zuccarello norským médiím.

Drobný, 171 centimetrů měřící útočník utrpěl vážné zranění loni v 1. kole play off proti Pittsburghu, když mu střela spoluhráče Ryana McDonagha způsobila prasklinu lebky a zhmožděninu mozku, následkem čehož na čtyři dny ztratil i řeč. Rychle se pak ale zotavil a v této sezoně si připsal v 81 zápasech základní části 61 bodů za 26 branek a 35 asistencí, v pěti duelech neúspěšné série play off s Pittsburghem zaznamenal gól a asistenci.

"Řekl jsem vedení svůj názor na situaci a konečné rozhodnutí bylo na nich," doplnil Zuccarello, který hrál na mistrovství světa naposledy v roce 2010 v Německu, ale nechyběl v roce 2014 na olympijských hrách v Soči. Zuccarello je také v nominaci týmu Evropy pro zářijový Světový pohár v Torontu.

reklama