reklama

Novotný touží po titulu jako v roce 2010, příprava ho neděsí

Jiří Novotný patří už k "inventáři" českého reprezentačního týmu. Jiří Novotný patří už k "inventáři" českého reprezentačního týmu. autor: Milan Kammermayer
Již potřetí za posledních pět let začíná pro hokejového útočníka Jiřího Novotného příprava na mistrovství světa hodně brzy.

Velké Popovice - Již potřetí za posledních pět let začíná pro hokejového útočníka Jiřího Novotného příprava na mistrovství světa hodně brzy.

Světový šampion z roku 2010 je jedním z osmnácti hráčů, kteří se dnes ve Velkých Popovicích začali připravovat na vrchol sezony. A jedenatřicetiletý centr je zároveň jedním z hráčů, kteří mají velkou šanci prosadit se do konečné nominace na turnaj v Praze a Ostravě.

Stopka v prvním kole

Novotný v této sezoně hrál za Jaroslavl v Kontinentální lize. Lokomotiv sice do play off postoupil, hned v 1. kole ale nestačil na Dynamo Moskva. "Vyřazení stále mrzí, protože jsme v sérii vedli 2:1. Musím uznat, že Dynamo zvládlo lépe finální zápasy a zasloužilo si postoupit," řekl Novotný novinářům na srazu národního týmu.

Výhodou moskevského klubu byl podle něj zejména široký kádr. "Dynamo po Vánocích hrálo jeden z nejlepších hokejů a prohrálo hodně málo zápasů. Mají hodně široký kádr, skoro každý zápas hráli v jiné sestavě. A my jsme na konci hráli na tři lajny, protože tam byly nějaké tresty ve hře i nějaká zranění," řekl Novotný.

Po vyřazení v play off se důrazný útočník vrátil domů a byl s rodinou v Českých Budějovicích. "Trochu jsem si orazil a pak s kondičním trenérem dělal věci na suchu. Věděl jsem, že sraz bude brzo, takže jsem nechtěl nic nedělat," řekl Novotný.

Teď věří, že jej čeká dlouhá příprava a zůstane v kádru až do finálního výběru. "Doufám, že to tak bude. Příprava bude dlouhá a těžká. Ale nedá se nic dělat. Měli jsme hrát líp," řekl s úsměvem.

Kemp "nároďáku" se neodmítá

Teoreticky mohl po náročné sezoně i s ohledem na dlouhou dobu přípravy účast v kempu odmítnout, nic takového ho ale prý ani nenapadlo.

"Posledních osm devět let, co jezdím (na MS), je toho dost. Ale nejsem tak starý, abych mohl odmítat reprezentaci. Přípravy byly kratší, protože jsme hráli déle. Ale tu samou přípravu jsem si prožil v roce 2010 a nakonec z toho bylo zlato. Takže ne, neuvažoval jsem o tom," řekl Novotný, který od roku 2007 chyběl na MS jen v roce 2009.

Model přípravy národního týmu mu vyhovuje. "Hodně klukům skončila sezona, už teď je nás dost a vypadnou další. Takže se to bude určitě nabalovat. Tréninky jsou potřeba. Na to zatažení je to dobré. Navíc víkend máme volný, což je dobře. Můžeme to strávit s rodinami...," uvedl rodák z Pelhřimova.

Malý stadion není problém

Bez problémů přijal i fakt, že kemp začal na malém stadionu ve Velkých Popovicích. "Vedle pivovárku, to jsem rád. I když pivo nepiju," řekl se smíchem Novotný. "Je to něco jiného. Myslel jsem si, že budeme v Letňanech, ale zimáček je pěkný. Malý a útulný, nebude nám tady nic chybět. I kabiny jsou dobré. Myslím si, že je jedno, kde to je. Zase to je změna," pokračoval Novotný.

Po návratu do Čech stihl navštívit i zápas prvoligových Českých Budějovic, které v úterý postoupily do baráže o extraligu. "V baráži to bude hodně těžké, ale už tohle je pro Motor výhra. Klub se budoval od začátku, je to obrovský úspěch. Nemají co ztratit, nebudou pod tlakem. A když vydrží a budou zdraví, může se stát cokoliv," řekl Novotný. Věří také, že jeho bývalý klub dokáže v konfrontaci se Slavií, Olomoucí a Chomutovem uspět.

reklama