reklama

Obětavý dříč Sobotka. Letos třikrát obletěl zeměkouli, tenisová hvězda Murray je proti němu pecivál

Bágl přes rameno a balík hokejek do druhé ruky. Tohle Vladimír Sobotka zná, v této sezoně mnohem líp než jakýkoliv jiný hokejista (a možná i sportovec) na světě.  Podívejte, co už se toho nacestoval. Bágl přes rameno a balík hokejek do druhé ruky. Tohle Vladimír Sobotka zná, v této sezoně mnohem líp než jakýkoliv jiný hokejista (a možná i sportovec) na světě. Podívejte, co už se toho nacestoval. Foto: Milan Kammermayer
Zabukovat letenku už snad musí i poslepu, vždyť v oblacích tráví víc času než u televize. Vladimír Sobotka dorazil do Paříže. Zahrál si KHL i NHL, reprezentoval na Světovém poháru i během Euro Hockey Tour. Šílenou sezonu teď oddaný útočník zakončí na mistrovství světa. "Sil mám ještě dost," tvrdil po úvodním tréninku s týmem. Dnes nastoupí proti Francii. Deník Aktuálně.cz vypočítal, že kvůli hokejovým zápasům napříč třemi světovými kontinenty musel nalétat na 115 tisíc kilometrů. To je třeba ještě víc než v minulé sezoně nejúspěšnější tenista Andy Murray.

Paříž (od našeho zpravodaje) - Deník Aktuálně.cz spočítal nalétané kilometry Vladimíra Sobotky na zápasových tripech s Omskem i St. Louis, navrch přidal i vzdálenosti, které musel útočník překonat, aby si zahrál hokej za reprezentační tým. 

Výsledek je ohromující: Sobotka v sezoně nacestoval 115 tisíc kilometrů, pravděpodobně byste v tomhle ohledu nenašli vyždímanějšího hokejistu. Na šílenou sezonu oddaného reprezentanta se podívejte v přiložené galerii.

Sobotka letos reprezentoval na Světovém poháru, stihl i jeden turnaj Euro Hockey Tour. V sezoně válel za Omsk v KHL i Blues ve Stanley Cupu. Teď přidá i start na mistrovství světa.

reklama